Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
oukley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02

Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od oukley »

Dobrý den,

dnes jsem ve VW servisu zjistil pro mě celkem nemilou zprávu, že můj Golf VI nemá varovnou palubní kontrolku při nedostatku vody do ostřikovačů. Stále, ani den poté se mi tomu nechce věřit ale je fakt, že když voda dojde nic se nerozsvítí a to mě štve.

Bylo mi řečeno, že kontrolka se dávala do výbavy jen při xenonových výbojkách.
Mám výbavu highline .

Dá se to nějak dodělat nebo vyřešit ?

Děkuji za rady

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od jar_da »

výměna nádržky ostřikovačů, instalovat čidlo, natáhnout instalaci, zapojit a kódovat,
mají ji auta s xenony a s webastem
CAXA

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od mefix »

Nemám xenony a mám kontrolku vody. Bylo to v paketu: vyhřívané sedačky, omývače světel, vyhřívání omývačů skla+kontrolka hladiny vody. Nemáš být proč smutný, stejně se ta kontrolka rozsvítí relativně pozdě. Začně svítit a pak umyješ sklo sotva 3x a není dál už voda...

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od jar_da »

jasně, mají to i tyto, souvisí to s ostřiky světel, resp větší nádobkou právě kvůli ostřiku světel, které vodu dost žerou, v případě webasta je to kvůli jeho umístění
CAXA

Uživatelský avatar
OXBOW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.06.2011 21:41

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od OXBOW »

jar_da píše:jasně, mají to i tyto, souvisí to s ostřiky světel, resp větší nádobkou právě kvůli ostřiku světel, které vodu dost žerou, v případě webasta je to kvůli jeho umístění
Ostřikovače světel mám a už tolik nežerou jako u jinejch modelů. Sou docela inteligentně nakodovaný a spustěj se pouze při prvním ostřikování po nastartování za podmínky, že jsou rozsvícena potkávací světla.
Jinak dělaj, že tam nejsou :D
GOLF VII VARIANT 1.2 TSI 77kW - COMFORT EDITION 2015" Bílá Pure
17" Madrid, Keyless Access, Multifunkční volant, Boční AirBagy vzadu, Park Assist + Parkpilot, SunSet.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od mefix »

Ze zkušeností se Škodovkou jsou takto omývače světel naprogramovány již min. 5 let. |Další spuští za jízdy je možné po 30 min. Jnak vypnout klíček a znovu start. Bohužel to beru jako spíše nevýhodu, vyhovoval mi předchozí režim - tedy omýt světla kdykoliv, přidržím-li páčku omývače skla déle, jak 3 vteřiny. Úplně první způsob, který jsem zažil a ten nebyl dobrý, bylo omýt vždy současně sklo i světla s tím, že světla se omyjí jen 3 vteřiny a pak už voda stříkala jen na sklo.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od jar_da »

Já mám pocit, že se u škodovky nastavovalo po kolika ostříknutí čelního okna se ostříknou světla, tak jsem to měl já a kódovalo se to, podobně jako počet bliknutí triplingu
CAXA

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od mefix »

Jojo, máš pravduj je to o počtu umytí skla, než se uvedou znovu do chodu omývače světel.

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Golf VI , varovné čidlo nedostatku vody do ostřikovačů

Příspěvek od ohsi »

Svetlá sa ostriekajú pri prvom a potom každom piatom použití ostrekovača a zapnutých svetlách.
Golf VI 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“