Cukání při popojíždění

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

Čím mám zařazený nižší stupeň, tím větší má auto snahu "cukat" při popojíždění, typicky v kolonách - však to každý známe, obzvlášť v šílenství co bylo v předchozích dnech...
Absolutně to nemůže být řazením - dělá to zásadně tehdy, když jedu pořád na jeden převodový stupeň. Přidám plyn a zdá se mi, že je to dost cuk kupředu - musím dávat pozor, abych ho nějak necitlivě nesešláp. A naopak - když plyn pouštím, samozřejmě že především na 2. stupeň, pak to v určitých otáčkách zpomalí moc a jakoby to taky hází s posádkou. Myslím si, že na začátku provozu to nedělalo... a nebo taky už vidím a slyším trávu růst. Ale třeba má někdo vysvětlení čím by to mohlo být a tudíž i co s tím (krom toho, že až pojedu na brzdovku po NR, tak jim to řeknu). Díky
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od jar_da »

mám pocit, že na toto si v testech aut s DSG stěžují celkem pravidelně, spešl u 7g dsg
CAXA

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

V testech aut? Vis o nejakem presne vcetne linku? Testy aut me prijde ze ctu, ale nepamatuju se ze by nekde neco takovyho psali, naopak - vzdycky alespon co ja cetl dsg chvalili
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od jar_da »

http://www.tipcars.com/magazin-recenze- ... -4649.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopruvodce.cz/testy/volkswagen_golf_GTD" onclick="window.open(this.href);return false;
CAXA

Uživatelský avatar
karimartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 20.12.2012 13:53
Bydliště: Praha

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od karimartin »

Tohle mě dělalo DSG7 ve Fabii vRS - prakticky to dělalo jen při pomalém popojíždění na 2. převod kdy se chtěl člověk najednou rozjet. Z více zdrojů (net, VW servis) jsem se dozvěděl, že je to problém softwaru DSG (se zařazeným S to nedělá, drží to vyšší otáčky).

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

jar_da: díky, to s tím GTD je přesnější, ale kdoví, co myslej tím cukáním, ale zdá se to bejt aspoň příbuzný. To s Octávií je úplně něco jinýho než co se mi nezdá u mýho. Ale díky za reference

karimartin: první příspěvek a hnedka v mým topicu! díky! A díky za reference, přeptám se v každým případě až pojedu za týden s brzdovkou
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
karimartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 20.12.2012 13:53
Bydliště: Praha

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od karimartin »

Pry to dela jen DSG7, zvlastni ze to zacalo delat az tak od najetych 25 000 km, predtim to bylo uplne krasne plynule. Nekde tady na foru jsem cetl ze to nekdo reklamoval ale ani po rozborce cele prevodovky v VW nezjistili cim to je, asi kus od kusu :( Nastesti DSG v mem novem voze je jen sestistupnove, ktere je udajne bezproblemove.

Forum sleduju uz nejaky ten patek, konecne jsem se dokopal k tomu si zalozit ucet :)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

Ano, prave mam najeto asi 28000 a uz to chvili pozoruju...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od misodk »

ak som ta spravne pochopil, tak problem je asi v nastaveni elektronickeho plynoveho pedala. ja som presiel z G5 1.9TDI na G6 1.2TSI a to cukanie na novom aute bolo ozaj hrozne (1.9TDI malo krasne plynule nastaveny plynovy pedal, nikdy ziadne cukanie). na novom 1.2TSI pri jazde v kolonach napr. na 2. stupen pri uvolneni plynoveho pedalu hrklo celu posadku dopredu, pri necitlivom zosliapnuti zas "oprelo" do sedaciek. velmi otravne. cukanie bolo citit este aj na stvorke, vyssie (5,6) to uz bolo nepozorovatelne.

ked som siel prvy krat do servisu, kvoli podlozke pod turbo, aktualizovali aj soft v RJ a odvtedy to je podstatne lepsie... aj ked prvy prevodovy stupen je stale nejaky "posahany", nakolko ma obmedzeny vykon, co je pri rozjadoch neprijemne.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od misodk »

ozaj.. ja mam manual.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

No tak to jsem žádostiv, co mi na to ve VW řeknou. Auto je ještě v záruce (prodloužené)...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od xwritter »

Ahoj, u mě je to trochu jiné, nemám DSG, ale taky mi cuká motor. Nechci tady zakládat nové téma. Před cca 2-ma měsíci mi začal cukat motor při každé jízdě několikrát a velmi silně, měl jsem podezření na levný benzín (ONO Ostrava Mošnov) tak jsem natankoval u Shell a zlepšilo se to o 90%. Bohužel těch 10% přetrvává, nevím určitě zda problém byl benzín, dřív mi to NIKDY nedělalo i když jsem tankoval u Unicor. Byl jsem v servisu na diagnostice, ale nic nenašli. Stává se to když je zahřátý motor, za studena ne. Za poslední 80km dlouhou jízdu se to stalo 2x (1x to cítil to i spolujezdce). Připadá mi, že se to stává potom co sjedu z dálnice na okresku. Pozoruju to například při zrychlení na 4 stupeň z 70 na 100 km/h, ale někdy i při zrychlení na 2 nebo 3. Díky za rady. JSEM Z TOHO DOST NA NERVY, DOPRČIT 3 ROKY NOVÝ AUTO!! 38 000 najeto, řetěz vyměněný v záruce.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od Pantani »

Palivove cerpadlo? Palivovy filtr?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od svatan »

Mně to zase občas cuká za studena po rozjezdu. Ale dělá to jen tehdy, když se po startu ozvou rozvody, což je tak jeden z deseti startů, kdy je motor hlučnější a má zpočátku méně pravidelný volnoběh. Pak po následném rozjetí a mírném přidávání plynu nebo udržování konstantních nízkých otáček si auto solidně párkrát škubne. Stačí prošlápnout trochu plyn a je to OK. Neřeším to, rozvody mám měněný (=přestavovač), byl jsem tam s tím i dvakrát na následné kontrole a nic nenašli, takže jezdím. Samozřejmě otázka je, jestli to nedat i do jiného servisu, když tady by to byla v podstatě pro ně reklamace...Ale taky podezírám (krom rozvodů) i palivový filtr nebo čerpadlo. Zvlášť když jsem několikrát dojel nádrž na dno:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Cukání při popojíždění

Příspěvek od xwritter »

Dik za rady, zjistím kolik by stála výměna palivace a pak se rozhodnu.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“