vyleštění světlometů

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

vyleštění světlometů

Příspěvek od korycan »

mám Golfa sedmý rok, plná spokojenost, mám jít na STK a mám zamlžená venkovní skla předních světlometů, má někdo radu, jak je vyleštit, mám obavu, že se to technikům na STK nebude líbit Poradte prosím, vím, že se ty skla dají mějak vyleštit.
díky předem za radu

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od SandrikGVI »

počkej moc nechápu zamlžený zevnitř nebo osekaný od kamínků z venku?? jestli je to z venku tak kup třeba todle http://www.ralpneu.cz/13965/sada-na-ren ... lometu-3m/" onclick="window.open(this.href);return false;
a to by mělo pomoct

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od korycan »

SandrikGIV píše:počkej moc nechápu zamlžený zevnitř nebo osekaný od kamínků z venku?? jestli je to z venku tak kup třeba todle http://www.ralpneu.cz/13965/sada-na-ren ... lometu-3m/" onclick="window.open(this.href);return false;
a to by mělo pomoct
ahoj, díky za radu, zkusím to. asi jsi špatně četl můj dotaz, tam bylo jasně napsané, že se jedná o venek světlometu - ale to je prkotina, hlavně že vím, costím

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od SandrikGVI »

moje chyba...ale snad jsem pomohl...a myslim že se nejedná o sklo ale o plast je to tak ??

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od korycan »

korycan píše:
SandrikGIV píše:počkej moc nechápu zamlžený zevnitř nebo osekaný od kamínků z venku?? jestli je to z venku tak kup třeba todle http://www.ralpneu.cz/13965/sada-na-ren ... lometu-3m/" onclick="window.open(this.href);return false;
a to by mělo pomoct
ahoj, díky za radu, zkusím to. asi jsi špatně četl můj dotaz, tam bylo jasně napsané, že se jedná o venek světlometu - ale to je prkotina, hlavně že vím, costím
světlomety mám vyleštěné a jsou jako nové - stálo mě to i s prací 1110 Kč

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, můžu tě poprosit, abys dal časem vědět, jestli jsou skla pořád stejné? Jde o to, že jsou skla (myslím krycí plastová skla) lakována kvůli ochraně před UV zářením a také aby se zpevnila. Tím leštěním se odstraní lak, nebo většina laku...takže pak už chráněná nejsou. Jen mě to zajímá, protože dělám ve firmě, kde se světlomety vyrábí. Dík Milan

Uživatelský avatar
korycan
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 24.06.2009 10:39
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od korycan »

světlomety byly po vyleštení ošetřeny "Pravým Karnaubským voskem na ochranu povrchu po renovaci", takže předpokládám, že to nějakou dobu vydrží

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: vyleštění světlometů

Příspěvek od Milan8902 »

Aha v tom je ta finta. Místo laku se dá vosk.;-) Tak snad ti to vydrží, ale asi je budeš muset pravidelně voskovat.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“