inspekční sevis po 3 letech provozu

Moderátor: SandrikGVI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Jak je to s kulancí netuším. Já dával 2400,- + vlastní olej po 2 letech a 1100,- po 3 letech.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Pokud chceš záruky i po dvou letech, musíš do autorizovaného servisu vždy a v předepsaných intervalech. Jinak záruka padá.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

Pantani píše:Jak je to s kulancí netuším. Já dával 2400,- + vlastní olej po 2 letech a 1100,- po 3 letech.
To je krásná cena a v jakém servisu jsi to měl, jestli se můžu zeptat. A co v té ceně všechno je? to mefix: záruka mi už padla, teď už mi jde jen o tu kulanci. I když teď jsem dostal nabídku od pojišťovny na prodlouženou záruku na další 2 roky. Moc jsem to nečetl, ale moc nevím co chtějí prodlužovat když už rok záruku nemám. Ale jestli to jde, tak je to docela zajímavé.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Nejsem si úplně jistej, že je to krásná cena, vždyť na autě prakticky nic nedělali! Jenže já už od toho papíry nemám - už je to dlouho a jen matně si vzpomínám, že možná že říkal že je v tom nějaká práce a materiál na gumičky na stěrače nebo podobný blbosti, práce za výměnu oleje. Olej jsem platil vlastní - asi 1500,- tuším, možná míň. Těch 1100,- (necelých) po 3 letech bylo za výměnu brzdovky. Vše Carnova Svitavy.

Co se týče prodloužení záruky, tak tohle není nejspíš (tipuju) klasický prodloužení záruky, ale prostě nějaký pojištění. Klasický prodloužení záruky (to mám třeba já) dává autorizovanej servis přes Car Garant taky jako formu pojistky, ale jen na auta do stáří jednoho roku, ne dýl. - jestli se teda nic nezměnilo, ale svýho času to tak bylo. Stálo mě to 9000,- tuším na 2 roky a/nebo nějaký těžký desetitisíce km, co přijde dřív.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Pantani píše: Co se týče prodloužení záruky, tak tohle není nejspíš (tipuju) klasický prodloužení záruky, ale prostě nějaký pojištění. Klasický prodloužení záruky (to mám třeba já) dává autorizovanej servis přes Car Garant taky jako formu pojistky, ale jen na auta do stáří jednoho roku, ne dýl. - jestli se teda nic nezměnilo, ale svýho času to tak bylo. Stálo mě to 9000,- tuším na 2 roky a/nebo nějaký těžký desetitisíce km, co přijde dřív.
CarGarant je běžná pojišťovna, která mele z posledního. Ještě před časem pojišťovali +3 roky za 7 tis. a byli ochotni pojistit auto i 2 roky staré. Jiné pojišťovny pojistí na 3 roky/7 tis Kč auto i po uplynutí 2 let od uvedení do provozu za předpokladu, že je pojištění uzavřeno v den koupě novým vlastníkem auta.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Pantani »

Je to klidně možný, že melou z posledního. Když jsem se koukal zběžně na jejich stránky, tak to na mě ani jinak působit nemohlo, protože jsem si nejdřív myslel, že jsem blbě: nedodělané stránky působící poněkud amatérsky, chybějící informace, ... Jen aby kdyby něco nebyly problémy s plněním... :-(
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Zatím plní.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

A nenabízí to i nějaká jiná solidnější pojišťovna to prodloužení záruky i po tom co záruka již skončila?

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od lichoresnice »

v sobotu jsem byl na servisu v německu, najeto 55.500 km, už se to hlásilo.
-nové svíčky(předepsáno v 60t)
-olej
-brzdová kapalina výměna(po 3 letech)
celková cena 246 EUR, včetně zapůjčení audi A1 zdarma na dobu opravy

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od mefix »

Proč nenapíšeš alespoň město v tom Německu. Ceny dány i tím, zda jde o NDR nebo NSR.

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od lichoresnice »

byl jsem v marienbergu, ve východním. máš nějaké info, jak se ceny liší ?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od Thorwards »

Kolik se dává té brzdovky?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od srotty »

Zhruba 1L.

Uživatelský avatar
vitamin.d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.02.2011 16:53

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od vitamin.d »

Mam najazdenych cca 60tis km, podla servisnej knizky a palubneho pocitaca by som mal teraz niekedy absolvovat invervalovy servis + inspekcni servis + vymenu brzdovej kvapaliny...tak som skusal volat do servisu ze kolko by to priblizne stalo v ramci brna, a dostal som odpovede:
porsche brno: cca 9500kc (s tym ze sa vymenia sviecky a vzduchove filtre)
ros brno: 8-10 tis kc (tiez ze to obnasa vymenu sviecok a vzduch. filtra)

...mne to pride extremne vela aj na autorizovany servis, a rozmyslam ze pojdem k nejakemu normalnemu neautorizovanemu servisu, zaruku uz aj tam nemam a teda nevidim jediny dovod si to nehat urobit za take velke love oficialne...aky je vas nazor?
VW_Golf_VI_1.4_80PS

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: inspekční sevis po 3 letech provozu

Příspěvek od svatan »

Čeká mě teď úplně to samé, 9.500Kč bych za to teda nedal ani omylem... Mně řekli kolem 6.000Kč a i to se mi zdá hodně. Nicméně nevěděl jsem, že se mění i svíčky. Chystám se přinést vlastní olej a rád bych cenu do 5.000Kč. Jediné, co mě ještě táhne k autorizáku je kulance na rozvody...Když budu mít někdy čas, spočítám si, za kolik je materiál (filtry, náplně, svíčky, k tomu jim přihodím pár hodin práce v té jejich sazbě 725Kč/h a jsem zvědavý, na kolik se dostanu:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“