Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
los mestos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.10.2018 18:25

Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od los mestos »

Zdravím vespolek. Jsem čerstvým majitelem Tiguanu Allspace 2.0 TDI 4M 7DSG 190k, který od nájezdu cca 500km (možná jsem si toho dříve jen nevšiml) začal během jízdy vydávat nepříjemný zvuk kovového tření (jak když se tře železo o železo). Zvuk je patrný zejména při nízkých rychlostech, a to buď při úplném uvolnění plynového pedálu (brzdění motorem) nebo při jeho lehkém sešlápnutí, a nejvíce slyšitelný na stupeň D2 a v zatáčkách. Není to nějak extra hlasité, ale slyšet to je a mě to strašně leze na nervy. Momentálně mám najeto 2.5tis km a nepříjemné zvukové projevy bohužel zůstávají beze změny. Nechal jsem to tedy prověřit v autorizovaném servisu, který to zkoumal čtyři dny s podezřením na spojku, ale nakonec mi to vrátili bez opravy s tím, že to prý dělají všechny Tiguany v konfiguraci čtyřkolka s automatem. Rád bych tedy tímto oslovil ostatní majitele Tiguanů v dané konfiguraci s otázkou, zda u svých aut pozorují podobné zvukové projevy? Samozřejmě také uvítám jakékoliv tipy na možnou příčinu. Předem díky.

pvg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2018 16:19

Re: Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od pvg »

los mestos píše:Zdravím vespolek. Jsem čerstvým majitelem Tiguanu Allspace 2.0 TDI 4M 7DSG 190k, který od nájezdu cca 500km (možná jsem si toho dříve jen nevšiml) začal během jízdy vydávat nepříjemný zvuk kovového tření (jak když se tře železo o železo). Zvuk je patrný zejména při nízkých rychlostech, a to buď při úplném uvolnění plynového pedálu (brzdění motorem) nebo při jeho lehkém sešlápnutí, a nejvíce slyšitelný na stupeň D2 a v zatáčkách. Není to nějak extra hlasité, ale slyšet to je a mě to strašně leze na nervy. Momentálně mám najeto 2.5tis km a nepříjemné zvukové projevy bohužel zůstávají beze změny. Nechal jsem to tedy prověřit v autorizovaném servisu, který to zkoumal čtyři dny s podezřením na spojku, ale nakonec mi to vrátili bez opravy s tím, že to prý dělají všechny Tiguany v konfiguraci čtyřkolka s automatem. Rád bych tedy tímto oslovil ostatní majitele Tiguanů v dané konfiguraci s otázkou, zda u svých aut pozorují podobné zvukové projevy? Samozřejmě také uvítám jakékoliv tipy na možnou příčinu. Předem díky.
Zdravím, bohužel stejný pocit... Mám 2.0 TDI 4 M 7 DSG 110 kW. Byl jsem dříve rozmazlen měničem na čtyřkolkové Mazdě CX-5 a jsem z toho dost rozčarovaný. Mám najeto 1500, tak doufám, že to snad časem po zajetí vymizí. Vypozoroval jsem přesně jako ty, že to dělá hlavně při prudším ubrání plynu a zpomalení do nuly nebo zpomalení do velmi malé rychlosti při ubrání plynu, kdy se DSG snaží podřazovat. Takové krátké "kovové zaharašení". Připomíná mi to jako když člověk řadí manuálně, nevyšlápne dostatečně spojku a jde to přes synchrony. Není to hlasité. Méně vnímavější řidiče to možná přejdou. Jsem rád, že to někdo píše, protože jsem myslel, že to je na hlubší zkoumání. Také mě to znervózňuje. Je to zřejmě vlastnost auta a dvojspojky. Nejvíce je to patrné za studena na začátku jízdy. Pak se to sice umravní, ale ten zvukový projev tam stále je. Slyším to spíše vzadu pod sebou.

Massik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.08.2018 20:02

Re: Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od Massik »

To ja zas slyším zvuk těsně před přeřazením na vyšší rychlost, jako by kovové brnění, vybrovani. Těžko se to popisuje.
VW Tiguan Allspace HL 2.0 BiTDI 176kW/240k 4Motion

videoservis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.09.2018 09:35

Re: Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od videoservis »

Mám "krátkého" Tiguana od jara 2.0TDI 110kW 7DSG 4Motion - najeto cca 10k, ale podobného projevu jsem si nevšiml. Zkusím se na to teď zaměřit a dám vědět. Informace servisu, že to dělá každý, je tedy spíš výmluva. Po mechanické stránce, musím zaklepat, zatím O.K.
VW Tiguan 2.0TDI 110kW 4Motion 2018

pvg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2018 16:19

Re: Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od pvg »

videoservis píše:Mám "krátkého" Tiguana od jara 2.0TDI 110kW 7DSG 4Motion - najeto cca 10k, ale podobného projevu jsem si nevšiml. Zkusím se na to teď zaměřit a dám vědět. Informace servisu, že to dělá každý, je tedy spíš výmluva. Po mechanické stránce, musím zaklepat, zatím O.K.
Zkus ubírat plyn až na 2. zařazený stupeň, dej "plnej levej" a lehce přidávej a ubírej plyn na hraně záběru. Nejvíce se to projevu za studena a z kopce.. a právě v zatáčkách doleva. Nevím proč zrovna doleva! Jsa tímto lehce znepokojen, zapátral jsem i později na googlu. Nejsme v tom zřejmě sami. Více méně se tento zvukový projev vyskytuje u všech novějších vozů v kombinaci TDI 2.0, DSG DQ-500, čtyřkolka. Někde více a někde méně. Jinak jsem s 2.0TDI 110kW 7DSG 4Motion jízdně naprosto spokojen... I spotřeba je na SUV brutálně nízká. Tak pokud toto "kovové zaharešení pod zadkem" nezaznamenáváš, tak :good: Já to osobně zatím neřeším a jezdím. Počítám, že dříve či později na to bude nějaká svolávačka.
Naposledy upravil(a) pvg dne 01.12.2018 10:10, celkem upraveno 2 x.

videoservis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.09.2018 09:35

Re: Zvuk kovového tření u nového Tiguanu Allspace

Příspěvek od videoservis »

Tak to bude trochu problém s tou jízdou z kopce za studena :-) Jsem z Polabské nížiny a než najdu nějakej kopec s levotočivou zatáčkou, tak to už určitě nebude za studena. Ale budu teď víc za jízdy naslouchat.
VW Tiguan 2.0TDI 110kW 4Motion 2018

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“