Problem se startem

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
mirajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.03.2015 00:49

Problem se startem

Příspěvek od mirajz »

Zdravim,
Mam od znameho dlouhodobe pujceneho Golfa 1,2 Tsi 62kW najeto 26tkm. Ted pres zimu bylo citit, ze baterka uz na tom neni nejlepe, ale slo to startovat. Potom jsem ho nechal par dni stat a uz jsem nenastartoval, baterka v haji. Baterku jsem dobil a nastartoval zase bez problemu, cely tyden jezdil. Vikend stal a zase nenaskocil, baterka tocila, ale nechytlo to, baterka po par pokusech vybita. Ovsem po dobiti baterky, nastartoval okamzite. Ted kdyz stoji vic nez den bez startu, zase nenastartuje i kdyz baterka toci. Po nabiti, chytne okamzite.
Nechapu to. Nepotrebuje to na start nejaky vyssi proudy, ktery je schopna moje baterka dodat jenom po cerstvem nabiti? Prece tyhle male motory by melo stacit jenom protocit a musi to bezet, nebo se pletu?
Nesetkali jste se s tim nekdo?
Diky za nazory.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Problem se startem

Příspěvek od SandrikGVI »

nazdárek...podle mého dojmu to je že baterka už nemá dostatečnou kapacitu na nastartování...jak stará baterka je?? když nastartuješ jakou vzdálenost ujedeš?? když jsou to krátké trasy baterka nemá ani šanci se pořádně dobít...zkus si projít toto a uvidíš...ale když po nabití nastartuje je to vše nejspíš jen ,,špatnou" baterkou :good:

mirajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.03.2015 00:49

Re: Problem se startem

Příspěvek od mirajz »

Auto je z 09/2011, baterka puvodni, takze 3,5 roku. Je tam nejaka Banner 44Ah. Co vim tak od jara 2014 se s autem moc nejezdilo a spis stalo v garazi. To baterce urcite neprospelo. Ja s tim ted jezdim jenom do prace 6km a 6km zpet a parkuju venku, takze ted pres zimu to pro baterku urcite neni idealni.
Auto uz je po zaruce, takze zkusim vymenit novou baterku a uvidim.
Kdyz si ji vymenim sam, nebude nejakej problem s elektrikou po odpojeni? Jako treba zakodovane radio, imobolizer atd?

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Problem se startem

Příspěvek od SandrikGVI »

ja mam 8/2010 a taky puvodni...starty bez problemu...ale ja jezdim trasy kolem 100-150km...zkus to a uvidis ze to pomuze. jinak elektronika bude v pohode nic se nestane...kdyz baterku odpojis vymenis a zase zapojis bude to ok :good:

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: Problem se startem

Příspěvek od lichoresnice »

původní (2009) baterku jsem měnil teď v zimě - zůstala svítit kontrolka volantu a ještě tuším jedna, ale po pár km zhasly. pak jsem se někde dočetl, že stačí vytočit volant na jednu a pak na druhou stranu a taky se to srovná. tak s tím radši počítej.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Problem se startem

Příspěvek od SandrikGVI »

:good: taky dobrej postřeh :good:

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“