Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

Zdravím,

mám dotaz na všechny zdejší odborníky a než s tím poběžím do servisu, rád bych věděl váš názor. Mám Passata v dieselu (model B6) s automatickou 6-stupňovou převodovkou DSG. Normálně se tohle auto chová tak, že když nastartujete, tak bez sešlápnutí plynového pedálu samovolně lehce jede dopředu (a také vzad při zařazené zpátečce). Teď jak ale jsou ta letní vedra venku, tak jsem zaregistroval zvláštní věc. Když auto stojí dvě nebo tři hodiny (olej v převodovce je vychladlý) a nastartuje se potom, tak je všechno v pořádku. Jedu někam cca. 30 km, zastavím u pumpy, vypnu motor, zamknu auto a odskočím si do obchodu na 10 minut a když se vrátím a nastartuju, auto už samovolně netáhne, ani na "D", ani na "R" (zpátečka). Je potřeba sešlápnout plynový pedál, aby se auto začalo pohybovat. Problémy s řazením nejsou žádné, auto se chová jízdně i poslechově normálně, ale bez plynu zkrátka auto stojí. Zdá se, že když se ohřeje olej v převodovce, tak tenhle samovolný pojezd přestane fungovat po vypnutí motoru a opětovném nastartování auta. Aby ta záhada byla ještě komplikovanější, tak ten samopojezd po prvním nastartování (když je olej v převodovce chladný) funguje při zastavení na křižovatce na světlech nebo v koloně na dálnici i třeba po 200 km jízdy úplně normálně, takže teplotou oleje v převodovce to asi není. Jakmile se ale auto zaparkuje, vypne motor a zamkne se auto, tak po opětovném nastartování se to začne takto chovat a samopojezd bez plynu najednou zmizí.

Můj dotaz tedy je, jestli se s tím už někdo setkal u Passata nebo Golfa s DSG a jestli to mám považovat za závadu a počátek nějakého problému nebo je to úplně normální stav.

Díky moc předem za vaše rady a poznatky.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

Normální to rozhodně není... a když zase pár km ujedeš tak se to vzpamatuje a začne zase pojíždět?
Olej filtr měněn kdy? a za jaký?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

yessmen píše:Normální to rozhodně není... a když zase pár km ujedeš tak se to vzpamatuje a začne zase pojíždět?
Olej filtr měněn kdy? a za jaký?
Samopojezd se znovu vrátí až poté, co auto stojí alespoň tak tři hodiny. Potom mohu vyrazit na trasu dlouhou jakou chci a samopojezd je v pohodě při zastavení třeba v koloně i po 200 km, ale jakmile vypnu motor a za chvíli znovu nastartuji, samopojezd zmizí. Kdyby to bylo třeba teplotou oleje, samopojezd by přestal fungovat po pár kilometrech po výjezdu, ale on funguje normálně bez ohledu na dobu jízdy autem, ale začne se takto chovat až po příštím nastartování, pokud auto nestálo odstavené alespoň tak tři hodiny. Olej a filtr v převodovce byl měněn vloni v říjnu.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

Právě že to vypadá že jakmile zastavíš na chvíli vypneš motor tak olej v převodovce se přestane chladit a zřídne až tak že to čerpadlo nenatlačí...
Případně je problém na spojkách, ale za obou okolností by mělo být poznat změnu na jízdě. Chtělo by to diagnostiku a změřit to.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

yessmen píše:Právě že to vypadá že jakmile zastavíš na chvíli vypneš motor tak olej v převodovce se přestane chladit a zřídne až tak že to čerpadlo nenatlačí...
Případně je problém na spojkách, ale za obou okolností by mělo být poznat změnu na jízdě. Chtělo by to diagnostiku a změřit to.
Byl jsem dnes na diagnostice a s překvapením jsme zjistili, že nefunguje spínač brzdových světel... :o :D V servisu v tom spatřují jasnou souvislost, protože samopojezd automatu (tzv. DSG creeping) má na starosti prý ŘJ na DSG a když není validní informace o stavu sešlápnutí brzdy, tak logika ŘJ samopojezd prý odpojí. Proč ale samopojezd funguje při studeném motoru, ale po dalším nastartování už ne, k tomu vysvětlení v servisu nenašli.

Takže nezbývá nic jiného, než počkat, až vymění ten spínač a jak říká klasik: "Vyměníme, uvidíme...". Já jen doufám, že touhle metodou nakonec neskončím u výměny lamel, čerpadla, dvouhmoty, mechatroniky a nakonec celé převodovky... :|

