Popraskaná světla

Moderátor: SandrikGVI

Alkaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.03.2015 09:08

Popraskaná světla

Příspěvek od Alkaa »

Dobrý den,
máme Golf VI. a po použití ostřikovačů nám světla popraskaly. Řešení nemáte někdo bo nějaký nápad??

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Kwapo »

Stalo se mi to samé. Přední světla začala praskat "uprostřed" bez zjevné známky poškození.
Praskliny malé, krátké ale časem přibývaly. Stihl jsem je ještě v záruce nechat obě dvě vyměnit.
Záruka u vás asi už nehrozí, ale zkusil bych kulanci, za pokus to stojí.

Alkaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.03.2015 09:08

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Alkaa »

Ano, už mám po záruce, tak jsem jen se chtěla zeptat, co s tím, zda se to dá nějak opravit. A kulance je co??

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Black Dragon »

A nevíš, proč ti ty světla popraskaly? Docela by mě to zajímalo, auto mám přes čtyři roky a světla jako nová a do ostřikovačů dávám zimní i letní vodu do ostřikovačů, co koupím někde v obchoďáku ( většinou nějakou no name).

Alkaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.03.2015 09:08

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Alkaa »

Mno tezko rict. Pry z ostrikovacu
Přílohy
image.jpg

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Black Dragon »

Tý jo, to je mazec. Já myslel, že to bude teda o hodně míň. No spíš jestli neudělali soudruzi někde chybu a u nějaký série nepoužili blbej plast. Já mám světla jak nový a vodu do ostřikovačů vůbec neřeším.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Kwapo »

Tak to je masakr. Já těch prasklin měl tak o 90% míň. :lol:
Taky leju do ostřikovačů vše a v pohodě, mám je tam už druhej rok od výměny.
A kulance je že některé často vyskytující se závady způsobené jejich technologickými,
nebo i jinými problémy, opravují i po uběhnutí záruky zdarma, za cenu práce, nebo
s výraznou slevou na daný díl. Nějak tak bych to popsal. Zkus tam zajet a poptat se. :good:

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, jaká je značka toho světlometu co popraskal? Hella nebo Valeo? Milan

Alkaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.03.2015 09:08

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Alkaa »

My jsme s přítelem už zkusili skoro vše co se dalo. :( Byli jsme i v autorizovaném servisu a i tam kde jsme auto koupili a tam nám řekli, že když už je po záruce, tak máme smůlu a jediné řešení je, že nám nabízí originál nová světla.

Jenže jedno u nich vyjde na 37 000,- Kč, takže bychom za obě světla dali 70 000 Kč.

Takže už fakt nevíme a teď nás čeká technická, chceme aby to auto prošlo a bylo vše v pohodě. Nehledě na policejní hlídku, kdyby nás zastavila.

Alkaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.03.2015 09:08

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Alkaa »

Milan8902 píše:Ahoj, jaká je značka toho světlometu co popraskal? Hella nebo Valeo? Milan
Ježiš, netuším :(

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Black Dragon »

Hm, tak tohle si myslím, že STK legálně neprojde. Pokud ti nic jinýho nezbyde a budeš muset koupit jiný světla, tak bych origo nekupoval. Buď z vrakáče nebo v replice. Máš xenony, že je to takový drahý, co? Mohlo by to udělat taky to, že když jedeš ve velkým mrazu delší cestu a světla se zahřejou od žárovek a pak je rychle schladíš ostřikem. Vznikne rychlá změna teploty a materiál popraská, no ale tohle se mě zdá dost nepravděpodobný. Spíš si myslím, že to je nějaká špatná sada z blbýho plastu. A to jaká je to značka světla by mě taky zajímalo....

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Black Dragon »

To Kwapo: ty jsi měl taky xenony nebo obyč?

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Milan8902 »

Na SBazaru se dají pořídit za rozumné peníze.

Třeba zde:

http://www.sbazar.cz/xenony/detail/7402 ... cislo-dilu" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakmile budete znát značku světlometu, tak dejte prosím vědět. Zajímá mě to...dělám totiž v jedné nejmenované firmě, kde se vyvíjí a vyrábí světlomety.

Díky Milan

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Kwapo »

Já mám obyč halogen. Přijde mi to jako výrobní vada. Já bych je zkusil ve VW bombardovat.
Zase tak staré to auto není a pokud nemají fyzické poškození tak bych do toho šel. A kupovat
repliku v xenonu mi nepřijde moc dobrej nápad. Spíš bych zkusil sehnat jen plexi a přelepit.

A co se týká toho ostřiku a změny teploty mi to nepřijde moc reálné. To by pak dělala "všechna"
světla. A třeba mně to popraskalo v létě (měsíc před koncem záruky). 8)

A značka bych osobně typoval Valeo. Ta nejmenovaná firma v Ol. kraji dělá kvalitnější ... teda alespoň doufám. :D

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Popraskaná světla

Příspěvek od Milan8902 »

Řešil jsem to dneska u nás s kvalitářem v práci a tvrdí, že to bude způsobeno špatnou kapalinou do ostřikovače. Jinak myslím si, že AFS s LED ani Valeo nedělalo, takže to bude nejspíš Hella.:-)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“