Servis po záruce značkový x neznačkový?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od fkabl »

Můj golfík bude mít brzy 4 roky, najeto 75 tis.km. Jsem první majitel, dosud servisován výhradně ve značkovém servise VW (u prodejce). Zrovna mám po další garančce (...včetně výměny svíček a brzdovky). Motor 1,2 TSI 77kw - rozvody a spol. měněny v rámci záruky a svolávačky již ve 13 tis. km. Auto bude mít po všech, i prodloužených zárukách...a kladu si otázku, zda dál servisovat ve značkovém drahém servise nebo v servise velmi dobrého známého, u kterého jsem dřív servisoval všechny dřívější, ale ojeté auta?

Otázka, zda po záruce servisovat dál ve značkovém servise? (Umí někdo na tuto otázku zde vytvořit třeba anketu pro hlasování? Díky)

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od Mirco »

tak už jen kvuli zaruce mobility bych jezdil do autorizáku :wink:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od svatan »

Taky budu řešit na jaře něco podobnýho.... Ale autu už je 5 let. Asi na to smažím, dát za servis 4-6.000Kč nebo 1.500Kč a udělat si to pomalu sám je rozdíl... Navíc ty všemožné kulance na turbo, rozvody apod. po záruce platí do stáří 4 let a najetých 100.000km co mi bylo řečeno. Já se chystám na jaře preventivně vyměnit rozvody, budu mít najeto 90.000km tak to ještě celkem vydržely:-) Ale v autorizáku řekli střelbou od oka 15.000Kč, takže pojedu jinam.
Záruka mobility je hezká věc, sám jsem ji jednou využil když se mi vybila baterka a nešlo nastartovat ani přes kabely, jestli ale stojí za to ty prachy si každý musí rozmyslet sám. Určitou alternativou může být jezdit na garančky do autorizovaného servisu a na běžné opravy ke známému s použitím originálních dílů.
PS: Mirco podle poznámky pod čarou asi nebude nezaujatý...:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od Lukkii »

Jsou servisy s tzv. "blokovou vyjímkou". Tedy neautorizované, které jsou schopny poskytnou stejnou záruku jako autorizované servisy. Podíval bych se po nich.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od Geextah502 »

Mirco píše:tak už jen kvuli zaruce mobility bych jezdil do autorizáku :wink:
podla toho co mi odpisali znackove servisy u nas tak na zaruku mobility mas narok ak si nechas olej vymenit za ich ziaden vlastny olej. U pola chcu za olej 80eur! neviem ako u golfa.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od bordel »

Geextah502 píše:
Mirco píše:tak už jen kvuli zaruce mobility bych jezdil do autorizáku :wink:
podla toho co mi odpisali znackove servisy u nas tak na zaruku mobility mas narok ak si nechas olej vymenit za ich ziaden vlastny olej. U pola chcu za olej 80eur! neviem ako u golfa.
A kdyz si dovezes svuj olej, tak ti nedaji razitko mobility do servisni knihy?
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od Wlashack_cz »

svatan píše:...Určitou alternativou může být jezdit na garančky do autorizovaného servisu a na běžné opravy ke známému s použitím originálních dílů...
Jenže když budeš prodávat auto, tak v jeho historii už nebudou zapsané opravy, které ti dělal známý. A to si myslím, že je škoda.
bordel píše:A kdyz si dovezes svuj olej, tak ti nedaji razitko mobility do servisni knihy?
Pokud máš olej svůj, servis ti to napíše do servisky a záruka mobility padá. Kluci to řeší tak, že třeba po 15t km si olej nechají vyměnit u známého a ve 30t km jedou do autorizovaného servisu. Pokud máš stejnej filtr, servis nic nepozná. Prý :blush:
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od miromen »

Ja si donesl vlastni olej což sice v servisni knižce poznamenali ale zaruku mobility mi potvrdili.....
1.2 TSI 77kw

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od Pantani »

Wlashack_cz píše:Pokud máš olej svůj, servis ti to napíše do servisky a záruka mobility padá.
Nemáš pravdu a já + můj aut servis jsme toho důkazem. Plus navíc už tady bylo mnoho příspěvků o tom, že je třeba vybírat si autorizák i podle toho, jestli ti tam dovolí si vlastní olej dovalit. Jsou totiž i takoví, kteří ti to dovolí a to dokonce bez zvláštního zápisu v knížce či pozbytí záruky mobility!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od lichoresnice »

tak jsem poptal neznačkový servis (ale ze stránek vw) v 77.000 km: 5.500 - 6.000 kč (vč. dph) - výměna oleje a filtrů (bez svíček a brzdové kapaliny)
nic výhodného v tom teda nevidím...

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Servis po záruce značkový x neznačkový?

Příspěvek od noxik600 »

Sice je to čtyři roky, ale také se zeptám, když mám stejnou otázku :? Auto má 9let a najeto 143000 km a dosud bylo servisované autorizovaném servisu. Pokračovali byste nebo byste se na to vyprdli a proč? Záruku mobility mám potvrzenou.
Díky za rady :wink:
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“