Kontrolka motoru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Kontrolka motoru

Příspěvek od vasabi »

Zdarec chlapi,
Na G6 1.4tsi, se mi rozsvitila a rozsvítí kontrolka motoru, při napíchnutí na diagnostiku mi to hází chybu P0016 (korelace postavení klikového hřídele/postavení váčkového hřídele, 1.řada válců snímač A.. Trvale), jinak výkon neztratil a do nouzáku mě to neháže.. Jezdí to furt stejně.. Motor je asi hlučnější (takový cvakavejsi zvuk), ale žádná divočina.. Někdo nějakou zkušenost? Díky

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Ipanema »

Nejsem automechanik, ale bude to podle mě chyba na čidle vačkové hřídele - zkontrolovat a vyčistit, proměřit. Nebo chyba napínáku řetězu a on nenapíná - co máš za olej? To ale jen tak od boku. A teď vážně: nejspíš to bude ale celé skočené o zub!!! Na to bacha a udělat nový rozvody. Osobně bych s tím nejezdil, aby sis nemusel udělat předběžný Vánoce.

Kód motoru je? A rok?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

vasabi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.06.2010 22:36
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od vasabi »

No dnes jsem byl u jiného mechanika a vypadá to opravdu na ten skok o zub.. dost lítá řetěz, ale vypadá to ze se stala chyba u výměny rozvodů, která proběhla 6.6.16 prej asi nedotazeno či něco podobného.. Zítra jedu reklamovat, již jsem tam volal a v pohode.. tak uvidím.. Jinak olej mam 5W-30 (Mobil ESP Formula)..

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Ipanema »

Tak to sis tím olejem vyloučil, že to nebude napínák. Snad to opraví, evidentně neměli správný nastavovač nebo to nenastavili OK.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od SHODAN »

Jak to dopadlo?

Odesláno z mého 6045Y pomocí Tapatalk
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“