Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

zvuk od podvozku.mp3
(48.57 KiB) Staženo 162 x
Zdravím všetkých. Posledný mesiac registrujem na aute /Tiguan 2016 2,0 TDI DSG/ 1-2x neznámy zvuk od podvozku/prevodovky. Stáva sa to v cca 80% prípadoch a výlučne , keď auto dlhšie stojí /4 a viac hodín/. Naštartujem, rozbehnem sa a cca po zaradení 3-4 rýchl.stupňa sa ozve od podvozku /prevodovka?/ taký zvuk ako škrtnutie, nasanie niečoho.......neviem ako to popísať. Bol som s tým v servise, najprv, že výmena prevodovky, potom že nie, že je všetko OK, že sa testuje ABS , resp to robí ABS čerpadlo... Prevodovka radí úplne bez problémov, auto má 30 tis. km, ani to vlastne nie je na 100% že je to zvuk od prevodovky. Mám s tým vraj jazdiť a prípadne zase prísť keby sa ten zvuk objavil zas. Pýtal som sa viacerých kolegov v práci ktorý majú VW Tiguan II s DSG a oni sa s tým nestretli.
Nestretol sa s tým niekto z vás? Resp robí to aj vám na aute?

Mám to aj nahraté v MP3, keby mi niekto vedel helfnúť, môžem to poslať mailom...má to len 1,5 MB. Upravil som tu mp3 a je to v prílohe.

Vďaka
Robo

......tak na doplnenie....je to zimou na 99,9%. Odsledované za posledných 5 mesiacov. Ten zvuk sa deje keď auto dlhšie stojí a teplota je pod cca 5´C. Nad cca 5´C je všetko tiché. Deje sa to vždy pri rozbehu po 200-500m a asi pri 30 km/h. Takže parkovačka asi nie.
Naposledy upravil(a) kosjak dne 28.03.2019 16:14, celkem upraveno 4 x.
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Nový Tiguan - buchot od podvozku

Příspěvek od maxipes6 »

Niečo podobné riešil jeden majiteľ tiež a popisoval to ako "Robi to len, na zaciatku dna pri prvom nastartovani za studena, po noci, ked auto dlhsie stalo.Zo spiatocky do Drive pohnem sa a zrazu prask, takyto hnusny zvuk to vyda spod podvozka. Dam spiatocku a potom Drive a pocuvajte tu ranu, ako keby mi zospodu niekto zeleznou tycou udrel do podvozku. Volkswagen Tiguan (r.v. 2017) 2.0 TSI BMT 4MOTION Highline DSG 162kW R-Line." V jeho prípade menili prevodovku a že vraj problém zmizol, takže to bola prevodovka.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - buchot od podvozku

Příspěvek od kosjak »

Vďaka za radu......aj servisák sa najprv vyjadril, že prevodovka, potom mi tvrdili že nie...sledujem to a mám to už aj nahraté, nie je to "rana" len taký neznámy zvuk, ako škrtnutie o niečo, nasanie.....ťažko to popísať
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Pede
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2017 17:22

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od Pede »

Pred cca tyzdnom mi menili prevodovku. Pri studenom aute a radeni z 1 do 2 vyrazny zvuk ako ked poratate zuby na manuale. Po zahriati uz nerobilo. Tiez to mam nahrate ak bude treba mozem poslat ale mam len video. V servise uz mali aj Kodiaq s rovnakym DSG a problemom.
Tiguan TDI, 140kw, 4motion, HL, offroad, Discovery media

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od Martin19 »

Pri akom nájazde kilometrov to začalo vydávať tieto zvuky ?

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

Nooo ja mám auto od 28 tis km a začal som to registrovať cca mesiac po kúpe /január 2018/...pravdepodobne to predtým nerobilo, to by som si asi všimol, nakoľko robím vo "fachu"...teraz mám cca 31 tis. Ten zvuk ...zisťujem že to asi nebude na 100% prevodovka, aj keď vylúčiť sa to nedá... občas sa to ozve v strede, resp vzadu za vodičom...mám pocit že to ide od ľavej strany v niekoľkých bodoch a vždy 1 max 2 krát po "odstátí" auta...potom dlho nič. Niekedy vôbec nič. Je nejaké vedenie po celej dĺžke auta na ľavej strane v Tigu?
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

Pede píše:Pred cca tyzdnom mi menili prevodovku. Pri studenom aute a radeni z 1 do 2 vyrazny zvuk ako ked poratate zuby na manuale. Po zahriati uz nerobilo. Tiez to mam nahrate ak bude treba mozem poslat ale mam len video. V servise uz mali aj Kodiaq s rovnakym DSG a problemom.
...tak taký zvuk "že to ráta zuby" to zas nie je :-)
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od Martin19 »

