Svolávací akce Dieselgate

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od Ative »

Zdravím, tak se i mě došel doporučený dopis od VW na svolávací akci týkající se kauzy dieselgate. Prvně sem myslel,že se tohle 1,6TDi vyhne,ale mýlil sem se.Tak bych se chtěl zeptat,zdali už někdo z Vás tuhle "opravu" podstoupil? Či jaký máte na to názor?
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

VW Golfáč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 30.08.2011 10:47

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od VW Golfáč »

Nedávno ve Světě motorů byl článek o této úpravě, že na 1,6 TDI jí doporučují a nemá to vliv, jenže věř jim,,kam vítr, tam plášť! Já mám stejný problém a ještě mi nic nepřišlo. Dostaneš prý certifikát, kde třeba v Rakousku ho po tobě policie může chtít, zda máš úpravu softu provedenou a když né, hrozí pokutou. To mám zase od servisního technika. On sám mi tvrdil, že je to neškodné. Jenže v rámci lhaní od VW bych se nedivil, že se filtr bude vypalovat častěji, motor bude přidušenej, bude to víc žrát a životnost bude nižší. Osobně se této akce účastnit nebudu a jestli mi to do vozu tajně namontují usměrňovač vzduchového filtru při servisní prohlídce, bude velké zle u servisního partnera.

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od Ative »

Já se ptal právě na to známého co pracuje ve Vistacaru(škoda) a on mi říkal,že dělali doposud 2,0Tdi, že s tou 1,6Tdi zkušenost nemá. A tak sem se ptal tedy jak to s tím je,co výkon atd.. Všem co to dělali,tak výkonu malinko přidali kvůli lepšímu spalování. Ale prý nikdo si nestěžoval,že by se jim auto po tomhle zásahu projevilo zle. Ano o tom usměrňovači sem si četl,že tam je přidaný do sání(spíše je to jen nějaká trubka se sítkem).Já nejspíše do toho půjdu,ale až budu vědět více informací.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od esmouch »

tak pak dej vědět. dopis mi už taky přišel :D

Uživatelský avatar
JARDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od JARDA »

Zdravím,
kdo jste už absolvval, ozvěte se prosím. Také mi to přišlo mám 1,6TDi a nejsem z toho vůbec nadšenej. V květnu jedu s autem do Německa, tak uvidím, co ještě bude.
Díky JARDA

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od Ative »

Dnes jsem zjišťoval ještě nějaké informace a bylo mi řečeno,že tahle úprava je bezpečná bez vedlejších vlivů. Takže se budu objednávat.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

VW Golfáč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 30.08.2011 10:47

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od VW Golfáč »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/up ... drahy-egr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Já si moc nemyslím, že je to tak bezpečné jak tvrdí. Když přidusíš motor ... nic dobrého! Určitě pak přidej poznatek, před a po úpravě. Co jsem vysondoval, tak se ti zvedne nepatrně spotřeba, v nižších otáčkách to bude víc drnčet.) Servisní technik nesmí odrazovat před tímto zásahem. Jinak má problém. V USA dostene amík odškodné v řádů tisíců USD a ty si musíš vzít v práci volno, natankovat min 10 litrů paliva, jet do servisu ccá 100 km, čekat na tento úkon ccá 60 min a být loajální. Jo když mi dají odškodné na případnou opravu égru, vstřikovače a pod. vůči většímu namáhání motoru, pak o tom budu uvažovat. Za mě dopis od VW prolétl hezky EKO komínem. Mimochodem, jukni na odkaz výše. :negative:

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od Ative »

Jako kdyby při téhle úpravě ti vyměnili Dpfko a egr ventil,bylo by to dobré.Já to nechám ještě chvilku uležet a snad se nám tu někdo ozve,že už má úpravu za sebou.Článek zajímavý,ale zda se tomu dá věřit nevím.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

dejv.schopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.09.2016 04:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od dejv.schopp »

Ahoj,

nevím, zda-li bude můj názor, jakožto majitele 2.0 TDI, k něčemu, ale úpravu softu mi udělali v autorizovaném servisu v rámci opravy auta. Dle jejich vyjádření jen přehráli soft tak, aby při připojení na cosi neudával zkreslený výsledky nebo co, moc jsem tomu nerozuměl, bez jakéhokoliv vlivu na něco dalšího. Auto jezdí furt stejně, nepozoruji žádné změny.
Golf VI 2.0 TDI 103 kW Highline

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od SandrikGVI »

kolik jsi na úpravě odjezdil??

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od dýzlgejt »

dejv.schopp píše: ... Dle jejich vyjádření jen přehráli soft tak, aby při připojení na cosi neudával zkreslený výsledky nebo co, moc jsem tomu nerozuměl, bez jakéhokoliv vlivu na něco dalšího. ...
Rozumím tomu dobře, že tedy: v běžným provozu motor neplnil limity a neplní dál, v testovacím režimu plnil a teď neplní ? :lol:
PS: jen pro upřesnění: je mi vcelku jedno, jestli plní nebo ne, ale tohle mi připadá docela zábavné :roll: . Takhle si asi KBA úpravy nepředstavoval. :D :D :D
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

dejv.schopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.09.2016 04:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od dejv.schopp »

Ja tomu sam nerozumim :D Dal jsem auto do servisu v ramci havarijka opravit sram, typel mi rika, ze aktualizujou soft v ramci svolavaci akce, rikam si oukej, delejte jak umite. Pri predsni auta se ptam, oc jde a ceho se aktualiuace tykala, tak mi typek zacal vypravet neco, co dokazu bohuzel interpretovat takhle... moudrej jsem z toho nebyl, nicmene to bylo v souvislosti s "dieselgate" ale jejich reseni? nevim...na aute nic nepozoruju, servis probehl prelom leden/unor, najeto cca 1500km

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Golf VI 2.0 TDI 103 kW Highline

Uživatelský avatar
JARDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

1,6 TDi svolávačka VW

Příspěvek od JARDA »

Čauky,
už jsme byl někdo s tímto motorem na svolávačce v servisu. Jak to vypadá, co k tomu dávají, jak to jede??? Vůbec se mi tam nechce a 20.5. mám jet do Německa, mám z toho a z fora smíšené pocity.
Dík
JARDA

Uživatelský avatar
JARDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,6 TDi svolávačka VW

Příspěvek od JARDA »

Svolávačka se týká úpravy SW a sání...dieselgate. Ještě jsi o tom neslyšel???

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Svolávací akce Dieselgate

Příspěvek od dýzlgejt »

Něco k počtení:

http://auto.idnes.cz/emise-dieselgate-u ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“