Koroze prahů

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Koroze prahů

Příspěvek od Black Dragon »

No kozore to není, ale zvedá se barva a to na záruku na lak snad uplatním. Utčitě by se to časem zhoršovalo. Já to mám ale na ploše dveří cca 15 cm vedle znaku VW a vidět to je. V tom rantlu (sváru) nad SPZ mám normálně rez, která prolízá už skoro zkrz barvu.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Koroze prahů

Příspěvek od mildaho »

Doplňuji fotografie koroze prahů Golf VI.
Přílohy
koroze prahů Golf VI
koroze prahů Golf VI
koroze prahů Golf VI detail
koroze prahů Golf VI detail

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Koroze prahů

Příspěvek od blackhawk »

Podle mě ten celý práh už začal hnít nejenom pod tím okrajem blatníku. Na druhém snímku je vidět počínající bodová koroze.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Koroze prahů

Příspěvek od mildaho »

blackhawk píše:Podle mě ten celý práh už začal hnít nejenom pod tím okrajem blatníku. Na druhém snímku je vidět počínající bodová koroze.
Je zajímavé, že to co vypadá na první pohled jako bodová koroze je taktéž i na plastu SPZ, takže ne všechny hnědé fleky jsou koroze. Jen netuším odkud se to bere.... Co Vy na to ? Že by mouchy ?

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Koroze prahů

Příspěvek od svatan »

mouchy, asfalt, oxidace,...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Koroze prahů

Příspěvek od nuru »

Pokud mám nové auto, nechám ještě v předprodejním servisu namontovat přední i zadní zástěrky. Za pár korun to je vcelku hodně muziky. Osobně se divím, při tom ekoterorismu, že tak zásadní a prospěšnou věc, ještě Evropský parlament neprosadil jako povinnou z výroby.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Koroze prahů

Příspěvek od svatan »

No pár korun... mně to přijde za kus plastu dost (ceníkově za 2,4tis, nevím jak reálně). A moc eko to taky nebude - i v dokumentaci auta jsem někde četl, že faktory negativně ovlivňující spotřebu a maximální rychlost jsou mimo jiné zástěrky na kolech. Asi to nebude ani 0,1l/100km ale pozitivní to nebude:-)

PS: Jinak kdyby někdo chtěl, origo sadu zástěrek VW mám na prodej:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Koroze prahů

Příspěvek od nuru »

Nevím no, mně zas nějakých 2 tis Kč přijde nic na to, že nemám poškozený prahy od kamínků, asfaltu, bláta a koneckonců jsou prahy bez rezu. Stačí už jen ta ochrana prahů při jízdě v dešti. To samé platí i zadním blatníku/plastovém nárazníků. Že by byla zvýšená spotřeba - hmm zajímavé.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Koroze prahů

Příspěvek od svatan »

Ale jo, však já si je kvůli tomu taky koupil, ale k těm 18" ty zástěrky prostě nejdou, vypadá to divně:-) Když je neprodám, tak je tam na zimu zase namontuju asi:-)

Mechanická ochrana je bez debat, na druhou stranu, vidět to poškození skoro není, je to zespodu. To spíš na ochranu před vodou. Podstatně se to tím zredukuje ale třeba taková solná mlha v zimě bude na prahách stejně..
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Koroze prahů

Příspěvek od nuru »

Tak k 18" asi moc nejdou, ale o to víc jsou tam třeba :mrgreen: .

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Koroze prahů

Příspěvek od mildaho »

Tak opraveno na náklady výrobce. Levá strana u řidiče je zatím OK - neopravovali. Ještě řeším se servisem, zapomněli na pár šroubků uchycení čelní masky hned nahoře, je vidět, že práci než ji předají zákazníkovi si pořádně po sobě nezkontrolují - měl by asi i reklamační technik než něco předá. Hned při předávce taky chyběl šroubek v plastech podběhu, na místě opraveno. Jinak lakyrnická práce vypadá velmi dobře - přechod není vidět - pěkná čistá práce. Jinak duté místo mezi blatníkem a vozem je vyplněno od výrobce tmavým molitanem - je to houba nasáklá vodou - zvláštní asi to karosérii nevadí... Do servisní knížky jsem si nechal zapsat záznam s razítkem o opravě s číslem postupu, dle kterého se má tato závada dle výrobce opravit. Musel jsem to servismenoj říci, asi by ho to ani nenapadlo. Tak jen takhle pro ostatní - to je moje zkušenost. Oprava trvala pro mne dlouhých 12 pracovních dní (bez auta), ale byla jinak zdarma.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Koroze prahů

Příspěvek od Black Dragon »

Tak to ti závidím, že už to máš hotový. Já jsem byl v autorizáku dneska. Servisní technici se tvářili, že u ani né tříletýho auta to ještě neviděli. Uznali, že by se to mělo opravit, ale:
samozřejmě to musí schválit importér, ten puchýř si fotili i mikroskopem, zda tam není mikroskopické narušení laku, třeba od kamínku :roll: , v tom sváru nad SPZ to fotili z venku i ze vnitř. Uvnitř rez nebyla. Chtěl jsem to uplatnit na záruku na lak, ale že prý to není vada laku a že by se to muselo uplatňovat na záruku karoserie, která je 12 let. Bohužel tato záruka je na neprorezivění ( jak mě bylo vysvětleno rez musí být viditelná zvenku i zevnitř - což u mě není, protože vnitřek je čistý). No tak jsem zvědav - do týdne se mají ozvat. Jestli to neschválí, tak to poženu vejš. :!:

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Koroze prahů

Příspěvek od Black Dragon »

Tak včera volali. Během měsíce se na to přijede podívat technik z Prahy, že se mu to nějak nezdá. Pod mikroskopem nic neviděl, takže se to bude na 90 % nějak řešit a to naštěstí na záruku. Možnost první - přestříkání komplet 5. tých dveří, možnost druhá - výměna celých 5. tých dveří. No tak uvidíme, zatím to vypadá slibně a přístup servisu je zatím taky na 100%.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Koroze prahů

Příspěvek od mildaho »

Black Dragon píše:Tak včera volali. Během měsíce se na to přijede podívat technik z Prahy, že se mu to nějak nezdá. Pod mikroskopem nic neviděl, takže se to bude na 90 % nějak řešit a to naštěstí na záruku. Možnost první - přestříkání komplet 5. tých dveří, možnost druhá - výměna celých 5. tých dveří. No tak uvidíme, zatím to vypadá slibně a přístup servisu je zatím taky na 100%.
Panejo, u toho přestříkání to budou dělat jak, demontují i sklo? Jinak mám tam taktéž pupínek resp. dva pupínky hned vedle sebe bez tečky, technik si to vyfotil, uvidíme jestli na to nezapomněl - jsem zvědav jak to vyhodnotí. Zadní dveře u Golf 6 jsou asi trošku z výroby problém, technik se nad tím podivoval... to je asi pak na nové vlákno, klidně ho možná založ a pořiď nějaké fotky, taky se k tobě pak přidám....

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Koroze prahů

Příspěvek od xwritter »

Ahoj, když už jsme u těch prahů, podařilo se mi udělat toto. Je to promáčklý a škrábnutý. Chtěl bych to srovnat tímto http://www.kraspol.com/item-ding-king-s ... u-auta-764" onclick="window.open(this.href);return false; a potom zabarvit korektorem s orig. barvou. Co vy na to, dává Vám to smysl to takto udělat, nebo je to blbost? Co se s tím normálně dělává? Dík
Přílohy
WP_20140105_001.jpg

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“