Škrtnutý blatník a cena za opravu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Škrtnutý blatník a cena za opravu

Příspěvek od Pantani »

Škrtnul jsem blatník maličko z boku na místě, kde se setkává s nárazníkem - nad kolem je asi 10x5 cm škrtanec přes oba díly - přes "spáru". Problém je, že blatník je z plechu a bude korodovat, takže s tím něco do budoucna budu muset udělat. V auth servisu mi nabídli cenu 3500,- za nalakování + práce řádově 1000,-.

Otázka: je to adekvátní cena? Řešil jste někdo něco podobnýho byť třeba i na jiným autě v neauth servisu?

S nárazníkem nic dělat nehodlám (pokud mě někdo nepřesvědčí), každou chvíli s tím někde dřu o obrubák a čekám, kdy něco trefím tak dokonale, že si vydělám 10k na novej :-D Jelikož je to z plastu a občas se holt stane, že se něco trefí, nezdá se mi cena za lakování a práci za ten nárazník nijak nízká na to, abych to musel dělat, když vlastně nutně nemusím.
Naposledy upravil(a) Pantani dne 07.05.2013 07:28, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
karimartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 20.12.2012 13:53
Bydliště: Praha

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od karimartin »

3500 je celkem ok cena, mě lakovali dveře cca 20cmx2cm rýha jak někdo šikovně couval.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od Pantani »

Diky. A kolik te ty dvere staly komplet?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od svatan »

To se nemusí lakovat celý díl? Já si vždycky myslel že musí přestříkat celý díl, aby nebyl vidět přechod a proto to je tak drahý...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od net.work »

nemusi.. lakuje se do ztracena
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od svatan »

Aha, tak pokud to umí a udělají to profesionálně, že to není ani pod různým úhlem vidět...to popřemýšlím o přestříkání pavouka na zadním nárazníku, co jsem si jednou dovezl z parkoviště.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od Pantani »

svatan: navrhuju ti to nedělat, já mám na zadním nárazníku už taky dírku od tažnýho zařízení souseda, do kterýho jsem i přes park asistenta nacouval, a na přední nárazník kašlu taky. Nárazník je od slova narážet a je to spotřební materiál - dokud drží, aspoň řádově vypadá, a dokud auto nepotřebuju prodat, pak OK. Za pitomýho pavoučka dávat třeba 5000,- mi přijde trošku dost...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Škrtnutý blatník a cena za opravdu

Příspěvek od svatan »

Já vím no, jenže já mám letos ještě havarijní pojištění s rozumnou spoluúčastí, které chci zrušit a nechat jen POV a krádež...Absolutně ale netuším jak to funguje, nikdy jsem neměl havarijko ani škodnou událost. Jak funguje likvidace pojistných událostí u havarijního? Když jsem pojištěný i na svoji chybu, nemusím řešit, že do mě na parkovišti někdo nacouval a ujel, ale klidně říct, že jsem si to udělal sám ne? A mám nejdřív zajet na pojišťovnu, nebo do servisu? Musím to zaplatit já, nebo servis komunikuje přímo s pojišťovnou a fakturu posílá už ji? Fakt nevím.. A co když mám více škodných událostí z různých dnů, dá se to kumulovat? A říct, že jednou jsem nacouval do auta a podruhé mi někdo na parkovišti odřel dveře např? U mně to je ještě stížené tím, že mám nějaké flotilové pojištění přes pojišťovací společnost, díky čemuž to bylo docela levné (komplet pojištění za 8.500Kč).
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“