Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Tak tam už je vidět trochu jiný přístup ze strany prodejce. Ja mám takový pocit, že v Autocentru v Olomouci mají všechno tak trochu v zádeli. Dnes jsem jim napsal email, tak jsem zvědav, jestli mi vůbec odepíšou :D
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Auta se vyrabi, jenze dokud neni dana kombinace vybav a motoru zhomologovana dle WLTP tak to auto odstavi na zachytne plochy (viz. skoda werke v Milovocich) a cekaj na hotovou homolagaci a pak je vypusti k zakaznikum.

jedlaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.07.2018 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jedlaa »

Tak dnes mi volal prodejce a trochu mě zasvětil. Verze ME má náběh na výrobu od cca 43/44 týdne. Teď je to pozastavený. Proto možná Comfortline stihnou vyrobit normálně. Už se vrátil Tiguan do konfigurátoru, ale zatím pouze TDI. Jinak mi ještě bylo řečeno, že informace ohledně výroby ME pro 1.5 TSI v týdnu 43/44 je známa už od začátku roku. Takže nám celou dobu lhal s tím termínem dodání. Mám čekat do 10.10. Pak mi bude sdělen konečný termín o doručení auta, jestli to stihnou do konce roku nebo ne. Kdyby ne, budeme to údajně řešit individuálně.
VW Tiguan II 1.5 TSI 96kW MR19, ME + App-Connect + Aktivní systém svícení, bílá Pure (objednán 17.7.2018 - přebrán 09.02.2019

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

https://www.welt.de/wirtschaft/article1 ... arten.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dlouhá doba čekání - jen pro VW Golf a Tiguan
Publikováno dne 30.08.2018 | Doba čtení: 4 minuty

Z nabízených 14 VW modelů bylo podle nového emisního testu certifikováno pouze polovina. Je ironií, že Golf a Tiguan tam nejsou. Potenciální zákazníci musí být připraveni na čekací doby.
Chcete-li tento rok koupit Volkswagen, buďte trpěliví . Přechodem na nový, celoevropský stávající testovací systém výfukových plynů může společnost VW dodávat celou řadu modelů pouze s prodlevami. "Pro varianty, pro které ještě nemáme oficiální schválení, budou dodací lhůty prodlouženy o několik týdnů na měsíce," oznámil ředitel prodeje značky VW Thomas Zahn.
Obvykle se v této zemi objednaly nové vozy značky VW zákazníkům do dvou až tří měsíců. Některé modely vyrobené v zahraničí mohou trvat déle, například verze Tiguan z Mexika. Ale dodací lhůty se prodlužují, protože společnost Volkswagen nemá certifikaci orgánů pro část hotových vozů.
A právě pro modely VW, které jsou obzvláště poptávané, musí zákazníci čekat tento rok zvláště dlouho: Golf a Tiguan. Ze 14 modelů, které VW nabízí, je pouze polovina certifikována podle nové zkušební metody. Mezi ně patří hora, Polo nebo Passat.
Ale ne modely s velkým objemem hlasitosti Golf a Tiguan. Jak dlouho musíte čekat na každou, závisí na čase objednávky a vybavení vozidla, tak Zahn. Ale když ve skutečnosti "týdny až měsíce" zvyšují obvyklou čekací dobu, mohou zákazníci, kteří nyní kupují, těžko očekávat, že v letošním roce obdrží svůj nový Golf nebo Tiguan.
Všechna nová vozidla musí být testována WLTP
Od příštího týdne mohou být registrovány pouze nové vozy, které prošly novým zkušebním protokolem WLTP (Světové harmonizované lehké vozidlo) . Postup nahrazuje předchozí normu NEDC, ve kterém byly zkoušky emisí výfukových plynů prováděny pouze na pevných zkušebních soupravách a nikoli v reálném provozu na silnici.
Systém WLTP je navržen tak, aby vyšetřování emisí znečišťujících látek důkladněji a bližší skutečnosti, čímž je obtížnější pokus o manipulaci s výfukovými emisemi. Za tímto účelem musí nové vozy projít zkušebním postupem s výrobci, což je složitější a trvá dva až třikrát delší než předchozí zkušební systém.
Doposud jsou knihy objednávek naplněny
Do konce září budou certifikaci ostatních modelů následovat orgány. "Zajistíme, aby byly i nadále dostupné nejoblíbenější modely," řekl Zahn. Jedinou otázkou je, kdy zákazník dostane své vozidlo.
Do konce roku by měly být odstraněny překážky, pak zákazníci mohli také méně populární varianty, které již nebyly objednány, znovu objednat. "Za tři měsíce jsme opět blízko k dostupnosti celé modelové řady," řekl šéf prodeje VW.
Přesto potenciální zákazníci VW nebyli odrazeni delšími dodacími lhůtami a skutečností, že některé varianty modelu nelze objednat. Knihy objednávek jsou dobře obsazené, neexistuje žádný pokles v objednávkách, řekl Thomas Zahn. Ale protože VW nedokáže plnohodnotně, musíte očekávat, že v září a říjnu bude "dent v dodávkách".
Aby bylo možné co nejlépe sloužit zákazníkům, musí být 200 000 až 250 000 plně vyráběných, ale ještě neoznačených osobních automobilů uloženo na velkých regálech a dodáno okamžitě po schválení. Na základě samotného nedokončeného hlavního letiště BER byl prostor pronajat pro přibližně 8 000 vozů.
Žádná sleva na skladované vozy
Dohoda s novými vozy z těchto skládek nebude možná, říká VW. Vozidla odtud by nemusela být prodávána se slevami, v 80% případů by se jednalo o nové automobily, které byly již prodány a skladovány až do vydání osvědčení. Navzdory potížím s dodávkami společnost VW nechce vzít zpět svou prognózu prodeje za celý rok. Jeden dosáhne oznámených čísel.
V posledních měsících se výrobce automobilů zmocnil výroby, aby nemusel hromadit více hotových vozidel. Jak mají být uzavřeny tzv. Závěrečné dny ve čtvrtém čtvrtletí, dokonce i zaměstnanci společnosti VW jsou tajemstvím. Zatím vedení nezačalo diskutovat s pracovní radou o dalších směnách.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

