Golf 6, možná problém s esp?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Martin.bb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2016 17:33

Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od Martin.bb »

Ahoj,
poprosil bych o radu. Koupil jsem si golf combi, tdi 77 kW, rv 2012.
Nevím zda to mi to svítívalo na otáčkoměru od začátku, ale teď jsem si toho všiml. Když pootočím klíčkem svítí mi tam chvíli ESP off, pak to zhasne.. to by mi zas takdivné nepřišlo, protože když nastartuji, všechny svítící ikonky zhasnou. Problém je tlačítko u zadící páky, kterým se to esp dá zapínat a vypínat nereaguje ( např když stisknu vedlejší spínač na vypnutí parkovacích senzorů, spínač se rozsvítí.. ale u toho ESP nic. Chci poprosit o Váš názor. Předem díky

Další věc, že před nastartováním svítí oranžově ikonka, která je v manuálu popsaná jako "závada výfukového systému - vyhledejte autorizovaný servis". Nicméně taktéž po nastartování zhasne. Je to v pořádku a sygnalizuje tak je běžně při vyplém motoru, nebo se jedná o závadu?

Předem dík za pomoc a omluvte možná hloupé dotazy :)
Fotky přikládám

Martin
Přílohy
po otočení klíčkem
po otočení klíčkem
po chvilce, když oranžová ikonka esp off zmizí
po chvilce, když oranžová ikonka esp off zmizí

Uživatelský avatar
Mayk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 17.12.2015 06:37

Re: Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od Mayk »

To esp ted nevim ale ta ikonka "závada výfukového systému" je v poradku.Jestli po nastartovani zmizi a uz se nerozsviti.Tak je to ok.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od flacek »

Zkus to tlačítko na ESP chvíli podržet

abbe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2011 12:56

Re: Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od abbe »

Pokud po nastartování všechny kontrolky zhasnou, tak je to v pořádku. ESP při stisknutí tlačítka u řadicí páky vypíná některé svoje funkce a bliká žlutá kontrolka
auta ve smyku na budíku. Pokud to tak je, tak jenom nesvítí žárovka na vypínacím tlačítku, jinak je to špatně.
Golf Sportsvan 2016 1.2TSI 81kW Maraton Edition
Rožnov pod Radhoštěm

Martin.bb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2016 17:33

Re: Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od Martin.bb »

Ahoj chlapi,
tak máte pravdu. Zkusil jsem tlačítko podržet a na displeji se napsalo kontrola trakce vypnuta a začala na budíku svítit oranžová kontrolka se smykem a pod ní off. Vypínací tlačítko u řadící páky nesvítí stejně, ale to bude asi jen prdlá dioda v tlačítku.

Ok díky. Mně právě mátlo, že když jsem to mačkal, nedělo se nic, ale taky mě mohlo napadnout tlačítko podržet :)
Děkuji Vám a jsem uklidněn :)

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Golf 6, možná problém s esp?

Příspěvek od flacek »

Nevim jak to ma VW ale treba u Fabie tlacitko nesviti protoze sviti kontrolka. Delsi stisknuti je dle me ochrana aby si to clovek omylem nevypnul, pokud by do toho jen tuknul.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“