VW Tiguan 1.4 TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

tak jsem byl dnes na přehrání sw a konečně zase funguje ukazatel rychlosti tempomatu. Nevím jestli dělali nějakou úpravu sw která má vliv na "náběh" výkonu motoru, pocitově jsem nic nepoznal... Tak doufám že to bude na dlouho poslední návštěva servisu...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

uf, to rad slysim...pomysleni na to, ze by to jelo min nez predtim je neprijatelny :D ...teprve zajizdim, kdyz sem ho prebiral, tak mi rekli "nechte ho tak 2-3 tisice odpocivat...a pak mu nalozte!" :D

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Tiguan 1,4TSI

Příspěvek od lubka »

Brý den.Vážně uvažujeme, jako o novém autě do rodiny, o Tigym. Preferujeme benzín. Jaké jsou dosavadní zkušenosti s motorem 1,4TSI 4*4? Nájezd bude cca 17tis /rok. Převážně rovinaté silnice...Řidič -manželka:-))) Dvoulitr bych nechtěl...

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan 1,4TSI

Příspěvek od jets »

lubka píše:Brý den.Vážně uvažujeme, jako o novém autě do rodiny, o Tigym. Preferujeme benzín. Jaké jsou dosavadní zkušenosti s motorem 1,4TSI 4*4? Nájezd bude cca 17tis /rok. Převážně rovinaté silnice...Řidič -manželka:-))) Dvoulitr bych nechtěl...
doporučuju pročíst tento topic + se mrkni třeba na téma spotřeba, (ne)jen můj tiguan na tsi atd :wink: , jinak jsou obecně zkušenosti dobré, ale taky už tu byl jeden na odpis :lol: . pročti si to a pokud tě napadne konkrétní dotaz který tu nebyl probrán tak sem s ním a rádi se podělíme o informace :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

lubka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2010 13:48

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od lubka »

Díky za diskusi!!!! No teda fakt nevím.. četl jsem i nějaké recenze amusím říct, že to bych asi volil nakonec ten 2 litr... Žena ted bude měnit působiště pracovní a najezdíme o dost mín..jezdil i sme doted OII TDI a super spokojenost, ale ta nová tdíčka s filtry pevných částic atp nemají moji důvěru:-(( 2litr 103Kw se v koncernových autech celkem kazil.... Taky to hodnocení motoru TSI v Auto tipu mě nahlodalo........

tvosi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.10.2010 11:17

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od tvosi »

1,4TSI 110kW 4x4 jezdi paradne...to co pisou "odborne" casopisy je hezke ale dost o nicem...ono, kdyz nekdo chce s autem litat, tak si nema kupovat SUV ale sportaka...motor je paradni, tichy, zatim mam motor v zabehu, za cca 800km je prumerna spotreba 8,5l/100km -> ale ta spotreba pro aktualni jizdu mi udazuje 7,8l/100km :wink: kdyz jedes po dalnici 130km/h tak se spotreba pohybuje okolo 9l...
VW Tiguan 1.4TSI Track&Field 110kW/150HP 4x4

Baby-T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 28.09.2010 12:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Baby-T »

ahoj,mám 1,4TSI 110kw (pouze dvoukolka) dlouhodobá spotřeba v záběhu 7,7l.Zatím spokojenost.

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pudl »

U mne je to obdobné - od července průměrná spotřeba (je to BMT) je 7,8 l, což je ale o 1 litřík více, než je uváděno. U ISRka se jenom divěj, že je to docela dost oproti tomu, co je psáno. Jednou se mi povedlo po dálnici kde je rovina jet v průměru 7,0, ale potom není žádný požitek z jízdy. Jinak ještě k tomu cukání - byl jsem v servisu - taky nevěděli co s tím, padal i námět, že tlakování je nějaké divné..., pak to přehráli novým softwarem a údajně to má být lepší. Tak trochu cítím klidnější jízdu, řazení, i zabírání motoru, ale to cukání trvá s tím, že se potom objeví nápis závada Start-Stop - mám to vypozorováno jedině po startu, kdy je motor ještě studený a ještě když více vytáčím motor či rychle chci vystartovat. Tak to může vypadat na to tlakování, kdy olej apod. nejsou ještě v příslušné teplotě. Záruku mám ještě 19 měsíců, tak je čas, abych to prozkoušel více. Ale v každém případě - nyní , když je motor studený, tak to nevytáčím a nedělá to - ale tím problém přenáším na sebe místo aby to řešil VW.....

