jak funguje esp

Moderátor: SandrikGVI

baron10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10.09.2010 20:46

jak funguje esp

Příspěvek od baron10 »

jak funguje esp prosim a kdy hopou zit
.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak funguje esp

Příspěvek od tornado1 »

funguje úplně samo a ty to chování neovlivníš.. pouze ho můžeš vypnout - pokud svítí kontrolka na palubovce - je vypnuté
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: jak funguje esp

Příspěvek od svatan »

Není to tak, že ESP nejde vypnout, ačkoliv tlačítko to hlásí? Pouze se pokud vím vypne ASR, neboli prokluz kol. Což je občas dobré, třeba v zimě při rozjezdu na sněhu apod.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak funguje esp

Příspěvek od tornado1 »

u G6 je to tak jak píšeš.. u starších vozů je to tak jak píšu já
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: jak funguje esp

Příspěvek od Mažňák »

tak ESP funguje tak že jednotka ESP sbírá ůdaje od čidell ABS z každého kola a vyhodnocuje jestli auto jde do smyku ( nedotáčivý/přetáčivý)
pak v případě smyku (první známky ztráty adheze) přibrzdí potřebné kolo a auto do smyku předejde
jinak nevím jak u G6 ale u mojeho passata ESP vypnou jde uplně ale tusim že u novych aut uplně vypnout nejde !!!
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak funguje esp

Příspěvek od tornado1 »

esp sbírá informace ještě ze snímače natočení volantu a snímače podélného a příčného zrychlení.. jo a ještě snímač brzdného tlaku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: jak funguje esp

Příspěvek od Mažňák »

jj sbírá informace z více věcí
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: jak funguje esp

Příspěvek od bordel »

Kde je pojistka EPS nebo ABS? Obcas je dobre ho odpojit uplne, kdyz to nepovoli vyrobce... Nechapu proc... Ja kvuli tomu, jako jedinej, nevyjedu k chate na horach...
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: jak funguje esp

Příspěvek od svatan »

A seš si jistý, že je to kvůli ESP? Protože pokud ti jde o kontrolu prokluzu kol, to vypneš normálně tlačítkem u řadící páky.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: jak funguje esp

Příspěvek od net.work »

bordel píše:Kde je pojistka EPS nebo ABS? Obcas je dobre ho odpojit uplne, kdyz to nepovoli vyrobce... Nechapu proc... Ja kvuli tomu, jako jedinej, nevyjedu k chate na horach...
no ja mam podobnou zkusenost.. nove zimni gumy, ujezdeny, lehce zledovately snih a neumel jsem se rozjet skoro ani na rovine... asi po pulhodine ruznych manevru, couvani, rozjideni, atp se mi podarilo vyjet tak do 3/4 kopce.. a kolem me profici bores se zafirou jakoby se nechumelilo proste uplne jak kdyby jel po asfaltu.. to sem fakt nepochopil... A stejny pripad do mirneho kopce na mokre trave... nebyl sem proste schopny se rozjet - nemam tuseni cim to je (muze mit nektere auto "svornejsi" diferencial?) ale golf je v tomto ohledu hrozne bidny....
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: jak funguje esp

Příspěvek od Mažňák »

net.work píše:
bordel píše:Kde je pojistka EPS nebo ABS? Obcas je dobre ho odpojit uplne, kdyz to nepovoli vyrobce... Nechapu proc... Ja kvuli tomu, jako jedinej, nevyjedu k chate na horach...
no ja mam podobnou zkusenost.. nove zimni gumy, ujezdeny, lehce zledovately snih a neumel jsem se rozjet skoro ani na rovine... asi po pulhodine ruznych manevru, couvani, rozjideni, atp se mi podarilo vyjet tak do 3/4 kopce.. a kolem me profici bores se zafirou jakoby se nechumelilo proste uplne jak kdyby jel po asfaltu.. to sem fakt nepochopil... A stejny pripad do mirneho kopce na mokre trave... nebyl sem proste schopny se rozjet - nemam tuseni cim to je (muze mit nektere auto "svornejsi" diferencial?) ale golf je v tomto ohledu hrozne bidny....
svornější diferenciál ??? součástí ESP je uzáverka diferencialu, takze tady ne ale tipnul bych to spis na gumy, by slovek neveril jak nektere gumy na snehu funguji
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: jak funguje esp

Příspěvek od Pantani »

net.work píše:no ja mam podobnou zkusenost.. nove zimni gumy, ...
Co to bylo za gumy? Abych kdyžtak věděl, co mám z výběru vynechat ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: jak funguje esp

Příspěvek od net.work »

Mažňák píše:
net.work píše: no ja mam podobnou zkusenost.. nove zimni gumy, ujezdeny, lehce zledovately snih a neumel jsem se rozjet skoro ani na rovine... asi po pulhodine ruznych manevru, couvani, rozjideni, atp se mi podarilo vyjet tak do 3/4 kopce.. a kolem me profici bores se zafirou jakoby se nechumelilo proste uplne jak kdyby jel po asfaltu.. to sem fakt nepochopil... A stejny pripad do mirneho kopce na mokre trave... nebyl sem proste schopny se rozjet - nemam tuseni cim to je (muze mit nektere auto "svornejsi" diferencial?) ale golf je v tomto ohledu hrozne bidny....
svornější diferenciál ??? součástí ESP je uzáverka diferencialu, takze tady ne ale tipnul bych to spis na gumy, by slovek neveril jak nektere gumy na snehu funguji
soucasti esp zadna uzaverka diferencialu neni.. pokud myslis XDS tak to funguje jen od 40km/h+ takze u rozjezdu ti to je k nicemu.
Pantani píše:
net.work píše:no ja mam podobnou zkusenost.. nove zimni gumy, ...
Co to bylo za gumy? Abych kdyžtak věděl, co mám z výběru vynechat ;-)
Byly, resp. jsou to Dunlopy, ale presny typ nevim... Nicmene rozhodne nebyli nejlevnejsi a mam pocit ze sem je vybiral dle ADAC testu ....
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: jak funguje esp

Příspěvek od Mažňák »

net.work píše: soucasti esp zadna uzaverka diferencialu neni.. pokud myslis XDS tak to funguje jen od 40km/h+ takze u rozjezdu ti to je k nicemu.
hele tak součástí ESP je i EDS neboli elektronická uzáverka diferenciálu a ta aspon teda u passatu a g4 funguje u predohrabu do 40km/h a u 4x4 do 80km/h
net.work píše: Byly, resp. jsou to Dunlopy, ale presny typ nevim... Nicmene rozhodne nebyli nejlevnejsi a mam pocit ze sem je vybiral dle ADAC testu ....
no ono nezáleží na ceně co mám zkušenost, a kdybys zavítal mezi sharanisty do vlakna o kolech a gumách tak ti potvrdí že nejlepší gumy na sníh jsou Vraník HPL4 to co vyjedou ty gumy nic jineho nevyjede, a to jsou prosim protektory

ale dost záleží taky i na řidiči jak umí jezdit
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: jak funguje esp

Příspěvek od net.work »

ano a vis jak to EDS funguje? s uzaverkou diferencialu to nema nic spolecneho - pouze to pribrzduje protacejici se kolo (mimochodem dost trhane - asi stejne jako ABS pri brzdeni) a celkove mi prijde ze je to v podstate k nicemu...

ad to pneu jsou to Dunlop Winter Response a jak rikam - vybiral jsem dle realneho hodnoceni ADACu tech gum ve stejnem rozmeru.... tak nevim kde soudruzi z NDR udelali chybu... :)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“