VW Tiguan 1.4 TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

svanco píše:To auto už bylo po záruce ? Ano
Splňoval ne značkový servis kritéria provádění oprav v záruce ? Nebyl autorizovaný
Máš k servisu doložení seznamu úkonu a záznam diagnostiky ? Ano, doloženo
Poskytl schváleny olej ? Filtry ? Ano, vše doloženo
Dalo ti VW svůj postoj k neuznání písemně ? Ne, jen mám informaci z autorizovaného servisu kde se měnily písty


Nebudu to nijak řešit, jsem smířený se situací.... Auto je pryč a už o něm oufám neuslyším
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Wdk »

to je hnus toto :( Proto nečipuju a mám prodouženou záruku. A zatím mě štvou jen gumy, co vydrží max 2 zimy, a ty letní asi taky max dva roky. :) Jinak babolep jak cyp.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od svanco »

jets píše:
svanco píše:To auto už bylo po záruce ? Ano
Splňoval ne značkový servis kritéria provádění oprav v záruce ? Nebyl autorizovaný
Máš k servisu doložení seznamu úkonu a záznam diagnostiky ? Ano, doloženo
Poskytl schváleny olej ? Filtry ? Ano, vše doloženo
Dalo ti VW svůj postoj k neuznání písemně ? Ne, jen mám informaci z autorizovaného servisu kde se měnily písty


Nebudu to nijak řešit, jsem smířený se situací.... Auto je pryč a už o něm oufám neuslyším

Základní problém všech sporu je , že VW houkne a lidi cuknou. Ve chvíli písemného řešení je vše jinak. Pokud nesplňoval kritéria pak je to pro ně jednoduché . Selskym rozumem výměnou oleje neuskodis motoru .Tímto přístupem si kazi jméno . Nezdá se mi ani ta nesmyslna cena .

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

svanco píše:Základní problém všech sporu je , že VW houkne a lidi cuknou. Ve chvíli písemného řešení je vše jinak. Pokud nesplňoval kritéria pak je to pro ně jednoduché . Selskym rozumem výměnou oleje neuskodis motoru .Tímto přístupem si kazi jméno . Nezdá se mi ani ta nesmyslna cena .
já se nebudu soudit několik let a čekat a nechávat dělat posudky a auto zatím bude hodnotu ztrácet a ztrácet.... vím že s tím počítají a hrají na to, taky ale musí počítat s tím, že se toto doví hodně lidí
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od svanco »

Co jsi to měl vůbec za interval servisu 40 tis to je divné ?

Na to nespolehej jaka ostuda byla s PD Siemens kolik lidi nadávalo a co se stalo ... Nic ... Cela 1.6 TDI je opět v siemensu

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

měnil jsem olej 2x
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od svanco »

Po 15 ? Interval je 30 ne ? Pokaždé v ne značkové ?

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

interval je po 30ti, ale já naftu měním striktně po 15ti a benzín nejdýl po 20ti. Obojí bylo dělané ve stejném servisu ke kterému mám důvěru a můžu být u auta
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od svanco »

No jo pokud je to servis který neplní podmínky blokové výjimky o provádění oprav tak se není čemu divit ....

davem7909
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.08.2014 14:27

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od davem7909 »

Zdravím Vás.

Jsem zde nový, VW prozatím nemáme, ale uvažujeme se ženou o koupi VW TIGUAN. Z důvodu nevyužití naftové verze - denně ježdění do 40 km, uvažujeme o pořízení nového Tiguana 1,4 TSI ve výbavě ComfortEdition.
Chtěl bych se Vás touto cestou zeptat, zda máte nějaké ohlasy co se týká úprav tohoto motoru a spolehlivosti aktuálně prodávané verze. O problémech starších motorů jsem se zde i jinde dočetl dost, proto budu rád za Vaše komentáře k nyní nabízené verzi motoru 1,4 TSI.

Předem díky za Vaše komentáře.
David

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pavproch »

dyž sem ji vybíral a konfiguroval jejího leguána (2012), tak už bylo skoro hotovo, že to bude 1.4TSI.... těsně před podpisem objednávky ňa ale praštila do uší realistická poznámky prodejce: "je to strašně velký a těžký kus auta na tak malý motůrek".... taxme tam místo teho podvyživence se dvěma kurwítky dali trošku méně neduživého podvyživence* s jedním kurwítkem (2.0TSI) .... a nelituju jediné kačky či kilometru.... :idea:

*podvyživenec - správný motor má minimálně tři litry, šest hrnků a žádné kurwítko
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Drinker »

S tím bych souhlasil, já šel do klasiky 2.0 TDI 103kw a je to lenochod. Rok jsem měl Yetiho 81kw 4×4 a zdá se mi, že to jelo líp jak ten Tiguan
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

46 tis km a měnil jsem rozvody, nastavovač vačky a prasknuté dva písty
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Trafika »

Moik píše:To bych netvrdil s takovou jistotou...může to kolovat samo - díky rozdílům v teplotě, ale netvrdím, že koluje...jen že může :-)

Tak šéfkonstruktér Škodovky o TSI: turbo a výfuk se vždy ochladil dřív, než jsme ho stihli změřit, ještě dřív, než jsme zastavili na benzince... už jen odstavením plynu. Ale dochlazením se nic nezkazí...taky to nechávám chvilku
a nemají TSI el.vodní čerpadlo na přichlazení turba? :wink:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Trafika »

Co říkáte kluci na tohoto?http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list
pěkná výbava a bílýýý :drinks:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“