GOLF VI 1.6TDI CAYC - strpanie od motora

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Jurok89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.09.2012 09:01

GOLF VI 1.6TDI CAYC - strpanie od motora

Příspěvek od Jurok89 »

Caute,

mam G6/2011 1.6TDI CR 77kW aktualne mam 130 000km a asi od 120 000km pozorujem neprijemne zvuky:

1. Pri zrychlovani na rychlostnych stupnoch 2 az 5 je od cca 1500 - 2000 ot/min pocut velmi neprijemny dunivy zvuk kvoli ktoremu strpa polka interieru. Pri vyssich otackach to prestane.
2. Pri preradovanie na vyssi rychlostny stupen ked sa 100% nesustredim na dokonalo pozvolne uvolnenie spojky tak su citit akoby rázy (buchnutie ako ked velmi rychlo pustim spojku na normalnom aute).

Asi pri 122 000km mi zaroven zacala svietit kontrolka motora a zistili som, ze je problem s EGR ventilom - ten som nasledne vymenil, ale problem pretrvaval. Dalsie ma napadlo, ze by
to mohol byt zotrvacnik. Po detailnejsom prestudovani som vsak zistil ze na mojom aute je zotrvacnik iba jednohmotny (dvojhmotu mali v tomto roku iba verzie start/stop).
Take to som tiez vylucil. Nasledovala vymena silentbloku a akcnej vzpery na prevodovke. Po tejto vymene sa tiez razy znizili asi o 10% ale problem sa tym nevyriesil.
Vsimol som si tiez ze od tych 120 000km mi stupla priemerna spotreba aj o viac ako 1L/100km a tiez mam pocit ze autu chyba vykon.
Diagnostika ziadne ine problemy neodhalila a neviem do vymeny coho sa mam pustit. Vstreky? Spojka?
Uz som cital zevraj moze byt problem aj v samotnej prevodovke.

Ak mal, alebo ma niekto podobny problem. Dajte vediet.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“