Klimatizace

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

Re: Klimatizace

Příspěvek od 3necky_LEV »

Taky mi minulý týden umřela klima úplně, technik doplnil 150 g a nic- myslíte že i když dojedu do autorizovaného servisu VW s golfem z rv 2010 1,6 TDI že mi to uznají?
Asi pochubuju.... 8O
V opačném případě kolik můžu cca počítat s cenovkou za opravu klimy v případě výměny kompresoru?
dík P

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Klimatizace

Příspěvek od stinger »

Minulý víkend mi chcípla klima, během jízdy najednou přestala chladit. Bližší ohledání ukázalo že se netočí kompresor, jen řemenice - střižená stáloběžná spojka. Oprava výměnou kompresoru za nový, cena opravy necelých osm v servisu na Rudné v OV. V autorizáku počítám tak dvacku, jenom kompresor je podle etky asi za sedmnáct.

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Klimatizace

Příspěvek od stinger »

Tak historka s vadným kompresorem má vtipné pokračování. Ukázalo se že samotný kompresor je naprosto v pořádku a stáloběžná spojka utržená není (to jsou u tohodle typu takové plechové pásky na čele řemenice které se vytrhnou).
Problém vzniknul už ve fabrice kde ten kompresor skládali (Delphi, Hungary) - nebyl správně dotažený šroub na čele řemenice. :evil:
Tím že řemenice je nasazená ještě na tisícihranu tak se povolením toho šroubu neprotočí, ale tím že to není dotažené, tak to vibrace pomalu hlodaly. Důsledkem toho byla navíc řemenice zepředu celá zaprášená jemnou rzí - rezlo to a vymílalo se ven. Ta rez už tam byla před dvěla lety, když jsem na to upozornňoval servisáka který zrovna dělal rozvody, tak to odbyl slovy že je to ok, nic tomu není a ta rez určitě ničemu nevadí. :roll:
No a teď došlo k tomu, že se to vymelo definitivně, drážky v řemenici se strhly úplně, místo tisícihranu zůstala jen hladce vystružená díra. Kromě toho zaprášení rzí se u toho projevila ještě jedna věc, pod hlavou toho šroubu zepředu na řemenici byla zcela jasně patrná vůle asi tak 2 mm, ale jestli tam byla i předtím když se to ještě točilo než se to definitivně strhlo to nevím.
Byl jsem předtím v jednom servise a tam maník vytáhnul identický kompresor (výrobce i číslo dílu), prý vadný a vytažený z nějakého pasatu, no a vypadal úplně stejně. Řemenice se u něj točila volně, ale nebyla utržená stáloběžná spojka a šroubek zepředu na řemenici trčel ven, takže to podle všeho byla nějaká vadná série a kdoví kolik těch kompresorů takovým způsobem odešlo a ještě odejde. Takže kdo máte tenhle typ kompresoru a ještě funguje, tak doporučuju zkontrolovat. Kompresor byl Delphi 5N0 820 803A
Přidávám fotku jak vypadá ta řemenice zepředu, těch výrobců je několik a ty řemenice pak vypadají jinak, ale šlo o tuhle, šroub uprostřed je torx.
Přílohy
kompresor.jpg
kompresor.jpg (11.36 KiB) Zobrazeno 1318 x

Uživatelský avatar
tomi28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 22:58
Bydliště: Západní Čechy

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomi28 »

Tak se přidávám, včera měněn kompresor, ze dne na den přestal chodit do originálu za 23 500 Kč sem opravdu nešel, dostal sem slevu na Hela za 6500 s prací 7000 tis Kč. Minulý rok přesně v tuto dobu měněna trubka klimatizace kde byla díra (druhovýroba bohužel není) 8 tis Kč.
Klimatizace je fakt slabina podle mě a ty částky za různý komponenty je fakt hrůza !! :evil:
VW Golf VI 2.0 TDI 140 Higline (y)

R 1 3 5
└┼┼┤ Golf ♫♪♫
_2 4 6

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“