VW Tiguan 1.4 TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
ICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od ICE »

Zdar klubáci.Zítra jedu do rajchu pro benzínového tiguana s motorem 1.4TSI-150koní.Máte s tímto motorem nějaké zkušenosti?Rozvody,náplně,údržba? :?:

pirko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.04.2009 17:26

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pirko »

Myslím že neni potřeba, prodloužená záruka 30 000 km nebo dva roky, proč se zatěžovat něčím co neni aktuální. Mám najeto 12 000 km v pohodě. Zvládá jízdu dle přepisů na dálnici za 8,7 l/100, když v Německu otevřu jede za 10,7 l/100 km, průměrná rychlost nad 105 km/hod. To auto nemá chybu, sedačky jsou pohodlné, je třeba koupit tu Sport and Styl nebo jak se to jmenuje. Obyč. má o poznání horší sedačky. Na těchto sedačkách se cestuje pohodlně. V Octavii dávno bolel zadek. Hodně km bez nehody.

Uživatelský avatar
ICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od ICE »

pirko dík za info.Dnes jsem s ním jel na emise a v pondělí mě čeká stk.Jede pěkně.Ale ropa je ropa.Dobrý je,že má rozvodovej řetěz,ale to biturbo mě děsí.

pirko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.04.2009 17:26

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pirko »

Také jsem měl problémy s rozjížděním, musí se často řadit, má plochou křivku krouťáku a to ho ještě mám na 16". Jinak pozor na chladící kapalinu, stalo se mě že náhle ubyla, v servisu mě nechteli vzít s tím že ja auto pojízdné, když jsem začal řvát, že ho přece nezadřu, aby mě laskavě přijali, tak povolili. Věděli moc dobře o co jde. Jde nejspíš o typovou závadu, má mezichladič někde nad výfukem. Kdyby se začalo za autem nepřirozeně kouřit (pára) došlo k poškození těsnění mezichladiče. Tuto závadu odstranili během jedné hodiny a pohoda. Oproti naftě je benzín o cca 70 000 Kč lenější, ještě každoročně nižší pojistka a to se vyplatí, takže ropu asi ne, bude záležet na tom jak se OPEC vyspí a co udělají daňový novelizátoři, úspora za naftu již neni taková, aby stála za uvažování.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Můj miláček taky touží po Tiguanovi, vypadá to taky na 1,4 TSI, najede tak 10 - 15000km/rok tak asi do nafty nepůjdeme. Máte nějakké tipy a rady co určitě objednat a co je na prd? Taky uvítám jakékoliv info které se nám bude před objednáním hodit. Dají se tam posunovat zadní sedačky ve všech výbavách? A když se posunou dá se sklopit opěradlo víc naležato?

Díky za tipy a názory
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
ICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od ICE »

Co objednat je těžký.Já to měl jednoduché.7 stejných černých krasavců,které měli jít do ruska,takže v zákl.verzi mám hagusy,auto hold,dešť.senzor,ostřikovače světel ikdyž nemám xenony.Jo a ještě origo vyklápěcí tažný na 2.tuny.Zatím jsem ve fázi testování,mám ho 4 dny na značkách.Zadní sedadla mám dělený a posunovací dopředu.To přední u spolujezdce,které se dá úplně sklopit do roviny je v té vyšší verzi.

sleep
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.06.2009 12:00

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od sleep »

Čauky lidičky. Tak jsem se taky rozhodl pro Tiguana 1,4 TSI 4Motion - 110kW (150k) Track & Field. Čekací doba je 4 měsíce, takže do srpna můžu v klidu honit info o autíčku. Máte zkušenosti s panoramatickým střešním oknem. Dostal jsem ho jako bonus a pak ještě sadu zimních pneu s ráfky, tmavá okna, defend lock, slevu na xenony a 15 % slevu na servis a teď už nevím asi mlhovky. No celkem pustili asi 80.000,- což potěší. Co vaše zkušenosti s autem v terénu. Dík za každou odpověď.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

