Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Moderátor: SandrikGVI

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od radekp »

Prosím o radu jak se dostanu do brzdového světlá, kde asi teče ostřikovač zadního okna. Děkuji

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

Mám to taky! Myslel jsem si, že je to ojedinělý problém a ono asi ne... Akorát si nejsem jistý, jestli problém je zrovna u brzdového světla...Vždyť ostřikovač je nahoře a hadička k němu taky asi vede tou průchodkou, co je nahoře. Do brzdového světla to jen zatéká, ale čím to může být? - zpuchřelá hadice?

Jednou se mi i stalo, že se mi rozsvítila kontrolka žárovky, jak se to vyzkratovalo a když jsem otevřel krytku na víku kufru, chlejstlo na mě deci kapaliny do ostřikovačů:-( Kontakty byly úplně mokrý. Pak se mi taky párkrát stalo, že kapalina vytekla mezi karoserii a plastovým obložením na spodku víka kufru.


Může to být něco jiného než hadice??? Třeba netěsnost = špatně přilepené zadní sklo? I když nechápu, jak se něco takového může vůbec VW stát:-(.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

Na mě vytekla voda při otevření kufru a po očichání jsem jen usoudil že to je voda z ostřikovače, nevím jak se dostat do toho světla --zda předem či zadnem

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

Na mě vytekla voda při otevření kufru a po očichání jsem jen usoudil že to je voda z ostřikovače, nevím jak se dostat do toho světla --zda předem či zadnem ta

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

Jo, to se mi taky stalo...

Ale už tě chápu, ty myslíš třetí brzdové světlo, tak to by mě taky zajímalo, tam bude podle mě chyba.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

Už jsem na to přišel jak dodělat brzdová světlo, ale pes já zakopaný v tom že hasičská praskla v ohybu pantu. Nemá někdo nápad jak tu hasičů napojit (je to takový husí krk)

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

A jak se tedy do toho leze prosímtě? Jinak na starém autě jsem to udělal přes nerezovou trubičku, na kterou jsem napatlal chemoprén a na ni hadici navlékl, případně by šlo to samé udělat ještě s plastovou trubičkou...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

u světla jsou takový 4 packy které musíš oddělat a jseš tam. Já budu napojovat hadičku ve sloupku a ten husí krk hodím k čertu. Na dotaz ve vw JO TO JE NORMÁLNÍ

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

ta trubička nerez s chemoprénem není špatný nápad

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

radekp píše:u světla jsou takový 4 packy které musíš oddělat a jseš tam. Já budu napojovat hadičku ve sloupku a ten husí krk hodím k čertu. Na dotaz ve vw JO TO JE NORMÁLNÍ

Takže se tam leze zvenku - nemusíš oddělat vnitřní plasty? Jinak todle fakt normální není, zvlášť u 3-4 letýho auta:-( V tom husík krku nejsou jiné kabely? Třeba k brzdovému světlu? Zas ten husí krk za to asi nemůže, tak proč ho tam nenechat...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

radekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2009 08:18
Bydliště: kousek od HK

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od radekp »

Musíš zevnitr to jsem nenapsal

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

Tak závada odstraněna - včera jsem to rozdělal a hadice byla prasklá taky v tom husím krku, skoro to vypadalo, jakoby se to při některém zavření kufru celé nějak skříplo, protože je i trochu poškozená izolace na jednom drátu. Opatlal jsem to 2-složkou Pattex, hadičku nahřál a přetáhl a poté ještě jednou oblepil tím Pattexem na koncích té nastavené hadičky. Drží to v pohodě, předchozí pokus s tavnou pistolí selhal, evidentně tam je docela tlak...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od Parikp1 »

svatan píše:Tak závada odstraněna - včera jsem to rozdělal a hadice byla prasklá taky v tom husím krku, skoro to vypadalo, jakoby se to při některém zavření kufru celé nějak skříplo, protože je i trochu poškozená izolace na jednom drátu. Opatlal jsem to 2-složkou Pattex, hadičku nahřál a přetáhl a poté ještě jednou oblepil tím Pattexem na koncích té nastavené hadičky. Drží to v pohodě, předchozí pokus s tavnou pistolí selhal, evidentně tam je docela tlak...
Přílohy
__erwin.volkswagen.de_erwin_rp_elsaweb_ctr_TPLdisplayCont.pdf
(180.31 KiB) Staženo 522 x

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od TSIman »

Měl jsem stejnou závadu. V pravé průchodce praskla plastová žebrovaná hadička zadního ostřikovače. Mám kamaráda v servisu Škoda a tak mi objednal opravnou sadu za 91,-Kč a za cca 1,5 hodinu závadu opravil. Tyto geniálně inovované žebrované plastové hadičky mají životnost 3-4 roky a praskají ve VW i Škodě. Opravná sada se skládá ze dvou spojek a gumové hadičky. Dle informace kamaráda všechny opravy lepením jsou jen krátkodobé, protože trubička je v ohybu velmi namáhaná. Je nutné demontovat dva kusy plastu (ze sloupku a horní kryt na víku), vyříznout kus plastové hadičky nahradit gumovou hadičkou a spojit speciálními spojkami.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od svatan »

Zajímavé a smutné...:-( Uvidím, zatím ten Pattex drží, ale zima tepr ukáže.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“