Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

přesun allspace z Mexika do čr trva 8 - 9 TÝDNŮ :good:

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Mirco píše:přesun allspace z Mexika do čr trva 8 - 9 TÝDNŮ :good:
:zzz: :sorry:

To je horsi jak balík z Aliexpresu ten dojde dřív :rofl:

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Jak je to s autem novym dnesni moderni TSI motory . Ma nejaky smysl auto nove zajizdet ?

Hlidat si otacky a nevytacet kdyz je nove ?

Pneumatiky , brzdy nove se pise vzdy ze prvnych 100-200 km se ma vyhybat extremnim situacim. Ale co motor?

chlumpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.02.2019 16:53

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od chlumpa »

Tiguan Maraton Edition 1.5 TSI, 110kW, manual: objednán 27.11.2018, dle dnešního vyjádření prodejce k dodání možná ve 3Q. 2019. Nejsou motory, půjdou do výroby ve 3Q. 2019.

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

chlumpa píše:Tiguan Maraton Edition 1.5 TSI, 110kW, manual: objednán 27.11.2018, dle dnešního vyjádření prodejce k dodání možná ve 3Q. 2019. Nejsou motory, půjdou do výroby ve 3Q. 2019.

Budte rad! 1.5 tsi ma problemy konstrukcni/resi to udajne softwarove a dost lidi vraci auta (anglie, francie kde maji silnejsi zakony) auto ma problem s rozjezdy a cuka.

V CR jsou uz reklamace vic jak pul roku ! A nekteri majitele uspesne vratili vuz ted. Je toho ruzna fora VW Skoda aspon budete mit snad uz odladeny kousek.

Viz: https://forum.skodahome.cz/topic/145119-15-tsi-opf-dsg-" onclick="window.open(this.href);return false;škubán%C3%AD-při-rozjezdu/?page=27

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Shorty »

Je možný, že by dvojkovej tiguan 1.4TSI s vypínáním válců měl servisní interval po 12,5tkm místo klasických 15tkm, což má třeba golf se stejným motorem (jen bez ACT)?!

Dále pak jestli někdo netuší, jak se bude lišit výměna oleje právě na golfu a tiguanu u těchto motorů? Hádám, že postup bude stejný jen že tigi bude mít lepší přístup díky chůdám, ale zase větší kryt pod motorem protože je to pseudo-teréňák.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

standartně je nastaven 2r/30tis a vzhledem k tomu, že interval je variabilní tak si ŘJ může říct po 12,5....

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Shorty »

Díky, taky jsem si to myslel. Takže non-LL polovic. Auto si zatím o nic neříká...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Kluci má Tiguan Allspace 2019 již mlhovky dole a odbočovací světlo zatáčkové již LED? nebo je tam dole žárovka ? :?:

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Jakou funkci má tlačítko s LED v zadních dveřích?
Tlacitko.jpg
Mám výbavu Easy Open a Keyless Access a funkci tohoto tlačítka jsem nezjistil. Pokusy, zda se zadní dveře zavřou spolu se zamčením auta a pod. jsou neúspěšné. Popis v návodu je taky nejasný, proto se ptám, jestli již někdo přišel na to, k čemu toto tlačítko je. Díky.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

slouží k opožděnému zavření víka kufru :good: otevři víko (nohou nebo klíčem) když si budeš brát věci z kufru tak po zmáčknutí bude auto pípat, jakmile se vzdálíš od auta tak se víko kufru automaticky zavře

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Mirco píše:slouží k opožděnému zavření víka kufru :good: otevři víko (nohou nebo klíčem) když si budeš brát věci z kufru tak po zmáčknutí bude auto pípat, jakmile se vzdálíš od auta tak se víko kufru automaticky zavře
Díky moc. Myslel jsem si, že to nějaké zpoždění má a to jsem i zkoušel. Pokaždé jsem ale u toho auta "trčel" a čekal, kdy se to začne zavírat. No a pak jsem to nevydržel a dveře jsem zavřel. Takže jsem od toho auta nikdy neodešel, aby se to projevilo. Nedávno jsem zaparkoval vedle Tiguanu a zrovna tam byl i majitel. Ptal jsem se ho, k čemu to je a on mi řekl, že mu prodejce vysvětlil, že to je "nevyužité" tlačítko, které se nemá mačkat.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

7lucas7 píše:Kluci má Tiguan Allspace 2019 již mlhovky dole a odbočovací světlo zatáčkové již LED? nebo je tam dole žárovka ? :?:
preco by malo byt LED? stale je tam ziarovka. mozno facelift to zmeni...

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

sirdo píše:
7lucas7 píše:Kluci má Tiguan Allspace 2019 již mlhovky dole a odbočovací světlo zatáčkové již LED? nebo je tam dole žárovka ? :?:
preco by malo byt LED? stale je tam ziarovka. mozno facelift to zmeni...

Tak u auta nad 1 Mega, kdy jeste priplatis za LED dynamicke, me prijde ohavnost dole svitici žárovka mlhová. Někdy logiku výrobců nechápu... Kodiaq má všude taky LED od výbavy Style .
Tiguan ať si koupíš Rline nebo Highline tak stejně dostaneš žárovku a toto mě štve :fool:

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

tak jsi si měl koupit škodiaqa :good: za mě lepsí mlhovka žárovková než diodová, která barvou světla tu mlhu prosvítí..

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“