sleep píše:Čauky lidičky. Tak jsem se taky rozhodl pro Tiguana 1,4 TSI 4Motion - 110kW (150k) Track & Field. Čekací doba je 4 měsíce, takže do srpna můžu v klidu honit info o autíčku. Máte zkušenosti s panoramatickým střešním oknem. Dostal jsem ho jako bonus a pak ještě sadu zimních pneu s ráfky, tmavá okna, defend lock, slevu na xenony a 15 % slevu na servis a teď už nevím asi mlhovky. No celkem pustili asi 80.000,- což potěší. Co vaše zkušenosti s autem v terénu. Dík za každou odpověď.
já z nich vyždímal 100k, ceníková cena byla 759.000 a platit budu 658.000,- - moc na tom autě asi už nemají, ale oni si to na servisu zase vezmou tak ani nemám špatný pocit. Měl jsem dokonce ještě nabídku o 20k nižší, ale dal jsem přednost bližšímu prodejci... Už se na drobka těším (i když je pro ženu). Měl by být poslední týden v červenci :-)
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tigouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.06.2009 20:14
Bydliště: Chrudim

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Tigouš »

pokud mohu dát trochu info o tiguanu,sice né o tsičku,mám již rok sport-styl 2.0 TDI CR v automatu a mohu hodnotit skvělou funkci celého vozu.V první řadě bych vyzvedl bi-xenonové svícení s natáčením do zatáčky(chvilku jsem si sice zvykal na to natáčení)ale pokud někdo cestuje v noci tak ten příplatek za to rozhodně stojí.dobře také funguje park asistent,vhodné pro manželku ve městě.Jízdní vlastnosti skvělé hlavně v zimě na sněhu,to jsem se nemohl dočkat.Je fakt že stabilizace vozu hodně zasahuje,ale pokud jsi chcete užít na zasněžené ploše tak vše vypnout.Ale abych jenom nechválíl,tak pokud bych něco změnil tak nápojové držáky pod žaluzii na středové konzole.Rozlité kafe do tlačítek auto hold a elektonické brzdy rozhodně neprospěje vám ale odtahovce a servisu(oprava 8010kč).A ani po 30tis.km neni servis nic tak finančně náročného.Původně jsem Tiguana v naftě a automatu nechtěl ale dostal mě víkend s tímto vozem.Velice konfortní,bezpečný a hodně líbivý vůz.Co se týče spotřeby tak mě to píše dlouhodobý průměr 7,8l/100km a to nejezdím zrovna předpisově.Pro zajímavost jsem jezdil jednu nádrž předpisově a dostal jsem se na dlouhodobý průměr 5,9l/100km,ale člověk to dlouho nevydrží takto jezdit,automat dobře řadí a kick down je docela rychlý.Sportovní sedačky jsou pohodlné a dobře drží tělo,interier se dobře udržuje(skvělé materialy).Táké jsem se nemohl dočkat kdy si ho vyzvednu,ale za to fakt stojí.

sleep
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.06.2009 12:00

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od sleep »

Zdar lidičky, nemáte někdo odkaz na hodnocení Tiguana, měl vyhrát auto roku do 900.000 a motor 1.4 TSI měl taky vyhrát nějakou soutěž. Dík za každé info.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Tak už je to tady - pokud všechno klapne tak si v pátek jdu pro drobka :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

tak jsem ho včera přivezl v celé svojí kráse
Přílohy
Obraz053.jpg
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

další fotky
Přílohy
P7198339x.jpg
P7198340x.jpg
P7198343x.jpg
P7198344x.jpg
P7198348x.jpg
P7198356x.jpg
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od maxipes6 »

Ty ta mas aj parkovaciu kameru ?
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

maxipes6 píše:Ty ta mas aj parkovaciu kameru ?
jj, mám - vzhledem k tomu že s ním bude jezdit moje drahá polovička je tam všechno co se na parkování hodí :lol: . Dodám ještě další fotky až bude chvilka...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“