Vibrace DSG rozjezdy v D2

Moderátor: SandrikGVI

Parnik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2012 21:15

Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Parnik.cz »

Po cca 2 letech a najeti cca 35.000km mi zacalo vibrovani-drnceni od motoru-prevodovky!! :(
Jednou jsou vibrace silne (prenos vibraci do palubovky, volantu az do zadni casti auta), nekdy minimalni a nekdy nejsou zadne. Nejvice je to patrne, kdyz dojizdim do krizovatky mensi rychlosti a v D2 potrebuju zaakcelerovat (nejcateji to dela pri zatocenych kol), coz je velice neprijemne...

Problem ukazuji a resi v diskuzi na zahranicnim videu videu zde:


Ve znackovem servisu mi rekli ze nic nenasli (silentbloky motoru, prevodovky, naprava, cepy....), po delsi diskuzi mi priznali ze uz to resili v minulosti a z VW jim bylo sdeleno, ze to je pry normalni chovani DSG a ze pry mam jezdi na eSko a nebo rucne preradit na 1cku :( Fakt rada nad zlato :negative:

Odpoved na to ze to predchozi 2 roky nedelalo mi uz nedokazali..

Co s tim ? Da se to opravit a jak ?? Autem mne uz prestava kvuli tomu bavit jezdit....

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

tak ja pozoruju taky neco podobneho - dojizdim na krizovatku a kdyz chci prudceji akcelerovat (ne pedal na podlaze, pac to podradi), tak to proste jde delsi dobu pres spojku - duvod je jasny - ta 2ka je hodne vysoko a kdyby dsg spojku pustilo hned, tak motor chcipne... Nevidim v tom nic moc spatneho - prijde mi to jako naprosto normalni prirozene chovani... vibracemi bych to ani nenazval
(teda aspon u me) - je to spise zvukova kulisa.. a proc to nepodradi samo na 1 je taky celkem zrejme - pac to by za chvili s takovou odesly synchrony - pokud v dsg neco takoveho je, ale myslim si ze urcite jo...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Parnik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2012 21:15

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Parnik.cz »

Mirne vibrace jakoby duneni jsem mel prvni 2 roky a bylo to v mezich OK, ale to co mam ted bych nazval velke vibrace ktere citite nejen jako ridic ale i posadka, spolujezdec se dnes divil co to je...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od jarod78 »

Viem o niekom,ktory mal podobne problemy s DSG a na vine bol Mechatronik.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od jar_da »

co to je za zajebávku? - mechatronic
CAXA

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

jar_da píše:co to je za zajebávku? - mechatronic
RJ dsg, ktera je uvnitr prevodovky ;)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Parnik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2012 21:15

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Parnik.cz »

Ze by to bylo tohle ?
http://www.prevodovky-sixta.cz/opravy-m ... odovek-dsg
Ja mam ale 7°DSG a na diagnostice nic nenasli...

mikeprague
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.09.2012 17:07

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od mikeprague »

Ja reklamoval to same, ale nic tam nenasli. Bylo mi take receno, ze jiz to s nekym resili a pry se jedna o fyzikalni vlastnosti DSG 7 prevodovky. Auto je ale pry naprosto vporadku.

Parnik.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2012 21:15

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Parnik.cz »

To: mikeprague
Auto mate v zaruce ? Projevuje se problem stejne ? Delali test mechatroniky ? Kolik mate najeto ?

Diky

Marty77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.07.2013 21:59

Vibrace DSG6°/103kw 2.0TDI Octavia RV2012

Příspěvek od Marty77 »

Ahoj,

problém s vibracemi mám také od 83 000km (najeto po 13měsících).V 60 tis měnili olej dle garančky v převodovce. Problém nenašli, vyskytoval se sporadicky, nyní 96 000km a je to čím dál častější.

Vibrace jsou-když nastanou- zásadní, až mi manželka volala,když jela pryč o víkendu, že to na cestě odstaví, že s tím nikam nejede, aby se jí to nikde nerozsypalo.Já jezdím dost po zahraničí,a už bohužel jen čekám nějakou konečnou ránu, aby pánové v servisu uvěřili.Chápu, že je na tohle diagnostika si krátká, ale vidím, že nejsem zdaleka jediný, i na jiných fórech se stejný problém odlišné intenzity vibrací probírá.Takže snad by měli mít v servisech lidi, kteří se o to profesně zajímají. Prý servis i kontaktoval R&D v MBoleslavi, ale takové problémy nemají registrovány, jsem prý první, o kt. slyšeli. No co mám povídat, cítil jsem se jak debil.

