ABS + EPS

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Kamula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.10.2017 13:56

ABS + EPS

Příspěvek od Kamula »

Zdravím všechny,

mám prosbičku o pomoc. Koupila jsem si Golfa VI.2008 výroba a při prudším zabrždění se mě naráz rozsvítila kontrolka ABS, EPS a začal blikat červeně "!" (symbol pro zatahlou ruční brzdu). Netušíte kde by mohla být chyba? Když jsem zastavila, vypnula motor, nechala cca hodinu stát auto a nastartovala, rozsvícené kontrolky zmizely. Nerada bych si někde rozbila papulu, jen skrz to, že něco nefunguje.

Děkuji a přeji hezký zbytek dne :)

Kamila

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: ABS + EPS

Příspěvek od stinger »

Kontrolka ruční brzdy je (P), pokud to byl vykřičník (!) tak to znamená závadu v brzdovém systému - svítící kontrolku může způsobit nízká hladina brzdové kapaliny, ale pokud blikala a zároveň s tím naskočily i kontrolky ABS a ESP, tak to může znamenat vážnější problém. Nejlépe připojit na diagnostiku a vyčíst závadu přímo z jednotky.

Kamula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.10.2017 13:56

Re: ABS + EPS

Příspěvek od Kamula »

I když zatáhnu ruční brzdu tak mám na display (!) a ne jak píšete (P). Ale děkuji moc za reakci. Na diagnostiku jsme se objednala a uvidím co se vše vyvrbí. Ještě bych měla dotaz jak se spouští ESP popřípadě vypíná a jak zjistím, že mě funguje ABS? U řadící páky jsem našla tlačítko ESP OFF. Po jeho delším stlačení mě na display začne blikat, ovšem netuším zda je to vyplé či zaplé bohužel. Děkuji za rekaci :)

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: ABS + EPS

Příspěvek od dýzlgejt »

Standardně jsou tyhle systémy zapnuté. Tlačítkem se systém vypíná a kontrolka upozorňuje, že je vypnutý.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“