Klepání od nápravy při rozjezdu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od svatan »

Zdar, dnes jsem si všiml opět nové "fajnovky" na autě - při pomalém rozjedu na jedničku, nebo při sundání nohy z plynu a samovolném zpomalování se v určitý okamžik ozve nepravidelné kovové zaklepání zpod přední nápravy, spíše bych řekl levá strana. Jako kdybych táhnul nějakou trubku po zemi, se stáhnutým okýnkem to je poměrně hlasité. Zvuky trvají tak vteřinu, ale občas když trefím správné otáčky motoru to trvá i 3s. Na jiný rychlostí stupeň to nedělá. Co by to mohlo být? Měl jsem zvedlé auto a kolo sundané, vyšťoural jsem pár kamenů z nápravy, ale tím to nebylo... Napadl mě silentblok motoru, takový ten "telefonek" co je zespodu, ale na 3,5roku starém autě s 65.tis km...? Nesetkla jste se s tím někdo? V týdnu asi zajedu do servisu,snad to bude nějaká blbost...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od nuru »

Může to bejt i vejfuk, který se klepe a někde ťuká do kastle.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od svatan »

Jo díky za tip, to by mohlo taky... I když ten zvuk je takový, fakt jak když něco tahám po zemi, nějakou lehkou hliníkovou tyč nebo tak...Nebo jako kdybych měl plechovku na provázku:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od svatan »

Tak závada opravena, to by vás nenapadlo, co to bylo za blbost - moje "super" skryté ventiky - zevnitř jsou přitáhlé matkou, ta se vyklepala a rachtala uvnitř liťáku:-)

Ovšem oprava v servisu OlfinCar tentokrát hrůza, už mě to přestává bavit... Kolik tipujete, že stála "oprava"?
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od nuru »

1 hodina práce, max 2. a tomu odpovídající cena - tedy cca do 2 tis Kč.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od svatan »

Přesně to jsem si taky myslel, tak hodina práce, ovšem dle konečné faktury cca 1.800Kč to tak asi nebylo.Celkem drahej pneuservis...
Pobavilo mě, že tu matku šrouboval dle faktury 20minut:-) Nehledě na to, že dělali dignostiku a nastavení motoru za nějakých 900Kč podle faktury 60+50minut a už ani ne za hodinu od přistavení auta mně volali, že je to disk. No prostě, tentokrát to hoši trochu přepálili.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od jar_da »

nevím co se v Olfinu stalo, ale je to tam hrůza jak cenově, tak kvalitou, já už tam taky nikdy nepojedu, fakt hrůza
CAXA

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od svatan »

A co se stalo tobě? Já teda doufám, že už tam nějakou dobu nebudu muset, ale stejně to příště možná zkusím jinde, uvidím.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Klepání od nápravy při rozjezdu

Příspěvek od jar_da »

odfláknutá práce na Touaregu, neskutečně, přelité všechny náplně, doba opravy, přístup, prostě se tam něco stalo a stojí to tam za ....
no v týdnu mám schůzku v Autocentrum Barth, kde se znám s majitelem, tak uvidíme, každopádně servis na 90.000km jsem si udělal sám :-)
CAXA

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“