Golf VI Variant - voda pod kobercem

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

Ahoj,

o vikendu jsem byl s Golfem (VI Variant s panoramou) v mycce a vcera jsem si vsimnul, ze jsou vsechny okna hodne zamlzena.
Potom jsem zjistil, ze pod kobercem(na strane ridice) je celkem dost vody. Voda je jak u ridice, tak za nim.
Ma Golf nejake problematicke mista s tesnosti?
O vikendu budu muset vyndat sedacky, vysusit to a hlavne prijit na to, odkud tam tece.

diky

Kuba

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od Ipanema »

Nemáš (nebylo) mokro i na prahu pod dveřmi? Nejjistěji kde může téct je přes dírky ve dveřích, od nich to má téct na práh a pak ven z auta. Když je posunuté nebo špatné těsnění, neteče to ven, ale přelévá se to přes práh dovnitř.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

Ipanema píše:Nemáš (nebylo) mokro i na prahu pod dveřmi? Nejjistěji kde může téct je přes dírky ve dveřích, od nich to má téct na práh a pak ven z auta. Když je posunuté nebo špatné těsnění, neteče to ven, ale přelévá se to přes práh dovnitř.
Auto jsem po mycce vysaval a nevidel jsem, ze by v tomto miste bylo nejake mokro.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od Ipanema »

Pokud není díra přímo pod kobercem (jako že to bývá spíš u Moskvičů nebo u Žigulů), tak není snad ani jiný způsob, že to teče přes práh. Namotej tam 60cm toaletního papíru mezi dveře a práh, zavři dveře a umyj znovu. Na papíru pak uvidíš přesné místo proudu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

Ipanema píše:Pokud není díra přímo pod kobercem (jako že to bývá spíš u Moskvičů nebo u Žigulů), tak není snad ani jiný způsob, že to teče přes práh. Namotej tam 60cm toaletního papíru mezi dveře a práh, zavři dveře a umyj znovu. Na papíru pak uvidíš přesné místo proudu.
tak pres dvere voda netece.
o vikendu vyndam koberec a zajedu znova do mycky, abych videl kudy tam tece.
na co si dat pozor pri vyndavani koberce? predni sedacky pujdou lehce. co stredove oblozeni, bude se muset take demontovat?
diky!

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od misodk »

ano, koberec je jeden kus. je to vela roboty. sedacky, bocne oblozenie, stredovy tunel... a to je len predok.

ked das ale dole bocne oblozenie a sedacku vies koberec z vecsej casti nadvyhnut. pod kobercom je este dalsi plst-ovy tlmiaci material.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

Koberec, oblozeni a stredovy tunel jsem minuly tyden vymontoval z auta.
O vikendu jsem zajel s autem do mycky a sledoval odkud pujde voda.
Nakonec se voda ukazala v zadni casti, okolo C-sloupku....
Vse to bylo zpusobene ucpanou zadni odtokovou hadici od Panorama strechy. Byla zanesena spodni pruchodka, ktera odvadi vodu z karoserie ven. Jak se voda naplnila v hadici, tak to nekde nahore zacalo pretekat a zacala voda tect do vnitr do auta. Kdyz jsem mel rozdelane i zadni oblozeni v kufru, nasel jsem vodu i tam.
Hadici s pruchodkou jsem vycistil, auto nechal vyschnout... a dneska jsem udelal dalsi test a voda nikde!

Pro jistotu vycistim dalsi tri pruchodky od hadic. Melo by se k nim dostat pres podbehy.
Dnes budu interier davat dohromady a doufam, ze to bylo naposledy...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od Ipanema »

Tak hurááá.
Jen nevím co dělají průchodky okolo C sloupku 8O
Myslels asi v bočních/zadních dveřích, ne?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od TRIB1995 »

Super, snad ti to už dobře dopadne. Jinak otázka, budu rozebírat středový tunel a jednou jsem to vzdal. Poradil by jsi mi případně - napíšu někam do sekce interieru. Případně dělal jsi podle nějakého videa nebo návodu?
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

Ipanema píše:Tak hurááá.
Jen nevím co dělají průchodky okolo C sloupku 8O
Myslels asi v bočních/zadních dveřích, ne?
Ano ctes dobre. voda se objevila pod oblozenim na C sloupku.
Jak se naplnila ta hadice od Panorama strechy, tak to nahore zaclo pretykat (je mozne, ze tlakem propustil spoj mezi panoramastrechou a hadici) a voda zacala stekat po te hadici... vetsina vody sla po hadici rovnou do kufru, ale neco take zkapavalo na C-sloupek a voda sla --> podbeh --> podlaha --> a nakonec byl mokry cely koberec

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od misodk »

ked to mas rozobrate na plech, kup tlmiaci material (stp, dynamat) a polep to :). mas dve muchy jednou ranou...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od cejsi »

misodk píše:ked to mas rozobrate na plech, kup tlmiaci material (stp, dynamat) a polep to :). mas dve muchy jednou ranou...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

napadlo me to pred vikendem, ale zu bylo pozde neco objednat... koberec se stredovym panelem tam uz mam... uz mi chybi jen bocni oblozeni...

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Golf VI Variant - voda pod kobercem

Příspěvek od misodk »

skoda..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“