Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od lakko »

Po takmer osmich rokoch nastala u mna generacna vymena. VW Tiguan 2.0 TDi Trend&Fun vymeneny za VW Tiguan 2.0TDi Comfortline. Novy model je na moje prekvapenie este priestranejsi ako starsi. Kedze sa na objednavku caka velmi dlho zobral som auto zo skladovy zasob, ktore +- zodpovedalo mojim poziadavkam a predstavam. Dufam ze bude rovnako bezporuchove a bezproblemove ako jeho predchodca.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Uživatelský avatar
Qwuiddo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.04.2018 18:46

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Qwuiddo »

Ahoj,
V cervnu jsem si vyzvedl Golf Variant HL, a kdyz muj tatik videl jak za 4 roky, co ma nove auto, poskocily technologie a interiery, tak me zaukoloval mu obstarat Tiguan ME.

Nemuze se rozhodnou mezi 1,5TSI EVO 96kw a 2.0TDI 85kw.
Poptal jsem oba a je tam rozdil v cene cca 50k. Jeho najezd je cca 18k rocne.
Nikde jsem nenasel test toho 96kw TSI, nema nekdo zkusenost se spotrebou a projevem?

Take bych se rad zeptal na jakou cenu/slevu se da pri koupi Maraton edition dostat?
Poptaval jsem zatim u “domaciho” autosalonu a tam jsem oproti ceniku na -19%(tsi) a -20%(tdi).
Nevim jestli to je moc nebo malo, ale kolega na passata v kvetnu dostal -28% a ja na golfa dostal take vic (nicmene ani eden nema maraton).

Diky

Edit: ta sleva uz je s bonusem za vykup a nakupem na ICO

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Martin19 »

Neviete náhodou ako sa uzamyká schránka pred spolujazdcom v novom Tiguane ? Po vypnutí motora, na displeji stále ostane hláška "Dbajte na bezpečnosť, uzamykanie palubnej dokumentácie"

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

vzhledem k tomu, že schránka nemá zámek tak nijak :good:

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od maxipes6 »

Martin19 píše:Neviete náhodou ako sa uzamyká schránka pred spolujazdcom v novom Tiguane ? Po vypnutí motora, na displeji stále ostane hláška "Dbajte na bezpečnosť, uzamykanie palubnej dokumentácie"
Mne to vypise taketo niečo "Dbajte na uzamykanie SAFE. Palubná dokumenácia." Znamená to, že si máš dať pozor na uzamykanie SAFE, ktoré monitoruje vnútorný priestor a odpojí vnutorne kľučky tuším. Máš si pozrieť presné informácie v palubnej dokumentácii (v navode).
Naposledy upravil(a) maxipes6 dne 15.08.2018 16:36, celkem upraveno 1 x.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Martin19 »

Ano, to je presne ta hlaska. Stale preblikne pri opustani auta, a mal som za to, ze pojednava o uzamknuti palubnej dokumentacii v skrinke pred spolujazdcom :D

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Ahoj, jaký máte názor na výměnu oleje? Mám TDI 2.0 110 kw, najeto 16000km, stáří rok. Servisní interval je 30k/2 roky. Má to smysl měnit dřív?

Horek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.08.2017 13:34

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Horek »

Ahoj, mam stejny motor, 2.0 Tdi 110 kw, najeto skoro 11 tisic km a planuju v 15 tis vymenu oleje i kdyz bych taky mohl cekat do 30 tis, ale myslim, ze ta vymena oleje motoru nemuze urcite uskodit, spis naopak :D

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Takze budu zvolavat Nove Tiguany do 05/2018. Vraj moze zhoriet strecha od kablov, ak navlhne riadiacia jednotka.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Billy-sk píše:Takze budu zvolavat Nove Tiguany do 05/2018. Vraj moze zhoriet strecha od kablov, ak navlhne riadiacia jednotka.
Víte o tom už něco víc? Někde jsem četl, že se to týká jen vozů s panoramatickou střechou, jinde psali, že všech. Oficiální webové stránky mlčí... :baseball:

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

https://www.motor-talk.de/news/volkswag ... 23243.html" onclick="window.open(this.href);return false;

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Horek píše:Ahoj, mam stejny motor, 2.0 Tdi 110 kw, najeto skoro 11 tisic km a planuju v 15 tis vymenu oleje i kdyz bych taky mohl cekat do 30 tis, ale myslim, ze ta vymena oleje motoru nemuze urcite uskodit, spis naopak :D
Můj motor: 1.výměna na 3 tis. km, další 18 atd.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

Jodro píše:
Billy-sk píše:Takze budu zvolavat Nove Tiguany do 05/2018. Vraj moze zhoriet strecha od kablov, ak navlhne riadiacia jednotka.
Víte o tom už něco víc? Někde jsem četl, že se to týká jen vozů s panoramatickou střechou, jinde psali, že všech. Oficiální webové stránky mlčí... :baseball:
tyka sa to len aut s panoramov, kedze problem je v ambientnom osvetleni panoramy. auta bez sunroof su v pohode...

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Teda tady je mrtvo.

Tak jsme spolu 2 roky, natočil jsem mu cca 55 tis. Jedna závada - vadné vstřikování močoviny. Jeden karambol, kanec v 71 km/hod. A ještě utekl. Nárazník, světlomet, patrony kapoty a nějaké drobnosti na nárazníku. Cca 60 tis. škoda. Uvedeno do stavu nového vozu, perfektní práce servisu Jíša Praha. S autem spokojenost, dlouhodobá spotřeba dp 5 l. Co vyčítám, je zbytečně tvrdý podvozek. A pneu Michelin 17 letní original. Eko gumy samy o sobě dost tvrdé. Bohužel to vypadá, že se jich hned tak nezbavím. Mají najeto cca 28 tis a ještě mají zhruba 6 - 6,5 mm. Vzhledem k tomu, že už je po záruce, nevíte někdo jestli se dá dohrát něco navíc? Např. adaptivní tempomat a pod. Servis zkrácen na 15 tis., první olej na 3 tis.
Včera jsem zkusil na dálnici co to provede, když budu při zapnuté funkci Lane Assist ignorovat hlášku ohledně věnování se řízení. Párkrát gong, potom vysoký ton a nakonec na okamžik brzdy natvrdo. V tu chvíli jsem pokus vzdal. Víte někdo, co by se dělo dál? Zastaví i s manuálem?
Jak jste na tom vy ostatní? Ať je tu trochu živo. Pokud je někdo kdo se chce o autě trochu vykecávat, tak ať koupí místo Tiguana Karoq.

Tiguan II 2 l 110 Tdi manuál Confortline plus nějaké pakety navíc.
Naposledy upravil(a) JirkaX dne 20.09.2018 20:59, celkem upraveno 2 x.

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Billy-sk »

Mal by potom sam zastavit auto pri krajnici a zavolat S.O.S.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“