Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Moderátor: SandrikGVI

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od fkabl »

Přestože jsem s autem celkově spokojen, je věc, která mě fakt vytáčí. Jsou to různé zvuky, ťukání a povrzávání v interiéru auta. Abych nepřeháněl, není to nic hrozného, je to jen na nerovnostech, ale u Golfa za půl mega jsem to nečekal. Bohužel služební Roomster i předchozí Opel Astra na to byli v tomto směru lépe. Už mám bohužel půl roku po záruce, takže nějaký ten zvuk z palubky neřešit už nebudu.

Poslední týdny mi ale začalo něco drnčet ve dveřích řidiče. Pravděpodobně zámek nebo něco s tím spojené. Není to sice moc silný zvuk,ale dělá to už prakticky na všech nerovnostech. Nemáte s tím někdo zkušenost - dá se s tím něco dělat? Díky.

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od M!LDA »

hoj něco podobného nám to taky dělalo byla na to snad i svolávačka vyřešilo tím že napatlali bilou vazelínu na zámek dveří a je to už víc jak dva roky v poho...

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od fkabl »

Takže moje zkušenost a řešení. Dnes jsem byl na garančce. Problém jsem zmínil a věděli o tom, že to dělávání pravděpodobně zámky. Namazali je spec. bílou vazelínou a je klid. Uvidíme, jak na jak dlouho.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od fkabl »

No tak na moc dlouho ne :( Bohužel musím říct, že to nepomohlo úplně, ale je to asi o 50% lepší. Snížila se intenzita a citlivost na nerovnosti, ale dělá to trochu pořád. U dveří řidiče. Takže uvažuji, zda se v servise ještě nestavit, aby vazelíny do těchto dveří přidali.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od miromen »

Mě to promazali cca po pul roce vlastnictví golfa a od té doby žádný problém s pazvuky. Auto mam 3 roky a 2 měsíce.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od korycan »

fkabl píše:No tak na moc dlouho ne :( Bohužel musím říct, že to nepomohlo úplně, ale je to asi o 50% lepší. Snížila se intenzita a citlivost na nerovnosti, ale dělá to trochu pořád. U dveří řidiče. Takže uvažuji, zda se v servise ještě nestavit, aby vazelíny do těchto dveří přidali.
taky mi to vrže v obou dveřích, není to moc, ale otravuje to. budu muset zajet do Opavy do servisu Auto mam 5 let a je to jedine, co mě otravuje

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od blackhawk »

Taky jsem si prošel procesem odstraňováním různých pazvuků a klepání. Po roce co mi promazali zámky ve dveřích je zatím klid. Jen zůstalo jediné drnčení za studena při jízdě po kostkách. Pazvuky dělají dvířka od malé schránky vlevo pod volantem. Když je mírně zatlačím, tak se to zlepší. Asi to bude někde v tom zacvakávacím mechanismu.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od ohsi »

Mne klopal zámok na šoférových dverách. Tu som čítal, že to niekomu odstránili v servise premazaním špeciálnou vazelínou. Tak som našiel v garáži starú vazelínu, trochu nabral na prst a kydol to do zámku, tam ako zapadá do kusa na kasni. Samozrejme že som neveril, že to pomôže, to klopanie boli už hlasné. Pomohlo. Ani v letných horúčavách, ani teraz keď sa ochladilo, už to neklopká.
Vŕzganie tesnena dverí, som odstránil vysušením suchým mydlom, to mám tiež z fóra :D
Golf VI 1,4 TSI

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od misodk »

ohsi píše:Vŕzganie tesnena dverí, som odstránil vysušením suchým mydlom, to mám tiež z fóra :D
Co to pls znamena "vysušením suchým mydlom" ? :)
S mydlom som to chcel skusit uz davnejsie... dik.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od svatan »

Vrzání těsnění - hlavně při leštění nevoskovat i tu vnitřní stranu karoserie, na které těsnění dveří doléhá. To pak vrže šíleně. Po umytí mýdlem jsem ještě těsnění namazal obyčejnou indulonou a je už půl roku klid:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od ohsi »

misodk píše:
ohsi píše:Vŕzganie tesnena dverí, som odstránil vysušením suchým mydlom, to mám tiež z fóra :D
Co to pls znamena "vysušením suchým mydlom" ? :)
S mydlom som to chcel skusit uz davnejsie... dik.

Zoberieš suché mydlo, ja som vzal mame také na pranie :D , a poriadne tým vyšúchaš všetky tesnenia na dverách.
Golf VI 1,4 TSI

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od misodk »

To som chcel vediet. Uz som cital, ze nietkori to umyvali mydlovou vodou, niektori nasucho... skusim cez vikend. Ja som to echt otravne vrzganie skoro uplne odstranil natiahnutim gumovych hadiciek do tesnenia dveri, niekde som to tu aj popisoval, sem tam to vsak este zamrmle/zavrzga.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od misodk »

Takze mydlo funguje +++ :). Vcera som to napatlal a testenia su uplne mrtve... som zvedavy, kolko to vydrzi.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od svatan »

Nehodil byste mi sem prosím někdo scan z ETKY pro madlo ruční brzdy? Nebo návod z Elsy, jak to rozebrat...Chtěl bych zkusit vyřešit vibrování tlačítka na ručce při jízdě na hrubém povrchu a nevím, jak to rozebrat...:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzání, ťukání...opět zvuky v interiéru

Příspěvek od svatan »

Tak už dobrý, nakonec jsem to nějak rozkuchal... Btw. přilepil jsem tlačítko na ručce natvrdo chemoprénem, doplnil vazelínu a je po drnčení :smoke:
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“