inspekční sevis po 3 letech provozu

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od M!LDA »

zdravim mam dotaz zda už jste ho někdo absolvoval? co všechno bylo součástí (určitě výměna brzdovky a co dál? je tam i výměna chladiva klimy?). A taky za jakou cenu?
jinak skoro rok po 2 leté záruce a 40tis. km 1. závada (prasklá žárovka v potkávačkách :( )

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Povinná je výměna jen brzdovky, další výměna následuju už ne po třech, ale dvou letech.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Ani na stránkách VW jsem se nedozvěděl definitivně, co to je ta "inspekční prohlídka", co obnáší a jestli je to povinné. Na stránkách se píše jen něco o nálepce ve dveřích. Děkuji tudíž předem za vysvětlení
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od jar_da »

mám pocit, že je to popsané v servisní knížce
CAXA

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od xwritter »

taky mě to příští rok čeká, teď v listopadu jsem byl na první servisce po dvou letech, technik mi říkal, že příští rok brzdovka, nic víc nezmiňoval

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Jo, už jsem to našel, je to fakt v service, jar_da - díky!
Jen nevím, co mě tam čeká... a kolik to hlavně bude stát
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od jar_da »

no peníze ....,
hele nevím, každopádně výměna brzdovky není žádný ranec, nakonec se zeptej a oni ti řeknou, případně si zajeď jinam
CAXA

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Golfinger Black »

Pantani píše:Jo, už jsem to našel, je to fakt v service, jar_da - díky!
Jen nevím, co mě tam čeká... a kolik to hlavně bude stát
Po 3 letech sem mel nedavno, jedna se jen o brzdovku a platil sem 1500,-vc.dph.
Za dva roky ale vynecham a necham to az pri long life servisu, ktery je stejne kazdy 2 roky.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

A co vlastně hrozí, když se na to vykašlu? Zpuchřej mi vlivem starý brzdovky hadičky, nebo co se může stát? ;-) (teda vyjma toho, že přijdu o záruku mobility samozřejmě)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od svatan »

Já myslím, že se může postupně snižovat účinnek brzd, ta kapalina časem mění svý vlastnosti, "stárne" a možná dokonce na sebe váže vodu? Ale nejsem si jistý...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od srotty »

Pantani píše:A co vlastně hrozí, když se na to vykašlu? Zpuchřej mi vlivem starý brzdovky hadičky, nebo co se může stát? ;-) (teda vyjma toho, že přijdu o záruku mobility samozřejmě)
Brzdovka je hydroskopická kapalina tzn.že na sebe váže vodu.Čím je starší,tím je v ní více vody a tím pádem se snižuje bod varu.Nová brzdovka vaří pří nějakých 260 stupních.Takže u staré brzdovky se ti při delším intenzivním brždění zahřeje natolik,že v ní budou vzduch bublinky a auto přestane brzdit.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Díky za vysvětlení.
Nevíte někdo, jestli se dá ušetřit tím, že stejně jako jsem si přinesl na servis po dvou letech svůj olej, že bych si přinesl vlastní brzdovou kapalinu? Golfinger Black tu psal o 1500,- což mi teda za takovejhle minimální úkon nepřijde zrovna málo a předpokládám, že nemalá část z toho bude kapalina samotná. Jako případně koupit?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Svojí brzdovku si nepřineseš, protože se mění pomocí tlakového zařízení. To tlakuje do nádržky novou kapalinu - staré odchází odvzdušňovacími šrouby.
Moje cena 9/2012 v Auto Jarov 1130,- Kč. Divím se ti, že řešíš tuhle částku.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

OK, díky. Snažím se to řešit, bo vidím, že hlavně na náhradních dílech/náplních tyhle potvory rejžujou - viz třeba ten olej, brzdovka nebude taky za lidovku, běda jak ti dolejou něco do ostřikovačů apod. Práce s tím nebude extra mnoho, na tom nevydělají a s tím, jakou práci u běžných servisů odvádějí, si nic navíc nezaslouží. Těch 1100,- je ale rozhodně lepších než zmíněných 1500,-.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od srotty »

No i těch 1100 je dost.Já kupuji litr brzdovky za 120 Kč,práce zadara neb si dělám sám.Pokud vyměňuji známým, tak si za to vemu 100,protože to trvá asi 45 minut. Podle Etky(el.katalog náhr.dílů VW) stojí litr brzdovky u VW 350,takže zbytek je za práci.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“