Ak je to v zadnej casti auta, nemohlo by to byt pripájanie haldexu ?
Nemate vo vybave DCC podvozok ? Na obrazku to vyzera v tomto mieste ako nejaka cast tohto systému, aj ked to je mozno len sucast napravy.
Přílohy
Snímka obrazovky 2018-03-25 o 12.44.50.png

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

Martin19 píše:Ak je to v zadnej casti auta, nemohlo by to byt pripájanie haldexu ?
Nemate vo vybave DCC podvozok ? Na obrazku to vyzera v tomto mieste ako nejaka cast tohto systému, aj ked to je mozno len sucast napravy.

nie ...DCC podvozok nemám....ale ako som spomínal, ozve sa to vpredu a občas aj vzadu.
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

....nemá niekto foto/schému podvozku nového Tiguana ???
Přílohy
zvuk od podvozku.mp3
(48.57 KiB) Staženo 227 x
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od Koutva »

Zdar pánové, takže bohužel DSG mám taky a ten zvuk slyším i já taky. Je to přesně jako zaškvrčení pří řazení přes zuby a je to vždy jen u zařazení 5. stupně a ne vždy. Teď jsem byl auto čipnout a jeden den mi to nedělalo a pak to škvrčí zas. Byl jsem nedávno na kontrole v orig. servise a měnil jsem i náplně v převodovce a bez problému, takže přemýšlím, čím to je. Ze začátku jsem si myslel, že je to třeba při zapínání čerpadla klimy, ale pak jsem to vypozoroval, že je to jen u pětky, takže je to něco jiného. Nicméně chod auta nijak není ovlivněn - neškube to sebou, normálně jede plynule, jen to zavrčí a není to ze zadu . Seděl jsem všude a jde to ze předu nejspíše od převodovky. Až na to přijdu, tak vám to sem napíšu.

Musím dodat, že to není při řazení, ale při jízdě na pátý stupeň, tedy když je zařazeno ! Takže zatím nevím.
Naposledy upravil(a) Koutva dne 30.09.2018 21:26, celkem upraveno 1 x.

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

...mne to zazracne po cca 2 mesiacoch prestalo robit...asi zmena teploty alebo to ma nejaku samoopravovaciu schopnost. Ide zima tak uvidim....
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od motorpower »

Koutva píše:Zdar pánové, takže bohužel DSG mám taky a ten zvuk slyším i já taky. Je to přesně jako zaškvrčení pří řazení přes zuby a je to vždy jen u zařazení 5. stupně a ne vždy. Teď jsem byl auto čipnout a jeden den mi to nedělalo a pak to škvrčí zas. Byl jsem nedávno na kontrole v orig. servise a měnil jsem i náplně v převodovce a bez problému, takže přemýšlím, čím to je. Ze začátku jsem si myslel, že je to třeba při zapínání čerpadla klimy, ale pak jsem to vypozoroval, že je to jen u pětky, takže je to něco jiného. Nicméně chod auta nijak není ovlivněn - neškube to sebou, normálně jede plynule, jen to zavrčí a není to ze zadu . Seděl jsem všude a jde to ze předu nejspíše od převodovky. Až na to přijdu, tak vám to sem napíšu.
To jsi si myslel, že úpravou to zmizí?? Pokud jsi z Prahy nebo okolí, tak se zastav. Možná to na válcích odhalíme.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Billy-sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 03.04.2017 08:51

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od Billy-sk »

To cez zuby bude prevodovka, ale to sa tu púopisuje ze len buchne, nebude to len to, ze sa parkovacka pri dlhsom stati viac "prilepi" a ked sa autom pohne tak sa len odlepi platnicka a to vyda taky zvuk?

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Příspěvek od kosjak »

Billy-sk píše:To cez zuby bude prevodovka, ale to sa tu púopisuje ze len buchne, nebude to len to, ze sa parkovacka pri dlhsom stati viac "prilepi" a ked sa autom pohne tak sa len odlepi platnicka a to vyda taky zvuk?



......tak na doplnenie....je to zimou na 99,9%. Odsledované za posledných 5 mesiacov. Ten zvuk sa deje keď auto dlhšie stojí a teplota je pod cca 5´C. Nad cca 5´C je všetko tiché. Deje sa to vždy pri rozbehu po 200-500m a asi pri 30 km/h. Takže parkovačka asi nie a cez zuby asi tiež nie, nie je to kovový zvuk.
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“