Billy-sk píše:Mal by potom sam zastavit auto pri krajnici a zavolat S.O.S.
na to, aby auto zavolalo na 112tku musi mat v sebe paket Security/Service a musi mat aktivnu sluzbu Security/Service (z vyroby pride auto so zaplatenou aktivaciou na 5 rokov, ale potom si musis zaplatit predlzenie)...
Přílohy
Snímka.JPG

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

na 112 volá e-call, který Tiguani nemají

VW, který jsou vybavený tísňovým voláním v případě nouze volají na call centrum do Berlína - spolupráce s BOSH (operátoři mluví jazykem, který je nastaven v infotainmentu)
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

...
Přílohy
Snímka.JPG
Snímka1.JPG

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

co znamenají 3 tečky?

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

ze som tu chcel postnut LEN obrazky, ktore ukazuju, ze kde funguje Emergency call a kdej automaticke hlasenie nehody no bez nejakeho "textu" to system tohto fora neumoznuje...

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-) na

Příspěvek od arnicek »

Nějaké nové informace o termínu dodání ?

kosjak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2018 17:41
Bydliště: Bratislava

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od kosjak »

cafte...nevie niekto v akom pomere je prenosu krútiaceho momentu pri Tiguane 4 motion? Mám na mysli za normálnej jazdy na suchom asfalte, nie rôzne neštandardné situácie keď pracuje elektronika a rozdeľuje pomer podľa potreby

vďaka
VW Tiguan 2,0 TDI Comfortline 4motion DSG7 Ruby red

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Při normální jízdě je haldex odpojen takže vše na předek, ale třeba mě někdo opraví.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Jak pises.... 4MOT s Haldexem je pripojitelnej pohon...

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Pokud vím, tak od určité generace Haldexu má 90 % předek a 10% jde na zadek. Při běžné jízdě. Snad jenom při ustálené rychlosti např. na dálnici se zadek odpojí úplně. Tuhle info mám z Octávek, ale tady by to mohlo být podobné. Při prokluzu předku se zadek připojí a je to 50 na 50. No, možná mne taky někdo opraví.

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od lakko »

Viete mi poradit ci je mozne nastavit automaticke znizenie hlasitosti radia pri zaradeni spiatocky? V predoslom Tiguane (r.v.2011) s radiom RCD 310 to tak fungovalo, ale v novom r.v.2018 s Composition Media som tuto funkciu nenasiel.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“