Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
jaroslavii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.04.2017 08:51
Bydliště: Český Krumlov

Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od jaroslavii »

Zdravím. Rozsvítila se mi kontrolka motoru. Dávám Vervu 100 a aditivum. Před půl rokem měnil druhou lambda sondu. Svíčky, zap.kabely, zapal.modul. Nevím, co jiného by to mohlo dělat. Jinak, auto jede normálně. Prý může vadit i třeba natankování plné nádrže.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od Ipanema »

NAPÍCHNI TO NA DIAGNOSTIKU A POŠLI SEM VÝPIS Z LOGU.
Zatím ti přítomní poradí jen k křišťálové koule.
Chybu zkus/zkuste smazat. Předtím ji uložte. Pak tu chybu dej sem nebo ji vygoogli. Podle toho budeš vědět co to je. Může to být jen nějaké čidlo, ony věci okolo zapalování nebo vynechávání válce. Chceš to tipovat?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jaroslavii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.04.2017 08:51
Bydliště: Český Krumlov

Re: Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od jaroslavii »

Zdravím. Dal jsem auto na diagnostiku ke známému, svítila známá kontrolka motoru kod z diagnostiky 0420... Nízká účinnost katalyzátoru. Lambda sondu zadni, která tohle určuje jsem měnil minuly rok značka Denso. Mechanik říkal, ze to opět na L.sondu nevypadá, pry si mam zajit na emise. Muze to byt i katalyzátor. Co myslíte vy tady znalí??? Dekuji.

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od SHODAN »

"Dávám Vervu 100 a aditivum" - to jsou vyhozeny prachy, tankuj normalne, na vykonu to fakt neprida a aditiva k verva 100 davat taky nemusis.. natankovani plne nadrze je <>, v servisu ti budou cpat novy kat, zavad muze byt vice.. vzhledem k cene bych koupil zadni sondu a uvidis
Obrázek

jaroslavii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.04.2017 08:51
Bydliště: Český Krumlov

Re: Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od jaroslavii »

Tak od poslední svítící kontrolky motoru uběhlo 14 dní, zatím se nerozsvítila. Dávám benzín 95, když říkáte, že se to nevyplatí dávat 100 benzin. Navíc, benzín zdražují. Napadlo mě vyměnit první lambda sondu, prý se má měnit po 160tis. Co myslíte? Třeba to má vliv. Zadní sondu jsem měnil.

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka motoru 1.2 tsi 63kw

Příspěvek od SHODAN »

hele jezdi a uvidis... treba to byla ta potvora druha... tak at to jezdi
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“