Zaruka a odstraneni vrzani

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
22way
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 21.01.2008 21:05
Bydliště: Praha 10 - Uhříněves
Kontaktovat uživatele:

Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od 22way »

Ahoj mam noveho Golfa 6 a trapi me dve veci vrzani a praskani nekde u spolujezdce A sloupek, ofuk na palubni desce mozna tapec dveri a pri prudcim zabrzdeni nebo couvani dost hlasite vrznuti od zadni napravy jak kdyby byly spatny dorazi u tlumicu nebo pruzin. Neb mam prvni nove auto chtěl jsem se zeptat jestli jim tam auto muzu dat at mi to na zaruku odstranej nebo na to nemam pravo? diky

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od rasto4444 »

Ak mas auto v zaruke kludne tam chod a bezplatne ti to odstrania. Toto vrzganie plastov som riesil asi 3x..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od mefix »

Golf ti bude vrzat furt někde. Je to krám, nikdy více. Zlatá škodovka.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od svatan »

mefix píše:Golf ti bude vrzat furt někde. Je to krám, nikdy více. Zlatá škodovka.
Teda mám poslední dobou pocit, že tvé příspěvky nemůžu brát moc vážně?:-) Skoro jakoby jsi s Golfem nebyl spokojený?:-)

Samozřejmě je to ještě v rámci třídy jedno z lepších aut, ale má své mouchy. A myslím, že zrovna vrzání se v této třídě kromě prémiových značek vyskytuje bohužel všude...Jel jsem nedávno s měsíc (!) starou C4 na R8 a to bylo křupání a lupání, ještě že jsem si ji tenkrát nekoupil...

Asi to ti opraví ale za pár měsíců to bude zpátky. Navíc si moc nedokážu představit, jak to "opravují"...Taky se mi na velkých hrbolech ozývá křupání ze sloupku, pak při určité rychlosti a povrchu silnice drnčí tlačítko na ruční brzdě a občas něco kolem ofuku spolujezdce,ale neřeším to, nemá to cenu.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od mefix »

V práci Oktávky 2 ani Fabčy 2 nevržou. Mají najeto desítky tkm některé i přes 100. Jsou bezporuchové a nevržou. Máme i 3 Pasáty, ty jsou bohužel v servisu často. Stejnou zkušenost mám se svými předchozími škodovkami. Ano, jsem nespokojený. Těch závad nebo konstrukčních vlastností je až příliš. Bez prodloužení záruky na 5 let si tenhle krám neumím představit.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od svatan »

Fábky jsou krám z tvrdých plastů, co vržou na každý díře - to zas moje každodenní zkušenost z Prahy, ve firmě jich máme desítky...Řazení vykvedlaný, motor hlučný traktoráč, no ta se fakt s golfem nedá srovnat...

Oktávka souhlasím, že se povedla, taky máme ve firmě, má ji jako firemní i otec (čili ji moc nešetří), mění ji po 150.000km a nevím, že by s ní musel neplánovaně do servisu. Krom špatnýho odhlučnění motoru je celkem tichá a nevrže. Přesto tam vidím rozdíl ve zpracování a celkový pocit není takový, jako u VW.

Taky je možná problém v tom, že u nás je VW bráno jako něco extra, bohužel především díky ceně, ale v domovském Německu je to opravdu "lidový vůz", proto je otázka, jestli nespokojenost s ním nepramení z čistě přehnaných očekávání (vyvolaných cenou)...A samozřejmě, že motor TSI si VW za rámeček nedá, o tom není pochyb.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od mefix »

Nevím jak Fabča 1, ale dvojky nevržou. Mám TDI 2.0, takže problémy s TSI neřeším. Nicméně závad jsem měl na Golfu dost, vše na záruku, už 2 závady i na prodloužené pojištění. U Škodovky závady vůbec neznal. Přehnané očekávání jsem ani neměl, nicméně závady jsem rozhodně nečekal. Za pár týdnů se do firmy kupují Hyudaie i30 a 40. Jsem vážně zvědavý na zkušenosti a výdrž Korejce. Nikdy jsem s tím nejel, natož abych uvažoval o jeho koupi. Možná předsudky jsou jen chimérou a realita překvapí. Jen nevím jaký směrem.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od svatan »

No vidíš, a nám zase dvojkový fabky vržou jak divý. Dneska jsem to říkal kámošovi, co je mají na Letišti jako firemní a taky jim prý vržou. Možná je to Prahou a těmi "silnice" co tady jsou...

