1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Zdarec chlapi,
Můj golf 1.4 tsi zlobí, nastartuje ale hned chcípne! Není to vždy (jindy nastartuje, jak nic). Není to, jen když je studený motor či naopak atd.. Nezaznamenal jsem kdy to dělá přesně, ale většinou když stoji déle např. 10hod. Zatím jsem vždy nastartoval, někdy na po 2 někdy na po 3. Nema někdo podobný problém, nebo neresil to nekdo? Díky

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Dnes jsem byl na diagnostice a ta mi napsala: Obvod snímače váčkového hřídela - přerušován.. Co je tedy potřeba?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od yessmen »

Vyměnit rozvody
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Setkal ses s tímto? Nebo jen nějak domněnka, že to dělají rozvody a co ta chyba snímače? Jinak diky

Uživatelský avatar
Pirat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.11.2015 18:56

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Pirat »

Pri spatnych rozvodech by to vyhodilo chybu spatny postaveni klikove hridee k vackove a samozrejme by svitila kontrolka motoru :idea:
Pokud kontrolka nesviti a pise to zavadu snimace tak by melo stacit ho nechat vymenit :wink: ....nechapu furt tu histerii okolo rozvodu na 1,4 TSI :roll: ja mam najeto 124tkm. a zadny problem s rozvody ani s variailnim casovanim vacky a ani zadny chrastivy zvuky at auto stoji treba 14 dni :wink:
VW Golf R 2,0TSI 221kW r.v. 2014 cerna perlet
VW Golf VI 1,4TSI 90 kW r.v. 2011 cerna perlet

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Ipanema »

Ono to tak bohužel u některých lidí je. Slyší "TSI" a už hledají motor bez něho.
Zbytek nevysvětlíš. Jako by se ty ostatní motory chovali stejně jako dřívější 1,9 TDI a ty se do servisu takřka nevraceli...

U vasabiho to rozvody nebudou. Možná se nenapnul jen napínák řetězu. Otázka jaký je tam olej! Nebo nějaké čidlo vynechalo... Pokud není slyšet (trvale) šílený chrastící zvuk, tak to rozvody nebudou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Mám najeto 135tis. Jinak chrastici zvuk (pokud se tomu tak da rict) je jen při nastartování cca 5sekund max. (vzdy jinou delku) a je to tak 50 na 50 (spíše za studena), olej tam mam Castrol Edge 5w-30..jde mi o to nastartování, že hned chcipne. Udelalo mi to 3x, tak jsem se ptal, abych něco nezanedbal. Teď už mi to nedělá co jsem byl na diagnostice, napsalo to je dvě chyby praskla žárovka a výše jmenovanou chybu (Obvod snímače váčkového hřídela - přerušován) nešla smazat. Takze nechat zkonrolovat cidlo a vymenit rozvody?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Ipanema »

vasabi píše:Mám najeto 135tis. Jinak chrastici zvuk (pokud se tomu tak da rict) je jen při nastartování cca 5sekund max. (vzdy jinou delku) a je to tak 50 na 50 (spíše za studena), olej tam mam Castrol Edge 5w-30..jde mi o to nastartování, že hned chcipne. Udelalo mi to 3x, tak jsem se ptal, abych něco nezanedbal. Teď už mi to nedělá co jsem byl na diagnostice, napsalo to je dvě chyby praskla žárovka a výše jmenovanou chybu (Obvod snímače váčkového hřídela - přerušován) nešla smazat. Takze nechat zkonrolovat cidlo a vymenit rozvody?
Tohle by mohl být i napínák. Nechal bych ho zkontrolovat, i když to není nic levného.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Jara77K »

Vasabi,
tak já teda nemám TSI ale mám 1,4 59kw ale měl jsem podobný problém.Když jsem nastartoval a kousek popojel a hned chcípnul tak cca po 4hod. už auto nenastartovalo(dělalo to jen když byly vedra)když jsem byl na diagnostice tak to nic nenašlo a stejně to nešlo.Prý jsou špatné vstřiky.Najeto mám 70000km svíčky jsem vyměnil.A stejně to dělalo bylo divné že to vždy bylo po měsíci.Nakonec jsem vyměnil palivový filtr a v červenci už to bude rok a zatím vše ok.

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Filtr pal. Jsem již měnil hned při koupi auta, tak jako olej ol. A vzduch. A kalinová filtr i svíčky.. Tak o Tak o ty základní věci jsou udělané.. Každopádně napíšu jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Ipanema »

Zatím se to tedy nevyřešilo? :(
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Tak chlapi, zatím jsem nevyřešil. Důvodem bylo, že venku není (nejspíš teplo), takže se nic nedělo.
Naposledy upravil(a) vasabi dne 30.05.2018 19:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od Ipanema »

Pak napiš. Hlavně trvat na správném nastavení napnutí řetězu a klidném běhu při volnoběhu. Žádné "je to hlučnější, ale to si sedne". Nebo "jo, to děla toto nový řetěz, i když to ten původní nedělal". Tohle ať už jdeš kamkoliv, tak chtít "záruku", že když přijedeš zpět za týden, tak se to bude řešit opět u nich.

Jinak nezávidím, co to dělá. Minimálně to je divné. Ale zároveˇ%n s tím já osobně víc nepomůžu. Přeji ať to přestane!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi - nastartuje, ale hned chcípne!

Příspěvek od vasabi »

Tak rozvody vyměněny. Musím říci, že při druhém startu (po rozvodech) nastal stejný problém, ALE pak už nic. Nevím možná si v autě něco sedlo nebo tak. Dale po výměně a smazani závad se jiz neobjevila uvedená závada - Obvod snímače váčkového hřídela - přerušován. Nicméně auto při startu jakoby chrasti (ne vzdy). Ps: HLAVNĚ ŽE STARTUJE!

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“