inspekční sevis po 3 letech provozu

Moderátor: SandrikGVI

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od lichoresnice »

komplet servis v cca. 60 tisících včetně té brzdové kapaliny max. 240 EUR. včera mi to zjišťoval známý v DE servisu, anžto tam co nevidět musím. do CZ na servis raději nejedu...

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od M!LDA »

Zdravwim,
výměna brzdovky (po třech letech) + seřízení světel 1023 kaček (Šmucler Plzeň). Jen mam dotaz jak poznam že jí opravdu vyměnili? podle barvy? přijde mi totiž stejná...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4763
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od srotty »

Podle barvy se to moc nepozná,jedině změřit bod varu a podle toho.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Poznáš to podle barvy - nová je spíše čirá, stará je kalná. Důležité je, co je v trubkách, tam nevidíš. Po výměně je obvykle brda účinnější. Výměnou totiž dojde také k odvzdušnění. Chtěl jsi seřízení světel nebo to dělali z vlastní vůle pak účtovali? Nepřijde mi, že by se časem hnuly. Nehledě na to, že aby se dalo jet vůbec v noci, je třeba světla mírně zvednout. Z výroby jsou dost nízko. O silnějších žárovkách H7 (Osram Night Breaker) ani nemluvím.

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od M!LDA »

jj přesně já jsem jim řekl ať je trochu přizvednou protože po první garančce mi přišlo že to svítí víc do země a osarmky jsem tam měl (jestli s tim něco dělali i když o tom není záznam) a teď to nepoznam protože u nás je všude sních (to zkresluje teda aspoň mě :) )
ale s tou brzdovkou si zajedu do nějakýho servisu ať mi to změří protože barvu to má stejnou a i stav v nadržce mi přijded na chlup stejný jako před výměnou (lechce pod maximem) a na účinnosti brzd jsem taky nepoznal rozdíl
určitě každej slyšel co se děje v autorizovaných servisech v čr

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Chodím do servisu v Praze do Auto Jarov, zatím jsem byl vždy spokojený a udělali na čem jsme se domluvili.

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od lichoresnice »

právě tenhle servis mě přiměl raději jezdit do německa. auto je od nich.
nové auto jsem už objednal rovnou v německu (tedy ne vw).
nechci tady vychvalovat němce do nebes, ani nemám radost utrácet peníze tam, ale aspoň mám klid.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

Teď mě také čeká kontrola ve 30.000 km. Ptal jsem se v servisu a bylo mi řečeno kolem 8.000,- Kč za kompletní servis. Co jste měli v té ceně 1.100,- resp. 1.500,- Kč, to bylo jen za výměnu brzdovky nebo celý servis?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Kontrola ve 30 tis není kontrolou po 3 letech. Nebo ty chceš spojit tyhle prohlídky. I kdybys je spojil pak, 8 tis jsou nesmyslné peníze. Požaduj jen povinné úkony, a ne jejich výmysly. Zlatý Jarov v Praze!

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

Chtěl bych to spojit i když mám najeto 28t. Km a 3 roky mám za cca 14 dní a to 2.000 km nenajedu do té doby. Je to problém tam jít po třeba 3 letech a 2 měsících? Mám na oleji najeto 8.000 km tak mi to přijde škoda to měnit už teď.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Nevím jestli to úplně chápu, ale ty jsi nebyl po dvou letech na prohlídce a výměně oleje? Jde o to, aby ti dále běžela záruka, která je i po této době, byť v omezení míře na některé díly. Ohledně časové podmínky tuším, že tam je měsíc tolerance. Pokud jsi byl po dvou letech na oleji a nyní ho chceš měnit znovu (tedy po roce a 8 tis), tak to je nesmysl. Pokud jsi nebyl na kontrole po 2 letech, záruka ti stejně padla, takže je úplně jedno, kdy tam půjdeš a kam půjdeš.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

Prohlídka po 2 letech je povinná!? Mě tvrdili, že první prohlídka je po 3 letech a 30.000km. Já jsem právě chtěl měnit olej v 5.000 km, to mi řekli v servisu, že je nesmysl, pak jsem ho chtěl měnit v 15.000 km a to mi bylo řečeno, že bych přišel o záruku, tak jsem ve 2 letech a ve 20.000km (najedu cca 10.000km za rok) jel do servisu a nechal si vyměnit olej a udělat prohlídku i proti vůli technika, protože jsem si říkal, že už mi záruka stejně padla, tak je to jedno. Docela mě teď ale štve, že jsem tam nechal první olej 20.000km. No a teď budu mít auto 3 roky a mám zatím 28.000 km a potřebuju servis. Ta omezená záruka, to myslíš kulanci nebo to je něco jiného? Prodlouženou záruku jsem si nekupoval, takže mi před rokem skončila. Teď už mi jde jen o to, že u mého motoru jsou časté problémy s rozvodovým řetězem, tak kdyby mi nedejbože přeskočil řetěz, tak aby jsem od VW na kulanci něco dostal. Přemýšlel jsem udělat ten servis v A.T.U., ale bojím se právě toho, aby se na mě pak nevykašlali s tou kulancí.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od jar_da »

no prvně bych změnil servis, protože, když ti tvrdí, že výměnou oleje po 15.000 km přijdeš o záruku, tak to jsou fakt dobří odborníci, bych jim nedal dofouknout ani gumy,
není náhodou interval výměny oleje 30.000 km a dva roky, podle toho co nastane dříve?
to že vyměníš olej po 5.000 km nebo 15.000 km ničemu neodporuje, by naopak, je to pro motor lepší, sám to tak mám, napsané v servisce a se zárukou problém není, resp. všechno v záruce je dosud zdarma :-))
CAXA

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Stačí číst příručky, servisní knížku atd. dodané s autem.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

A jak je to potom s tou kulancí když na servis po záruce nepojedu do VW? Kolik jste tedy kdo dal za prohlídku po 3 letech resp.po 30.000 km?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“