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pudl »

Tak další problém - sice mi přehráli v ISR software na nějaký novější, ale systém Start-stop prostě nefachčí. říkám si, že to může být i zimou, než se nějak zahřejou kapaliny, ale obávám se, že to tím nemusí být. I po zahřátí - ujedu 50 kiláků tak Start-stop nic. Budu to muset nechat na jaro, aby se na to podívali, Jinak nic jiného, jezdí skvěle, kdyby to člověk trochu honil a jezdil jako ti někteří šílenci, co si myslej, že maj rychlejší auto než já, to by byla potom jízda. Ale spotřeba je stále vyšší. Snažím se ještě v tom záběhu s tím jezdit opatrněji abych byl většinou mezi 2 - 4 tis. otáčkami - aspon tak to říkali v ISR, jen není jasné, mám najeto pět a půl tisíce, jak dlouho bude záběh trvat. Ale jinak vážení - 110 kW - 150 kobylek na trojku kilo třicet - kilo čtyřicet - to je fantazie. Akorát se tak trochu rozjedu a na čtyřku musím už brzdit...............

tvosi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.10.2010 11:17

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od tvosi »

5500 ? tak to uz je davno zajetej...me rikali do 1500km to nehonit a pak tomu nalozte
VW Tiguan 1.4TSI Track&Field 110kW/150HP 4x4

Uživatelský avatar
vassch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 01.10.2010 09:52

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od vassch »

for Pudl
Já mám najeto cca 900 km, spotřeba je kolem 9 litrů. To mi ukazuje PP. Někdo tady psal, že asi 0,5 - 0,6 přidává, takže spotřeba 8,5. Průměrná rychlost za tu dobu 28 km/h. Jezdím jen tak 6 km tam a pak zase po určité době zpět. Systém start a stop po zahřátí funguje, ale nesmím mít zapnuté rádio ani topení. Pokud je větší odběr a opravdu stačí pustit ofuk na 1. stupeň, tak to nefunguje. Lepší to prý bude v létě. Taky musím vyrazit na nějakou delší cestu, abych tu spotřebu řádně vyzkoušel.

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Moik »

Viiit:
Dal jsem auto do servisu, ráno škubání, nepravidelný chod. Pak jsem si všimnul, že mi chybí chladicí kapalina, je tam pod minimem, bylo samo po max. To už se divili i v servise. Jasně, na škodárně když ubývala kapalina, tak někde prosakovala do motoru - třeba pod hlavou...tady kdo ví... uvidíme.

Jak to vypadalo, když ten motor dosloužil a kolik jsi měl najeto?
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

Moik píše:Viiit:
Dal jsem auto do servisu, ráno škubání, nepravidelný chod. Pak jsem si všimnul, že mi chybí chladicí kapalina, je tam pod minimem, bylo samo po max. To už se divili i v servise. Jasně, na škodárně když ubývala kapalina, tak někde prosakovala do motoru - třeba pod hlavou...tady kdo ví... uvidíme.

Jak to vypadalo, když ten motor dosloužil a kolik jsi měl najeto?
Hmhm s kapalinou sem problém neměl, tak uvidíš na co mistři prijdou....mě to zdechlo po 30 000 kdy se ulomil tuším pístní kroužek, samo o sobě to na výměnu motoru možná není, ale po těch neustálých potížích se škubáním a výměny kompoment už sem si to zasloužil....auto s tim pořád jelo a ani sem nezaznamenal vyloženě ubytek výkonu, ikdyž to na pc hlásilo ztrátu tlaku na válci, ale na volnoběh to celý přerušovaně vibrovalo, jako by motor tančil čardáš :D ....jinak žádná kontrolka se ti nerozblikala? ...a na přehrání sw jsi byl?

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Moik »

Jo sw přehrávaj skoro pokaždý, auto jede dobře, jen za studena vibruje, nemá pravidelnej chod a za studena když po něm něco chci, tak jen syčí a moc toho nepředvádí... když zařadím moc brzo zadva a otáčky klesnou někam na 1200-1300, někde nejede vůbec, prostě by to střelilo do výfuku a snad zdechlo...

edit: jo a po výměně motoru je to úplně v pohodě nebo cuká dál a je to prostě vlastnost tohodle TSI s našim benzínem...
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

Jo, proto když je zima a vyjíždim od baráku, tak za 1 ho pomalu roztočim na 3500 ot. a zařadím o něco později a 2 nechám taky dýl, aby se trochu protáhnul a nedusil se, jinak by začal škubat

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“