Puchýře na pátých dveří

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

Puchýř na pátých dveří Volkswagen Golf.
Přečetl jsem si tu pár recenzí a také jsem našel půchýř na zadních dveří. Stáří vozidla přes 3 roky. Už tam určitě byl i dříve, jen mne to nenapadlo, že se něco takového ještě může vůbec stát a to u zn. Volkswagen. Jiná auta i starší s tím nemají vůbec žádný problém. Setkal jste se s tím někdo ? Nafotil jsem to a poslal do servisu.

Netušíte je to vůbec na záruku a na jakou? Fotografie najdete níže. Tento složitější puchýř je bez tečky tak jsem ho nafotil. Pak tam mám ještě dva další u jednoho jsem si nehtem udělal tečku sám :roll: a druhý už tečku měl.
Přílohy
puchýř na zadních dveří Golf plus
puchýř na zadních dveří Golf plus
detail puchýře bez tečky Golf plus
detail puchýře bez tečky Golf plus
Naposledy upravil(a) mildaho dne 25.10.2013 17:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od Black Dragon »

Koukni sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 4&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; (i když vím, že už si to asi četl). :blush:
nechci to tu psát znovu. Jinak jsem se servisem pořád v jednání a počítej s tím, že zo je běh na dlouhou trať. Karoserie na záruku se prý u VW hodně řeší. Není to prý jako když ti něco klepe v motoru. Na karoserii jezdí technici z Prahy a ty puchýřky se zkoumají mikroskopem. Já ten puchýř mám naštěstí bez nějaké tečky. Nad tou SPZ v tom sváru to máš oproti mě ještě hezký - já to mám po celé délce sváru totálně rezavý (zatím ale pouze pod barvou). Bavil jsem se s lakýrníkama a ti mě ujistili, že Škodovka a VW má s 5týma dveřma problém a u starších dělají každou druhou.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

Tak je to zhruba měsíc od prvního focení technikem. Konečně jsem dostal vyjádření, že se mám dostavit na jakýsi odběr vzorků puchýře. Cituji: "Importér požaduje ohledně příčiny vzniku koroze (L vrchní roh zadní SPZ) provedení jimi určeného postupu a zpětnou informaci k zjištění našeho servisu. Jedná se o několikanásobné očištění povrchu v oblasti koroze a popř.vybroušení inkriminovaného místa."
Je to opravdu na dlouhé lokte, ale uvidíme co z toho vzejde. Nechám se překvapit a jistě se Vám opět ozvu, zda-li to už konečně opraví!

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

Takže neuznáno. Na lak je záruka 3 roky. Servisní technik seškrábal puchýře, něco tam napatlal, asi aby zjistil, zdali to není koroze - koroze nepotvrzena. A pak se omlouval, že s tím nic nenadělá, že to nebude určitě uznáno a taky není. Takže pro ostatní před třetím rokem stáří vozidla se vyplatí opravdu si prohlédnou pořádně lak. Já jsem to neučinil, a ani ve snu mne nenapadlo, že to bude po 3 roce dělat nějaké bublinky :lol: Ale jinak vše kolem dvěří je v naprostém pořádku, je to škoda, že zrovna na rovných místech to takto zlobí.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od Black Dragon »

Tak mě to uznali, trvalo to přes dva měsíce ( v servisu to bylo týden) a už 3 týdny jezdím s opravenýma dveřma. Vysvětlovali mě, že se na to neuplatňuje záruka na lak, ale na karoserii a záruka mě běží dál, takže celkem 12 let (pokud budu jezdit do autorizovanýho servisu). Záruku na lak by si prý uplatnil v případě, kdyby ten lak třeba byl vyšisovaný a tak. A to ti jako seškrábali lak a pak ti to s omluvou vrátili?

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

Ano na lak neuznána a je po 3 letech propadlá a koroze to není - záruka na karosérii. Jo stržen lak na bublině, mám to od nich zabarvené retušovacím lakem. Takže takhle, už nemám chuť to s OlfinCarem řešit. Auto jinak až na tyhle mouchy slouží. Akorát Tě poučujou, že se o auto špatně staráš. Ale když dělaj servisky tak tě na toto neupozorní, takže se serviskama po záruce mají u mne už nyní útrum. Budu pouze řešit opravy co budou případně důležité.
Raději jsem tedy zadní dvěře před zimou přeleštil a vzal tvrdým voskem.
Při té příležitosti jsem chtěl sundat SPZ, aby mne tam něco nepřekvapilo, a ono to dopadlo tak, že jsem musel šrouby od držáku SPZ odvrtat, hrůza - zrezlé jako prase. OlfinCar asi i třeba i jiní prodejci šetří na šroubcích. Original šrouby jsem ukroutil. Namazáno a dal jsem mosazné šrouby. Jinak jsem sundal plast zevnitř pátých dveří udělal kontrolu dílů a vzal to sprejem s olejem. Pro sychr. Jezdím a to je důležité.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

A jak ti to opravili ? Jen to místo do ztracena, nebo celou plochu až ke krajům přelakovali ?

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od Black Dragon »

mildaho píše:A jak ti to opravili ? Jen to místo do ztracena, nebo celou plochu až ke krajům přelakovali ?
Komplet celý dveře.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od mildaho »

Dveře tedy vyndávali? Protože na jednu stranu tohoto jsem se i tak trochu bál pokud by to u mne opravovali tedy byly by to zadní dveře např. odlepit zadní sklo, aby toho víc nepoškodili nežli opravili... Teď jsem ztratil slinu, u tebe to jsou tedy páté nebo boční dveře ? Máš nějaké fota ?

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Puchýře na pátých dveří

Příspěvek od Black Dragon »

U mě pátý dveře. Sklo se zalepovalo. Že je to stříkaný není ani poznat a to o lakýrničině něco vím, protože jsem se v tom nějakou dobu pohyboval. Pozná se to maximálně až někdo změří tloušťku laku.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“