Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
davesport
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.02.2014 21:08

Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od davesport »

Zdravím, mám možná směšný problém, ale radši si to zkusím ověřit, než vlítnu do servisu. Mám automatické přepínání světel mezi denními a potkávacími světly, v případě, že se mi světla přepnou z denních na potkávací, tak se nerozsvítí zelená kontrolka v přístrojovce, což třeba na Superbu II ano, zřejmé třeba po vjezdu do tunelu. Nemám tedy na Golfovi za dne jak poznat, zda-li jedu na denní, nebo na potkávací světla, budíky si intenzitu světla volí sami dle světla v interiéru. Taky by mě zajímalo, zda-li mám v motoru dvouhmotový setrvačník, nebo pevný, jedná se o Variant 1.6 TDI CR 77 KW Cayc, r.v. 2011 Bluemotion. Údajně u Škodovky je použit pevný. Signalizuje VW u asistentu rozjedu do kopce v přístrojovce jeho aktivaci ? U Fordu se kontrolka rozsvítila. Díky moc předem.
VW Golf VI Variant 1.6 TDI CR Bluemotion Comfortline/Highline

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od Lukkii »

pokud jde o kontrolku potkavacich svetel, resil jsem presne tento problem u sveho pasika - a dle nekolika nazoru to neni tak jednoduche - neni to o tom neco "aktivovat" apod. Udajne se (minimalne u meho B6) nepocitalo s touto kontrolkou pro aktivni provoz (dokonce mi nekdo rikal ze snad na prikaz koncernu, kdy by modre podsviceni zelena kontrolka nevhodne narusovala..:D). Takze by me odpoved taky zajimala...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od miromen »

Kontrolka je na přepinači světel.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od Lukkii »

tak že je na přepínači světel vím, zrovnatak jako přední mlhovka. Dotaz ale zněl na klasickou signalizaci/kontrolku na přístrojové desce...
Pokud máš přepínač světel v poloze AUTO a rozsvítí se světla vlivem čidla, nepoznáš to ani na tom přepínači. A to už nemluvím o tom že za světla zelené podsvícení není na přepínači vidět a už vůbec ne o tom, zda máš za jízdy studovat očima cosi pod volantem..)
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

davesport
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.02.2014 21:08

Re: Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od davesport »

Tak to tak vypadá, že tu signalizaci při automatickém přepínání Golf nemá, normálně by mi to nějak nevadilo, ale může být trochu mlha a netuším, jestli to čidlo přepne na potkávací, apod.
VW Golf VI Variant 1.6 TDI CR Bluemotion Comfortline/Highline

hrubesdusan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.01.2016 12:50

Re: Signalizace zapnutých potkávacích světel v přístrojovce

Příspěvek od hrubesdusan »

Kluci, golf vi má nebo nemá signalizaci zapnutých potkávacích světel na přístrojivé desce? Ještě do včerejška mi po přepnutí přepínačem svítila na přístrojovce, dnes jsem byl na kódování led a už kontrolka potkávaček na přístrojovce nesvítí. Auto mám dva roky a do dneška svítila. Tak prosím nějaké info

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“