Jen doufám, že se mi to nesekne někde v krizovce, abych to pak neodnesl.
Auto je firemní, takže pokud to nastane, holt pořeším nějakou asistenci, ale každopádně mě to hodně zklamalo, měl jsem už 2 oktávky před a tohle je první automat a takhle se to začalo s....

Jinak, moc tomu kouř nedávám, respektuji rozumné otáčky dieselu.

:fool:

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

Parnik.cz píše:Po cca 2 letech a najeti cca 35.000km mi zacalo vibrovani-drnceni od motoru-prevodovky!! :(
Jednou jsou vibrace silne (prenos vibraci do palubovky, volantu az do zadni casti auta), nekdy minimalni a nekdy nejsou zadne. Nejvice je to patrne, kdyz dojizdim do krizovatky mensi rychlosti a v D2 potrebuju zaakcelerovat (nejcateji to dela pri zatocenych kol), coz je velice neprijemne...
Hm, taky se mi to občas stalo. V servisu mi nabídli přehrátí fw řídící jednotky DSG... místní servisy jsou opravdu super informovaný. Podobný problémy registruju od asi 25.000 km.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... odovek-dsg" onclick="window.open(this.href);return false; v tomhle odkaze, konkretne vada c. 5) by melo byt to co se tu resi

edit: zajimavy pokec je i tady: http://forum.skodahome.cz/topic/118668- ... ani/page-2" onclick="window.open(this.href);return false;

Já to teda v záruce reklamoval s tím, že mi akorát přehráli SW.. Budete to reklamovat?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

net.work píše:http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... odovek-dsg v tomhle odkaze, konkretne vada c. 5) by melo byt to co se tu resi
Nevím přesně, který bod jsi myslel (nedaří se mi to podle toho najít), ale já řeším to, co je na té stránce pod textem "- b) vibrace /škubání při akcelaraci na 2r. - projev trvá cca. 2 sekundy"
edit: zajimavy pokec je i tady: http://forum.skodahome.cz/topic/118668- ... ani/page-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano, to už jsem taky četl, dobrý topic
Já to teda v záruce reklamoval s tím, že mi akorát přehráli SW.. Budete to reklamovat?
Mně to taky nebízeli, jako úvodní řešení. Jinak mě upozorňoval na to, že rozebrání převodovky je na 2 dny a 750/hod - asi mě chtěl odradit. Přehrát SW si samozřejmě nechám, aby se do mně skrz to nemohli strefovat. Řesit to taky hodlám, jedu některý den přes Hradec Králové a zkusím tamní Olfin Car - je to jako vždy o lidech a třeba se s tím někdo někdy už setkal a nebude kecat kraviny. Já bych se měl navíc snažit řešit to přes auth servis, protože mám Cargarant. Že někdo v topicu viz výše píše, že to berou jako opotřebení vím, podle mýho je to na soudního znalce, kterej musí nutně skonstatovat, že je to závada na převodovce nebo spojce s tím, že by pojišťovna měla plnit, protože jezdí spousta aut, který to nemaj a na začátku to takhle nebylo.

Další možností řešení je dát to někomu nezávislýmu. V Mladé Boleslavi je někdo, kdo si tady říká "fr.mottl" a na kterého mám referenci od jednoho z místních nešťastníků, postihnutého podobnými problémy. V nejhorším případě ho nejspíš oslovím. Další možnost je samozřejmě Sixta, protože můj problém pojmenoval, takže asi bude vědět kde hledat a čím by to mohlo bejt.

edit: jezdím do Carnova Svitavy, místní šéf servismanů (montérkář) mi nepřipadal už párkrát vůbec špatnej (nedemagogickej, takovej praktičtější), zkusím ho někdy svézt, co mi na to řekne.

edit2: kdo chce najít zajímavý topicy zde na fóru, dá si vyhledat příspěvky autora "fr.mottl"
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od net.work »

no, jde o to, ze v tom topicu co sem tu postoval lidi normálně píšou, že jim to škodovka mění normálně na záruku, resp. i po záruce na kulanci?! aspoň jsem to tak z těch příspěvků po chopil. Tzn. pokud to takhle mění, musí o tom problému vědět a mělo by se s tím něco dělat...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Vibrace DSG rozjezdy v D2

Příspěvek od Pantani »

No já to pochopil tak, že Škodovka to mění na záruku normálně relativně bez keců. Kdo záruku nemá a vyhádá si to (někteří dokonce údajně přímo řvali), tak to mají zdarma nebo aspoň s částečnou úhradou. Ostatní zaplatili.
Zejtra jedu okolo OlfinCaru, zkusím se tam zeptat. Auto bude zahřátý, problém by se měl projevit na místě, předpokládám, že někoho s místních servismanů svezu.
Co budeš dělat ty?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“