přehřívá se 1.6TDi 77kw

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
auto-servi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2015 10:47

přehřívá se 1.6TDi 77kw

Příspěvek od auto-servi »

Zdravím mam problem s Vw Golf VI 1.6Tdi 77kw
auto se přehřívá, budí na palubce normál drží 90°C ale dost se točí vrtule dost často, a na parametrech na VAgu je motor ohřádý kolem 100-105°C vždy když to vyleze nad 97 tak se roztočí vrtule ale budík na palubce má pořád 90°C termostat nový, vodní pumpa nová, a když auto jede do kopce pod zápřahem tak je to dobré ale navrcholku kopce když člověk sundá nohu z plynu tak se motor začne přehřívat jak na VAgu tak i normálně na palubáku to leze nahoru
a dále výstup teploty vody z chladiče je strašně málo je kolem 20-40°C aby se teploty vyrovnali kolem 90°C musím motor hodně točit
neměl by někdo nápad? děkuji

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: přehřívá se 1.6TDi 77kw

Příspěvek od Pantani »

Tohle
http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/show ... ting-Light" onclick="window.open(this.href);return false;
vypadá docela podobně... Jen jsem nepochopil úplně, jestli "impeller" je součástí tý pumpy nebo co to je za součástku :-/
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

auto-servi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2015 10:47

Re: přehřívá se 1.6TDi 77kw

Příspěvek od auto-servi »

Dokuji za odkaz,
ale pokud jsem to dobře pochopil tak tam mají na mysli že je špatná vodní pumpa, tak že by byla ze zadu utržená nebo se protačela vrtulka čerpadla co honí vodu, na rozvodovém kolu to bude v pořádku ale když se vyndá ven tak zezadu ta vrtulka nebude mít odpor a bude se volně protáčet že to neudělá tlak, a vodní čerpadlo jsem dával nové a vždy toto zkouším zda je to i na novém čerpadle dobré, a i ted při nastartovaném motoru toto lze poznat tak že když se otevře nádobka a přidá se cca na 2tis ot tak lehce klesne hladina a když se zas pustí na volnoběh tak ta hladinka lehce stoupne, tím lze poznat zda je vodní čerpadlo v pořádku (myslím ta vrtulka)

ale možná jsem to z té angličtiny blbě pochopil

ale jinak děkuji za odkaz

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“