Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Právě že při vypnutém motoru a páce na N to tlačítkem odbrzdit nešlo a proto jsem do myčky najel později než bylo potřeba( sem se divil proč ix 55 přede mnou jela se zapnutým motorem-pak už mi to bylo jasné)
Se do toho návodu musím pořádně podívat, nějak na to pořád není čas.

Uživatelský avatar
Vendysvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 18.10.2016 11:10

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Vendysvw »

Většinou jezdím na wapku a nebo ruční mytí. Ale pokud jedu s nějakým automatem do pojízdné myčky, tak nikdy nechcípám motor a řadičku mám v poloze N a nikdy žádný problém nebyl .
VW Tiguan Rline 110kW DSG

radu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04.11.2011 08:43

Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od radu »

AK som dobre pozeral tak Tiguany nemajú vyhrievané volanty...či sa mýlim?
Golf IV variant pacific 1,9 TDI, 66kW
VW JETTA 1,4 TSI (2012)

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Pokud si ho objednáš tak mají :-)

Multifunkční 3ramenný volant v kůži3 400,- Kč
ovládání automatické převodovky, palubního počítače, rádia a telefonu
hlavice řadicí páky v kůži
s hliníkovou dekorací
vyhřívanný
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

rmrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 10.01.2015 00:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od rmrc »

cz550 píše:Právě že při vypnutém motoru a páce na N to tlačítkem odbrzdit nešlo a proto jsem do myčky najel později než bylo potřeba( sem se divil proč ix 55 přede mnou jela se zapnutým motorem-pak už mi to bylo jasné)
Se do toho návodu musím pořádně podívat, nějak na to pořád není čas.
Osobně bych to teda řešil mytím na wapce. Jezdit s novým autem do kartáčů mi přijde trochu prasárna. To je pak ten lak po pár umytích zralý na rozleštění.

cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Pro mě je auto spotřební materiál, ne leštěnka sloužící k obdivu/závisti okolí. Moje oblíbená odpověď na podobné narážky je ,že auto je jen hromada kovů, plastů a gumy a jestli škrábnu lak teď nebo za měsíc.... Stejně k tomu dojde, tak nač čekat :D . Něco pro ty, co nemají vestavěnou navigaci a nejsou fandové přísavkových držáků na tel/ navigaci/cokoliv jiného. Většina to nejspíš zná, ale třeba to někomu pomůže.
Přílohy
Držák Brodit
Držák Brodit

Synd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.06.2016 21:04

Údaje z technického preukazu

Příspěvek od Synd »

*Vymazané pre nezáujem*

Už som sa musel vysomáriť sám, s diskami to nakoniec bolo tak, že 6,5 palcové 17ky sú na zimu kvôli reťaziam (vraj aby to nešúchalo) a 7 palcové 17ky sú na leto... Ale keď som pozeral tie pneumatiky a koľko veľa je priestoru je naokolo, až taký dôvod na to som nevidel (aj keď z vnútornej strany som podrobne nekukal), takže zapísané v TP budú oba rozmery.
Informácie o tažnom zariadení pre niekoho, kto by ako ja hladal:
trieda: TL1427
Značka: WESTFALIA
TYP: 321 857
Schvalovacia znacka: E13*55R-01 4021
horny zaves: 100kg
Naposledy upravil(a) Synd dne 18.02.2017 16:24, celkem upraveno 5 x.

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Tak mám za sebou první návštěvu autorizovaného VW servisu kde jsem auto i kupoval a přístup jedna velká tragédie - neschopnost komunikace prvního stupně a auto po ujetí 50 km začalo vyhazovat chybu front assistu (dělali výměnu řídící jednotky) a vyhazuje prakticky pořád :(

Mám dotaz - zapisují se svolávačky do servisky? Dělali mi 2 svolávačky a žádný doklad o servisu, ani záznam v servisce.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Phate »

martinvax píše:Tak mám za sebou první návštěvu autorizovaného VW servisu kde jsem auto i kupoval a přístup jedna velká tragédie - neschopnost komunikace prvního stupně a auto po ujetí 50 km začalo vyhazovat chybu front assistu (dělali výměnu řídící jednotky) a vyhazuje prakticky pořád :(

Mám dotaz - zapisují se svolávačky do servisky? Dělali mi 2 svolávačky a žádný doklad o servisu, ani záznam v servisce.
Který servis?
O jaké svolávačky se jedná?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Jednalo se o vadný svár spojující bok opěradla s ovladačem sklonu opěradla - došel dopis přímo z VW.
Další svolávačku jsem se dozvěděl na místě - "něco" s front assist - nakonec údajně výměna řídící jednotky.
Čísla svolávaček bych možná našel na ofoceném dokladu.

Servis tady nechci moc rozmazávat ... ale je to nejbližší prodejce VW od mého bydliště :)
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
Vendysvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 18.10.2016 11:10

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Vendysvw »

Svolávačky jsou třeba zde: http://svolavacky.cz/?s=&tx_make%5B%5D= ... search=yes" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Tiguan Rline 110kW DSG

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

JJ, mě se týkala - http://svolavacky.cz/?listing_type=volk ... guan-2016/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta další (front assist) tam není uvedena.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

ZajiAja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.04.2016 13:58

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ZajiAja »

Ten front asist by mě zajímal, poslední 2-3 měsíce, sem tam se mi rozsvítí ta červená obrazovka s autíčkem a zapípa to, myslel jsem si, že je zima, ten senzor v masce, že je špinavej nebo něco podobného, ale je možné že se jedná o tuto závadu. Ale zatím jsem taky nikde žádné info o tomto nenašel, kdyby jste někdo něco zjistil, dejte prosim vědět.

+ otázka, nevíte zda se dá (asi servis s pc) nastavit, že při zamknutí auto zatroubí ?

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Taky mi front assist signalizoval párkrát divně - při pomalé jízdě a nikde nic. Po servisu to bylo v pátek totálně zmatené, přes víkend se to uklidnilo, ale i tak to občas vyhodil varování mimo ... uvidím jak se to bude chovat dál.
Jinak servisní kód na svolávačku na svár sedačky byl 72f9 a kód na front assist byl 91P4.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Nevím jak teď, ale vždycky se ty kódové štítky s provedenými servisními akcemi vlepovali jak do servisky tak do kufru k tomu velkému štítku z výroby.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“