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

Kdyby nefungoval spínač brzdových světel jak říkáš ani bys neodjel. Nezařadil bys. Nebo nechápu co přesně tím myslíš.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

yessmen píše:Kdyby nefungoval spínač brzdových světel jak říkáš ani bys neodjel. Nezařadil bys. Nebo nechápu co přesně tím myslíš.
Při sešlápnutí brzdového pedálu nesvítí vzadu brzdová světla, vůbec. Diagnostika nahlásila závadu na spínači brzdových světel, při kontrole naživo přes VCDS bylo vidět, že při sešlápnutí brzdy nejde do VCDS žádná informace o změně. Spínač vrací permanentně stav "vypnuto" (brzda nesešlápnuta), i když brzda zrovna sešlápnutá je. Spínač tedy nespíná (je permanentně off). Na jízdu nebo startování to nemá vliv. Kdybych nezpozoroval tu změnu chování auta při pojíždění, vůbec bych nezjistil, že mi brzdová světla nesvítí, protože na palubní desce žádná kontrolka nesvítí, takže nemám jak tuhle závadu zjistit. To považuji za průser, protože takovou závadu by měla palubní deska hlásit. Jedině, že by někdo za mnou na silnici třeba zatroubil a upozornil mně na to, ale to se mi zatím nestalo. Zítra to mám objednané na servis, tak uvidím, jak to dopadne.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

To je teda nějakej tuning, protože abys mohl hýbat s pákou řadiče DSG musí být spínač funkční. Jinak svítí kontrolka sešlápněte pedál a neuděláš nic.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

yessmen píše:To je teda nějakej tuning, protože abys mohl hýbat s pákou řadiče DSG musí být spínač funkční. Jinak svítí kontrolka sešlápněte pedál a neuděláš nic.
Auto jsem kupoval před lety v áčkách jako ojeté s nalítanými 60 kily, bez metly, ale na hlínách a po prvním majiteli (důchodce to snad nebyl... :D). Jestli tunil něco v autě, to opravdu netuším, já jsem žádné úpravy nedělal. Pokud ale přestane fungovat brzdový spínač, měla by palubka tenhle problém nahlásit, což se neděje. Jsem tedy zvědavý, jaký vliv to bude mít na funkci pojezdu zítra, až tam namontují nový spínač.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

A tu zelenou kontrolku vpravo na budíkách nemáš nebo co?
https://youtu.be/MxCC-j8uy7A?t=1m25s" onclick="window.open(this.href);return false;
Ted navíc koukám že jsi to dal do Golf 6 nech si to přesunout... proto sem nikdo nepíše.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

AndyMaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.07.2015 23:08

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od AndyMaxx »

yessmen píše:A tu zelenou kontrolku vpravo na budíkách nemáš nebo co?
https://youtu.be/MxCC-j8uy7A?t=1m25s" onclick="window.open(this.href);return false;
Ted navíc koukám že jsi to dal do Golf 6 nech si to přesunout... proto sem nikdo nepíše.
Ta zelená kontrolka svítí jen v případě, že chci vypnout ruční brzdu (tlačítko P na palubní desce vlevo u dveří) a nemám sešlápnutý brzdový pedál. Když ráno přijdu k auta, sednu do auta, zasunu klíč, sešlápnu brzdu, stisknu P tlačítko pro uvolnění parkovací brzdy a nastartuju. Pokud bych chtěl uvolnit elektrickou ruční brzdu bez sešlápnutého brzdového pedálu, rozsvítí se mi ta zelená kontrolka. V souvislosti s tím nefunkčním spínačem brzdových světel je ale třeba říct, že na palubní desce ta zelená kontrolka nesvítí, ani žádná jiná.

Téma jsem dal omylem sem do sekce Golf, tak jestli moderátoři můžou, ať to přesunou do správné sekce. Díky.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od lumpo »

Cidlo brzdoveho pedalu ma 2 kontakty. Jeden je na svetla a ten ke v haji. Ten druhy ktery dava info motoru a dsgcku evidentne funguje, jinak bys v podstate ani nenastartoval a nezaradil.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od yessmen »

No kdyby evidentně fungoval tak mu to přece na diagnostice neukazuje: "Spínač tedy nespíná (je permanentně off)"
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Passat 2.0 TDI (B6 - 103 kW) s DSG netáhne vpřed ani vzad bez plynu

Příspěvek od Radios »

yessmen píše:No kdyby evidentně fungoval tak mu to přece na diagnostice neukazuje: "Spínač tedy nespíná (je permanentně off)"
Zdravím. Mám asi podobný problém se spínačem brzdových světel. U mého VW Passat B7, DSG, když delší dobu - asi týden stojím a nejezdí se, zatuhne brzdový pedál a nejde sešlápnout - stále svítí zelená kontrolka vybízející k sešlápnutí brzdového pedálu a vozdilo po zasunutí klíče(ovladače) nestartuje, protože si auto myslí, že jsem nesešlápl brzdu.
Většinou mi stačí jemně nohou poklepávat brzdový pedál a posléze se uvolní, kontrolka zhasne a vozidlo startuje.
K této chybě dochází jen, když vůz několik dní stojí. Pokud jezdím denně, pedál nezatuhává a vše funguje OK. Máte někdo s touto závadou zkušennosti, at vím zda stačí vyměnit spínač brzdových světel.
Nerad bych aby jednou nepomohlo poklepání pedálu a já neodjel vůbec.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“