Klimatizace

Moderátor: SandrikGVI

rasel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.01.2011 18:48

Klimatizace

Příspěvek od rasel »

Zdravím, climatronik r.v. 2011 začal být při zapnutí hlučnější, zvuk je nejvíce slyšet při volnoběhu na místě při zvýšení otáček motoru, samozřejmě i při jízdě, ale to není tak zřetelné.Chladí normálně. Že by kompresor ???? :( Dík za zkušenosti.

Neocortex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.05.2014 18:14

Re: Klimatizace

Příspěvek od Neocortex »

Mám také r.v. 2011 a právě mi začala klimatizace taky trochu hlučet. Ve čtvrtek jedu do servisu, dám vědět, jestli závadu odhalím.

rasel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.01.2011 18:48

Re: Klimatizace

Příspěvek od rasel »

Předem dík za info. Já plánuji servis až na příští týden ,tak budu informovanější.Teď jen poslouchám, zvuk se mi zdá jak ventilátor, pokud tam nějaký je jen pro klima, bez klima je ventilátor tichý.

noski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2013 22:10

Re: Klimatizace

Příspěvek od noski »

Jak jste dopadli s klimou? Začíná mi stejný problém.

Dík za odpověď

rasel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.01.2011 18:48

Re: Klimatizace

Příspěvek od rasel »

Tak jsem po návštěvě servisu.Doplněna klimatizace a zvuk se ztišil,ale je asi načatý kompresor, tak uvidím jestli to pomohlo dlouhodobě nebo jen na chvíli.

Neocortex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.05.2014 18:14

Re: Klimatizace

Příspěvek od Neocortex »

Když jsem přijel do servisu, jak naschvál to nehlučelo. Vše zkontrolovali a nic. Teď zase hučí, tak nevím :-(

noski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2013 22:10

Re: Klimatizace

Příspěvek od noski »

Nechal jsem přefiltrovat klimu a doplnit. Obsah má být 535 g, já měl 200 g. Hučení přestalo.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Klimatizace

Příspěvek od svatan »

Tyjo, teď jsem si toho zvuku všiml taky, tak dík...!:-)

Kolik stálo v servisu ta diagnostika závady a doplnění chladiva? Protože mě napadá, že jsem to před měsícem nechával vydezinfikovat a doplnit známému a je možný, že to dělá od té doby... Slyším to na volnoběh, při zvýšení otáček se ten zvuk mění, přesně jak píšete.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

rasel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.01.2011 18:48

Re: Klimatizace

Příspěvek od rasel »

3. letá inspekční kontrola - výměna brzdovky,kontrola klimy a doplnění. celkem 2700.- TUKAS Praha

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Klimatizace

Příspěvek od michpo »

Taky jsem měl problém, kdy jsem při zapnuté klimě slyšel podivný zvuk, který se s otáčkami měnil. V servise byl z počátku problém, aby si toho technik všiml, protože to nebylo slyšet vždy a někdy to bylo tišší, ale nakonec se podařilo a závadu mi opravili. Problém byl v kompresoru klimy a prý na to byla snad i nějaká svolávačka nebo to bylo v seznamu závad, které se u 6tkového golfa objevily. Jednalo se o vadnou sérii kompresorů klimy. Vše šlo na záruku, což bylo jedině dobře, protože by oprava nebyla vůbec levná. Nejsem si teď jist, jestli technik mluvil o 20 nebo dokonce 30 tisíci. Kromě kompresoru bylo nutné klimu také kompletně vypustit a nově napustit + čas, který oprava zabrala. Jsem rád, že to šlo na záruku :)
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
SCHROJF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.03.2013 07:39
Bydliště: TT,PK

Re: Klimatizace

Příspěvek od SCHROJF »

Tak vcera som to absolvoval ja, kupil som si v piatok na zlavach dna kupon
http://www.zlavadna.sk/zlava_82499_tazo" onclick="window.open(this.href);return false; ... imatizacie
cena 32,-€,v servise TAZO(Kopcianska ul.)BA,inac je to byvaly servis SUBARU,pristup super,dokonca sacky na sedadlo,mohol som byt pri tom,trvalo to asi 50 minut,a vysledok: vsetko robi masina,plus interier mi "vycistili" ozonom,napln na Mk6 ma byt podla VW 525g+-25g,takze niekde medzi 500-550g(je to na stitku v motorovom priestore hned pod zamkom aj s typom chladiva R 134a) a mne osobne po 3 rokoch zanedbania tejto udrzby(budu v auguste) chybalo 307g...takze viac ako polovica,co je myslim dost!Samozrejme som si doniesol aj kabinovy filter( uhlikovy BOSCH R 2397,kupeny v AUTO KELLY za 15.29,-€),ktory mi tam ochotny chalan bez problemu vymenil...a ked som videl ten povodny,kde uz bol mikrosvet a skoro rastly stromy,tak som skoro hodil sablu(za co mohla aj vcerajsia akcia v baraku pri koseni a polievani stromov s vinovicou),ze som toto dobrovolne cuchal,ja a este moja tehotna zena,no proste hnus,kazdemu doporucujem sa viac venovat tomuto cisteniu,si myslim,ze to az tolko nestoji (aj s filtrom 47.19,-€),aby sme dobrovolne dychali takyto humus vo svojich milacikoch...
Tak za mna tato ZLAVA ...DOPORUCUJEM!!!Majte sa
Mk 6 Rabitt 1.2 TSI 7 DSG (united gray)

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od xwritter »

mám stejný problém s klimou, hučí vážně dost, nepřeslechnutelné jak na volnoběh tak při jízdě. S otáčkami se hluk zvyšuje. V záruce auto nemám, uznali vám to na tu záruku mobility že jste nemuseli nic platit? Jsem přesvědčený, že je to ten kompresor, technik mi říkal, že to je častý problém u G6 (aniž jsem s tím ještě problém měl).

update: bylo uniklé chladící medium, neobjasněno z jakého důvodu, opraveno a ok
Naposledy upravil(a) xwritter dne 07.05.2017 17:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Klimatizace

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Tak mám nejspíš stejný problém, klimatizace mi připadala trochu hlučnější, nicméně teď již nechladí vůbec a kompresor se ani nesepne. Jsem zvědav, co vyřeším v servisu.

rasel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.01.2011 18:48

Re: Klimatizace

Příspěvek od rasel »

Tak mně už kompresor definiitvně odešel, dle testu nedává tlak. Kupuji nový, jsem po záruce.

noski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2013 22:10

Re: Klimatizace

Příspěvek od noski »

Opět začalo hučení, doplnil jsem klimu a přestalo. Teď jen zjistit, kde je únik. Snad ne přes kompresor.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“