Servisy a jejich finty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Servisy a jejich finty

Příspěvek od fkabl »

Kamarád (má Rapida) se vrátil z další pravidelné garanční prohlídky z autorizovaného servisu ROS Brno. Oproti dřívějšku zavedli "novinku" :-), jak zase odrbat zákazníky. Jako vždy si přinesl vlastní olej. A pro tyto případy zavedli v servise nově jednorázový poplatek za tzv. ekologickou likvidaci starého oleje 303,- Kč. Sami mu řekli, že je to jen pro ty s vlastním olejem. Takže tam byl kamarád naposled:-)

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Njn, nebo to jednoduché, podnikat..

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) Pavel Mihalo dne 25.04.2016 14:51, celkem upraveno 1 x.

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od KubickB5 »

Chodit do servisu s vlastním olejem je běžná praxe? Mně to přijde, jako bych přišel do baru s vlastní flaškou a řekl, ať mi namíchají drink...

A teď do mě, třeba to pochopím.
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od Vesel »

Az bude stat panak 300 je mozny ze to tak dopadne :D nechapu tu drzost si uctovat treba posledni zkusenost kolegy 800 za litr oleje (a to nebyl autorizak). To pak typickej cech si radsi koupi za 800 tech 5 litru.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od Pantani »

KubickB5 píše:Chodit do servisu s vlastním olejem je běžná praxe? Mně to přijde, jako bych přišel do baru s vlastní flaškou a řekl, ať mi namíchají drink...

A teď do mě, třeba to pochopím.
Nepochopíš, protože není co - máš pravdu, v podstatě to tak je. Jenže nedělej to, když ti to servis dovolí a u nich stojí litr 800,- a ty ho máš za 220,- a potřebuješ ho 4 nebo v některých autech i 5 litrů... Byl bych blázen, kdybych do toho auta nechal lejt olej od nich ze sudu stejnej, jako jsem přivezl v zapečetěných flaškách. Bohužel i v mým oblíbeným servisu Carnova Svitavy už to nedovolujou přičemž to 6 let šlo, takže příští nepravidelnou mimogaranční výměnu oleje dostane nějakej garážník. Je mi líto, ale já to sponzorovat nebudu. Při garančce holt zapláču, ale technik říkal, že by mi dali významnou slevu na ten olej, tak aspoň že tak. Poslední garančku po 6ti letech jsem se slevama měl za 8k, přičemž úspora na oleji dělala 2000,- (dělalo se tam pár drobných věcí a diagnostika navíc).

Ad ROS Brno a 300,- coby "eko daň":
je to humus, ale jezdil bych tam asi dál, protože to za ty 300,- stojí. Aut servisů, který ti vezmou vlastní, není totiž nějak mnoho. Buďto mají říct, že vlastní olej nelze, nebo se na to vyprdnout, takhle vypadaj jak idioti.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od Ipanema »

Ten Rapid je ještě v záruce? Nebo už je těsně po ní? Já bych to kamarádovi udělal u baráku za 200,-
Kdyžtak ať se ozve.

Olej vlastní - výhodou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Servisy a jejich finty

Příspěvek od LukasD »

Vy asi ale nevidíte jejich náklady na likvidaci. Já se na to ptal a jeden známej mi to vysvětlil když u nich koupíš olej tak ta likvidace je v ceně jinak ji musíš zaplatit a to je to když on jako podnikatel to odveze na likvidaci tak to musí zaplatit ty když to tam odvezeš tak to máš zadarmo v rámci obce to stejné je i u pneumatik. A cena je docela vysoká a když tam přijedeš ty a defakto mu ani nedáš pořádně vydělat (marže na oleji) tak to pro tebe zadarmo neudělá. V žádným případě se jich nezastávám jen konstatuji jak to je. Známí mi totiž říká já ti ho dám odvez ho tam sám a ušetříš ale servis ti ani ten olej dát nemůže to by ti musel udělat na černo protože jelikož je to nebezpečný odpad a oni ke všemu potřebují papír to je prostě byrokracie.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“