Nejde nastartovat, zablokovaný CAN bus pohonu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Jenda Golf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.06.2019 22:52

Nejde nastartovat, zablokovaný CAN bus pohonu

Příspěvek od Jenda Golf »

Ahoj,

mám v rodině VW Golf VI 1,4 TSI 90kW (2010) jednoho dne po nastartování ujelo tak 10 metrů a motor chcípnul, a točil se naplno ventilátor na chladiči. Znovu nastartoval vrátil se zpět. Druhý den již auto nešlo nastartovat a kontrolky blikají. Připojil jsem diagnostiku a zjistil, že se vůbec nespojí s řídící jednotkou motoru, ABS a Airbagů.

Proměřil jsem všechny pojistky a zjistil, že napájení je asi všude. Zkusil jsem nakonec odpojit ABS a motor i Airbag se již v diagnostice ukáže a jde nastartovat. Po znovu zapojení ABS konektoru se opět jednotky motoru a Airbagů v diagnostice neukážou. Takže je pravděpodobně vadná elektronika v ABS. Podle mého názoru ABS jednotka blokuje CAN sběrnici pohonu. Logy jsou přiložené v příloze (první je načtený před rokem, kdy bylo auto ještě funkční).

Při hledání na internetu jsem našel https://svolavacky.cz/listing/volkswage ... 2008-2010/" onclick="window.open(this.href);return false; Zkusil jsem napsat na Infolinku Volkswagenu jestli se to netýká i tohoto VIN auta, ale bylo odepsáno, že se na tohle auto nevztahuje žádné servisní opatření.

Setkal se s tímto někdo ?
Pomůže výměna ABS ?
_auto bez vady_vcds_2018-08-02.txt
(9.37 KiB) Staženo 227 x
_nepripoji se motor_vcds_2019-06-09.txt
(16.47 KiB) Staženo 226 x
_po odpojeni ABS_vcds_2019-06-16.txt
(24.89 KiB) Staženo 235 x

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“