Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Tak už zítra no.....
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od pavproch »

Předefčírem nebo kdy sem byl v podvečer na otočku na nákupech v Ikeji v Ově. Zaparkuju, vypadnu ze svého auta a .... pod lampou zaparkovanej novej Tiguán v pěkné tmavě šedé metle.... moc pěkné to bylo (ani sem nepoznal, esli to bylo R-line či ne) ... a o kus dál zaparkovanej jinej, předchozí generace po FL, R-line, bílý... ten nový, ač v šedivé/tmavé (která zmenšuje), tak v porovnání s tím bílým byl jako autobus vedle mini - opticky působí strašně, ale strašně moc mohutně.... ale je fakt, že ty ostře řezané rysy, hrany, plasty a tak jsou asi ještě líbivější než (ta naše) první generace.... ale neměnil bych (bo ač starší gen, my tam máme už ten nejmodernější TSI motor EA888 a hlavně MANUÁL, který v novém prostě NENÍ....)
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

vranken píše:Nevím jak teď, ale vždycky se ty kódové štítky s provedenými servisními akcemi vlepovali jak do servisky tak do kufru k tomu velkému štítku z výroby.
Díky za tip, mám je tam - v kufru na výplni vedle rezervy. Serviska byla v přihrádce a není to v ní - nějak se po servisce pro záznam ani neptali.

Dnes první den od servisu, kdy front assist nehlásil zmateně alarm, tak snad si to sedlo :)
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

skvaril
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 06.02.2010 08:48

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od skvaril »

Ahoj,
jelikož uvažuji o nákupu tohoto úžasného auta měl bych pár otázek.
- má tady někdo z vás nového Tiguana R-line BiTurbo? Rád bych věděl jestli jde poznat rozdíl mezi nejvýkonnějším TDIčkem a tím s BiTurbem.
- v ceníku jsem nikde nenašel elektrické sedačky máte je někdo?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

elektrické sedačky se ukrývají pod: Potahy v kůži "Vienna" - PCT 60400kč :wink:

rozdíl mezi TDI a Bi-TDI je 36kW a 100Nm takže to rozhodně znát bude :wink: zatím jsem neměl možnost porovnat :(

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od maxipes6 »

skvaril píše:Ahoj,
jelikož uvažuji o nákupu tohoto úžasného auta měl bych pár otázek.
- má tady někdo z vás nového Tiguana R-line BiTurbo? Rád bych věděl jestli jde poznat rozdíl mezi nejvýkonnějším TDIčkem a tím s BiTurbem.
- v ceníku jsem nikde nenašel elektrické sedačky máte je někdo?
Ak si vyhľadáš moje prispekvky v tomto vlákne, tak som sa tu rozpísal o BiTDI. V skrate: motor výkon má len v normalnej prevádzke ide okolo 1150-1300 otáčok čiže vyzerá byť nič extra no zistil som že ani nemusí lebo krútiaceho momentu má stále dosť a akonáhle pridáš tak proste ide. Spotreba zatiaľ podľa počítača medzi 6.8-7.1 (od 11/2016 a cca 7000 km najazdených). Naj výsledok zatial 5.8 na cca. 120 km (dialnica+mesto+okresky).
Naposledy upravil(a) maxipes6 dne 24.02.2017 22:29, celkem upraveno 1 x.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Nejake ty oranzove offroady
Přílohy
IMG_3140.JPG
IMG_3141.JPG

cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Dneska menší výlet, ujeto 290 km z toho 50 km dálnice, zbytek okresky za průměr 7,0 l benzínu. Jedna z pozitivních vlastností - dobře využitelný jako držák na brokovnici :D
Přílohy
držák na brokovnici.jpg

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Okresky jsou v pohodě, tam se občas dostanu i pod 7 l/100 ... obzvlášť s partnerkou na palubě :) ... horší jak člověk najede na dálnici, tam se to pohybuje kolem 9 l/100 km. Dlouhodobě (od října) najeto 13.000 km a průměr 8.7 l/100 km. Jezdím často krátké trasy +- 20 km, dálnice a okresky.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Tak už je doma, najeto bez problémů prvních 150km, jízda dle předpisů s lehkou nohou 6,5/100km dle PP. DSG řadí skvěle,
za jízdy naprosté ticho, to se mi líbí moc. Večer projížďka po tmě, opravdu jsem z toho měl zážitek, pořád dálkové, nikdo nebliká jen se před protijedoucím autem udělá takový tmavý flek aby neoslnil, výmečně přepne na tlumená při více osvětleném kamionu, asi si není jistý kde přesně má ten "tmavý neosvětlený flek" udělat :-)
Dotaz:
Zjistím nějak kdy jede na 2válce ? Nějak jsem nic nezaregistroval.

Zapsali vám někam, např. do servisky prodlouženou záruku ?

Při rovné jízdě mi přijde volant lehce doleva, jak jste na tom ? Nevím jestli to neudělalo přezutí na zimní, u Yetiho když dám letní tak volant rovně, když dám zimní tak také lehce na stranu.
Asi zajedu příležitostně k prodejci na "reklamaci", budu chtít zajet na geo a tipuji tak o půl závitu pootočit na tyčkách řízení.
Přílohy
P2220158.JPG
P2220155.JPG
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Jak moc černou nemusím, tak mu to sluší :-) .... u klasického DOTu signalizuje 2 válce kolečko s nápísem "eco", při pozorném naslouchání to v nižších otáčkách je slyšet.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

No, tak kolečko ECO jsem nikde na AID zatím nezpozoroval, ....možná špatně koukám, těch údajů je to tedy dost.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

V rychlosti jsem mrknul do návodu a ECO ukazatel by měl zobrazovat i AID. Ještě k prodloužené záruce - taky ji nemám v servisce uvedenou. Co se týče "táhnutí" stranou, nemůže to být nahuštěním pneu? Já jsem měl po předání všechny pneu podhuštěné a každé jinak :)
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Phate »

cz550 píše:Dneska menší výlet, ujeto 290 km z toho 50 km dálnice, zbytek okresky za průměr 7,0 l benzínu. Jedna z pozitivních vlastností - dobře využitelný jako držák na brokovnici :D
Tu brokovnici musím taky vyzkoušet, i když já mám Bajkala, tak aby mi to zrcátko neupadlo :taunt:
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

cz550
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 14.09.2016 12:32

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od cz550 »

Phate: Bajkal není o moc těžší než Marocchi Zero. 8)
vranken: ta černá vypadá dobře, pěkně vyniknou chromované doplňky. Hodně šťastných a beznehodových kilometrů.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“