Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Neboj, je to úplně normální. Při tak dlouhé čekací době je samozřejmé, že se zákazníkovi něco rozleží v hlavě, někde něco vidí, vyzkouší nebo prostě našetří peníze a chce něco přidat. Já jsem takhle měnil konfiguraci 2x, jednou barvu a pak jsem přidával navigaci. Dokud není auto zaplánované do výroby, tak to na pořadí nemá podle mě vliv. A když tě pak o dva týdny posunou, nikdo není schopen říct, jestli je to vlivem změny konfigurace a nebo by k posunu došlo tak jako tak. Což samozřejmě platí v případě, že požadované vybavení není v restrikci - tam se pak dá prodloužení očekávat.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Je tu někdo, kdo rozumí motorům? Známý mi říkal, že motory VW TDi 110 kW a 140kW jsou stejné a přečipováním lze i ze 110 udělat 140 i se zápisem do techničáku. Nevíte jestli je to pravda? Jsou ty motory opravdu shodné a liší se jen nastavením řídící jednotky? Na jednu stranu by mě to nepřekvapilo (asi jako když moje auto má ovládání hlasem, ale musel bych si koupit aktivační klíč). Na druhou se mi to nezdá - proč by pak variantu 110kW vůbec nabízeli?
A pokud to jde udělat, má to vliv na životnost motoru?

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

motor je ten isty, mozno s nejakymi drobnymi upravami okrem 140kW SW no neverim, ze sa da chiptuning zapisat do technicaku. to by s tym musel vyrobca suhlasit co nebude. zaroven s chipom sa mozes rozlucit so zarukou na motor od VW. preco existuju 110 a 140kW verzie? mozu si uctovat roznu cenu auta a v roznych krajinach je rozne danove, poistne a ine zatazenia odvijajuce sa prave od vykonu. napr. na SK musime pri prihlaseni auta do prevadzky zaplatit okrem poplatku za TEC aj tzv. registracny poplatok. pri 110kW to je 360€ a u 140kW to je 700€. pre niekoho aj to moze byt rozhodujuci faktor aku vykonovu motorizaciu si zoberie...

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Není to žádný přidaný chip, programují přímo řídící jednotku a zápis do TP opravdu dělají. Na 140kW. Nabízí i větší výkon pro sportovní účely, ovšem už bez zápisu do TP a musí to přijet a odjet na plaťáku bez RZ.
Nicméně ten zápis je na tom pro mě nepodstatný, zajímá mě, jestli to může negativně ovlivnit životnost motoru nebo nějakého souvisejícího zařízení.

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Teoreticky môže byt pouzity na motore niekde iny material a moze to potom ovplyvniť jeho zivotnost. A neviem ako to je s dieslom, ale u benzinu to nie je ten isty motor, minimalne ten slabší nevypina valce a ten silnejsi ich vypina. Takze nieco tam asi bude ine, nie len vykon.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

pod chip-tuningom som myslel programovanie RJ motora. pridavny chip zvany power-box si nahodi len hlupak. ja by som sa skor bal straty zaruky ako poskodenia motora od upravy vykonu. ked to urobia s citom a ty nebudes jazdit ako hovado (aj ked origo 140kW verzia je rovnako "dynamicka" ako ta 110kW) tak ten motor to v pohode prezije. ale opakujem dal by som si bacha ako garantuju zaruku na motor. lebo ked ti tvrdia, ze ked sa nieco podrbe na motore, tak ti tam nahraju povodny SW a v servise to nezistia, tak klamu...

Billy: on ma 2.0TDI a tam vypinanie valcov nie je na programe dna u ziadnej vykonovej verzie...

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Ja viem, myslel som to ako priklad ze tam je rozdiel, takze nikdy nevies kde moze byt rozdiel, ktory ta ani nenapadne.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Shorty »

Opět sem lezu s OT dotazem, ale přísahám, použil jsem fci Hledat :-)

Potřeboval bych vypnout start stop na jedničkovym tiguanu 1.4TSI model 2016. Poradí pls někdo jak na to přes VCDS (17.1.3)? Neni to náhodou podobně jako u golf, v rolovacím seznamu adaptace a přehodit hranici z 7.6 V na 12 V?

Díky moc a šťastnou volbu :thanks:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ZajiAja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.04.2016 13:58

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ZajiAja »

ChipTuning akorát řeším také, ptal jsem se přímo ve VW zda neumí oni úpravu ŘJ, bylo mi řečeno, že oni takové služby neposkytují, nic méně je na trhu několik společností, které úravu udělají a OPRAVDU se to zapíše do techničáku.
Co se týče záruky, VW k tomu prý přistupuje kladně a pokud se během záruky poškodí součástka (vstřik, turbo atd) VW zaplatí 80% materiálu a vy 20+práci.

Já momentálně hledám úpravu pro 2.0 TSI 132 kw, jsem rozhodnutý pro:
https://www.quantumchiptuning.cz/chiptu ... 32kw-180hp" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechával jste si někdo upravovat 132 kw TSI ?

Díky za info :)

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Tak jsem se konečně dostal k aktualizaci map na verzi 2018 a také jsem zprovoznil Car-net, funguje to pěkně ale asi bych se bez toho do budoucna obešel.

Video navigace se službou Google earth :D :D :D zde:

https://www.youtube.com/watch?v=JePlfN6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
020.JPG
017.JPG
Naposledy upravil(a) vranken dne 16.01.2018 13:32, celkem upraveno 3 x.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Ještě nějaké ukázky ze služeb on-line.
Přílohy
005.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
011.JPG
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Funguje ti import bodů zájmu (points of interest - POI)? Já jsem si jich pár na portálu Car Netu přidal (radary, hrady a zámky, parkoviště, McDonaldy atd... a to včetně ikon pro každou skupinu. Rádio nahlásilo, že je naimportovalo, ale na mapě se mi neukazují, natož aby je to hlásilo dopředu. TomTom třeba radary hlásí předem.

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

To nevím, nezkoušel jsem.

Jinak info pro majitele jablečných telefonů, po aktualizaci na iOS 11.2.2 se začali při hovorech jak na rádiu tak i na info display zobrazovat fotky kontaktů pokud jsou nastaveny v tel.
No není příjemné když se ulejete v práci a najednou čumí mezi budíkama šéf....
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Řešil jste někdo sněhové řetězy - konkrétně 215/65 R17. Škodovka tento rozměr má pro Kodiaq, ale ta jejich cena se mi zdá dost vysoká. Díky.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Phate »

vranken píše:Tak jsem se konečně dostal k aktualizaci map na verzi 2018 a také jsem zprovoznil Car-net, funguje to pěkně ale asi bych se bez toho do budoucna obešel.

Video navigace se službou Google earth :D :D :D zde:

https://www.youtube.com/watch?v=JePlfN6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Odkud a jak jsi tahal mapy? Já to aktualizoval v pondělí pomocí toho programu DiscoverCare a mám verzi 2017/2018.
To manuální stažení je novější verze?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“