Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

jedlaa píše:A měl bych ještě dotaz, jak jste na tom s automatickým sklápěním zpětných zrcátek v zimě? Vypínáte nebo necháváte zapnuté? Uvažuji, že to teď na zimu vypnu. Nevím co by to mohlo udělat, když bude třeba padat nějaká mlha/déšť a ono by to zamrzlo. Máte někdo zkušenosti? 8)
Jezdím s Tiguanem třetí zimu, sklápění zapnuté stále a žádný problém. Občas mě to tročku štve, například když zamknu auto (začnou se sklápět) a já hned zjistím, že jsem něco zapomněl uvnitř, odemknu (=začnou se odklápět), hned zase zavřu a tradá, sklápějí se zase. Mohlo by to chvilku počkat, nebo odklápět až po zapnutí zapalování, aby se předešlo tomuhle zbytečnému cvičení.

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Tiguan Allspace svetla dynamic Led full
Dva problemy.
1) vyska svetel potkavacich
sem snim jel vecer a sviti na vzdalenost cca 10-12metru !!!
(Viz obrazek)
Auto je nove nikdy neservisovane jeste origo z. vyroby a byl jsem v soku (sviti to hur jak Fabie h4)
Hned sem to rikal doma ja jezdim i Passatem B7 Bixenony a ty sviti tak 3x dal v normalnim potkavacim rezim.
Dalkove jsou v poradku to je i v noci den

Svetla za priplatek 45000kc a takova bida bez dalkovych se stim neda jezdit

jakou mate zkusenost Vy ?? Je to na premereni pripadnou reklamaci?

2) kdyz jedu rychleji tak na potkavaci svetla zadne zvetseni dalky svitivosti taky nepozoruji. Porad sviti potkavacky stejne daleko.

Pritom se pise u svetel neco o zvetseni dosahu pri urcite rychlosti.

??

Diky za reakce kluci
Přílohy
DD08A51F-F181-4A63-9818-0C08CDC427CC.jpeg
DD08A51F-F181-4A63-9818-0C08CDC427CC.jpeg (48.98 KiB) Zobrazeno 3897 x

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

Nechat seridit :good:

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Jsem objednaný .

Jaký je postup u LED dynamických ? chci být u toho a u forum škody Kodiaq je v servisním manuálu automobilky napsané,
seřizuje se s plnou nádrží, a řidičem ...

Dotaz spíš na nějakého kluka co dělá do VW a servisu..

obvolal jsem 2 servisy a o žádné plné nádrži, a zatížení řidičem nic neví

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Tak servis to dokovale rozhodil :baseball:
Pry to splnuje nastaveni na laser regloskopu.
Svetla sviti na potkavaci skoro jak dalkove .
Reklamoval sem jinak vysoke roviny obou svetel uz u serizovani a pry to tak ma byt ....

Mam to znovu reklamovat ? Nebo jiny servis


Jak ma svitit na rovine Led aktivni ?
Přílohy
972084FA-83F4-4148-A8FE-2F3FEB779AFA.jpeg
06E8730D-CCDB-4932-A838-1897CFD5D079.jpeg

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

áááá mame tu facelift...

https://www.caradvice.com.au/819573/202 ... t-spotted/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

no tak jestli předělají ty světla jako na obrázku, tak za mě :negative: protože jestli se mi na Tiguanovi něco líbí, tak je to provedení světel u aktivních LED. Ta hokejka nahoře, připomínající obočí nad okem je jednoznačně nejhezčí ze všech aut, co potkávám. Když jede proti mě, vždycky si všimnu. Jestli to dají dolu pod světlo, zapadnou do nudné šedi všech ostatních :(

Cyrda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2020 07:58

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cyrda »

Zdravím jsem tu nový a mám dotaz. Máte někdo zkušenost s haldex spojkou. Koupil jsem Tiguana r.v.2008 2.0 TDI 4motion a nezdá se mi že by fungoval pohon zadních kol? Jsem teď s ním vyjel poprvé na hory a zadek podle mě nezabírá...Vedel by nekdo co s tím na co se podívat co ošetřit prověřit jak otestovat funkčnost nebo odkázat na vlákno kde se řeší podobné problémy? Předem mnohokrát děkuji za info Cyrda

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

7lucas7 píše:Tiguan Allspace svetla dynamic Led full
Dva problemy.
1) vyska svetel potkavacich
sem snim jel vecer a sviti na vzdalenost cca 10-12metru !!!
(Viz obrazek)
Auto je nove nikdy neservisovane jeste origo z. vyroby a byl jsem v soku (sviti to hur jak Fabie h4)
Hned sem to rikal doma ja jezdim i Passatem B7 Bixenony a ty sviti tak 3x dal v normalnim potkavacim rezim.
Dalkove jsou v poradku to je i v noci den

Svetla za priplatek 45000kc a takova bida bez dalkovych se stim neda jezdit

jakou mate zkusenost Vy ?? Je to na premereni pripadnou reklamaci?

2) kdyz jedu rychleji tak na potkavaci svetla zadne zvetseni dalky svitivosti taky nepozoruji. Porad sviti potkavacky stejne daleko.

Pritom se pise u svetel neco o zvetseni dosahu pri urcite rychlosti.

??

Diky za reakce kluci
mas LED svetla s dynamic light assist a ty jazdis v noci na stretavacie svetla? naco si si za dynamiku priplacal? ja v noci osolim dialkove a dynamika sa stara o zvysok...

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

Jodro píše:Jezdím s Tiguanem třetí zimu, sklápění zapnuté stále a žádný problém. Občas mě to tročku štve, například když zamknu auto (začnou se sklápět) a já hned zjistím, že jsem něco zapomněl uvnitř, odemknu (=začnou se odklápět), hned zase zavřu a tradá, sklápějí se zase. Mohlo by to chvilku počkat, nebo odklápět až po zapnutí zapalování, aby se předešlo tomuhle zbytečnému cvičení.
na vsetko je riesenie...


Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Ano, takhle bych si to představoval. Ale předpokládám, že si to nelze nastavit sám v nastavení (to bych nejspíš objevil), ale zásahem do řídící jednotky, na což musí být vybavení, které nemám. Nebo se pletu?

Jinak se mi objevila závada na víčku od nádrže, po odjištění víčko nevyjede a neotevře se, musím si ho "vypáčit". Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to nějaká prasklá pružina nebo to stačí jen promazat?

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

ano, musi to nakodovat...

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

A funguje to jen, když otevřeš klíčem, nebo i když sáhneš na kliku u předních dveří?

Dochi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.02.2020 18:24

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Dochi »

Ahoj, mohl by mi nekdo poradit? Koupil jsem Tiguana 2016, 2.0TDI 110kw r-line. Koupil jsem ho na zimakach. Mam k němu ale i original r-line kola a chci pod ne dat podložky. Chci je koupit dřív než bude konec března abych nemusel pak kola zase sundavat. Nemám ale jak ted změřit jak široké koupit aby to nelezlo ven z lemu. Ma nekdo zkušenost? Predem děkuji...

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

Jodro píše:A funguje to jen, když otevřeš klíčem, nebo i když sáhneš na kliku u předních dveří?
aj, aj...

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“