S novou i30 jsem se projel, když jsem vybíral auto a musím říct, že na mě udělala dobrý dojem, hlavně co se týče zpracování interiéru. Pak má ale pár much, třeba rozdíl mezi 5 a 6 u těch jejich benzíňáků skoro není a jak to není turbomotor, stejně točí na 6 ve 130 nějakých 3.600 otáček a docela řve, čili 6 stupňová převodovka je zde spíš na ozdobu. Mají také horší odhlučnění. Když jsem byl vedle u Forda na Focuse, pomluvil mi i30 co se týče zpracování kastle, např. okenní rámy mají svařované místo lisovaných z jednoho kusu jako u něj, atd. I když nevím, jestli bych zrovna to považoval za klíčové při výběru auta:-) Hyundai jsou líbivé, už ale ne zdaleka tak levné jako dřív a jak budou kvalitní se ukáže s odstupem času. Předsudky jsou asi největší problém, se kterým se teď musí u Hyundaie poprat.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od poucher »

mefix píše:Nevím jak Fabča 1, ale dvojky nevržou. Mám TDI 2.0, takže problémy s TSI neřeším. Nicméně závad jsem měl na Golfu dost, vše na záruku, už 2 závady i na prodloužené pojištění. U Škodovky závady vůbec neznal. Přehnané očekávání jsem ani neměl, nicméně závady jsem rozhodně nečekal. Za pár týdnů se do firmy kupují Hyudaie i30 a 40. Jsem vážně zvědavý na zkušenosti a výdrž Korejce. Nikdy jsem s tím nejel, natož abych uvažoval o jeho koupi. Možná předsudky jsou jen chimérou a realita překvapí. Jen nevím jaký směrem.

to mefix:
trochu nechápu proč jsi si teda rovnou nekoupil ŠKODOVKU...Tvé příspěvky jsou "většinou" o tom jak golf je "hrozný" auto...jako srovnávat golfa s octavií ještě chápu, ale golfa s fabkou.... 8O..golfa mám i s všeobecně nechvalnym motorem 1.2 77KW, nemůžu si stěžovat, ani jeden z problémů popisovaných zde na foru nemám (s výměnou řetězu časem počítám to jo), fabku II mám taky a je to dobrý auto, ale jinak porovnávat to s golfem je o ničem, ani s polem bych jí nesrovnával...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od mefix »

Já měl škodovek dost, většinou TDI a to jak u F1, F2, O2. Prostě jsem změnil značku a vidím, že se vrátím zpět. Domácí výroba je má své podstatné výhody ať už to je Hyu nebo Ško. Srovnávám Škodu s Golfem v závadách a jízdních vlastnostech. V těchto dvou, pro mě zásadních kategoriích, Golf VI prohrává. Tedy nemám zrovna pro něho moc dobrých slov - předražené navonění nic. To vystihuje vše. Každého budu od G6 zrazovat, je to nepovedené auto s průměrnými jízdními vlastnostmi, co jen dobře vypadá - to je jeho jediné plus, ale ne malé. Jaký bude G7 bůh ví. Jel jsem s ním předváděcí jízdu (TSI), brzdy opět nic moc, spíše nic něž moc, malé okénko ve dveřích vymyslel opravdu myslitel s velkým M a tempomat ve volantu, tak to byl myslitel s velkým Č. Takže asi tak.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od svatan »

Je to vždycky o osobních zkušenostech...A chápu že můžeš mít lepší zkušenost se spolehlivostí se Škodovkou než s Golfem. Co ale už nechápu je jak můžeš říct, že Škodovka má lepší jízdní vlastnosti než Golf, nebo že brzdy v Golfu jsou nic moc. To že je předražený, to souhlas. Naštěstí mně se to vyhlo, protože jsem ho koupil jetý o 130.000Kč levněji než stál v té době nový:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od jar_da »

Jizdní vlastnosti Golfu jsou horší ????
hmmmm, že by ten metrovej převis za zadní nápravou u Octávky byl super, no já mám oboje zkušenosti, a Octávka má zadek podstatně víc nervoznější než Golf a v mezních situacích se chová hůř
Spolehlivost ?????
nedokážu posoudit, oboje auta slouží jak mají
Brzdy má Golf horší ????
opět pěknej blud, stačí se podívat na brzdy Golfa 1,4 tsi, které jsou o řád vyšší než brzdy stejné motorizace u Octávky .....
Cena ????
no proti Octávce při stejné specifikaci a motorizaci byl Golf o 40.000 levnější, když jsem vybíral

Takže pište prosím alespoň trochu reálně (viď Mefix :pleasantry: )
a ne jak novináři ve Světě Motorů, kde je Octávka vždy lepší jak cokoliv, dokonce v případě nové Octávky i oproti Passatu,

když už jsme u nové Octávky, že by měla s klikovou nápravou lepší jízdní vlastnbosti jako Golf ve stejné motorizaci (1,4 tsi) s multilinkem ?????
A ceník nové Octávky 1,4 tsi proti Golfu 7 ???? se stejnými prvky výbavy - opět Škodovka suveréně dražší a to už nepíšu ani o interiéru ......
CAXA

22way
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 21.01.2008 21:05
Bydliště: Praha 10 - Uhříněves
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaruka a odstraneni vrzani

Příspěvek od 22way »

Neb se to tu trochu zvrhlo tak jen doplnim ze vrzani bylo odstraneno nevim jak to udelali ale rano jsem tam auto odvezl vecer vyzvedl a vrzani bylo pryc. Vse samozrejme na zaruku.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“