ruční brzda Tiguan 1,4TSi

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od jets »

Jak vám funguje povolování ruční brzdy? Mně při rozjezdu ok, ale když ji chci povolit ručně tak je to tragedie. Nastartuju, zařadím, pak si vzpomenu na brzdu tak podle návodu silně sešlápnu nožní brzdu, stlačím tlačítku ruční brzdy - a nic. Tak znova a znova... Někdy se povolí tak na třetí pokus, někdy třeba až na desátý... Dělám něco blbě nebo to mám reklamovat?
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od sphinxx »

jets píše:Jak vám funguje povolování ruční brzdy? Mně při rozjezdu ok, ale když ji chci povolit ručně tak je to tragedie. Nastartuju, zařadím, pak si vzpomenu na brzdu tak podle návodu silně sešlápnu nožní brzdu, stlačím tlačítku ruční brzdy - a nic. Tak znova a znova... Někdy se povolí tak na třetí pokus, někdy třeba až na desátý... Dělám něco blbě nebo to mám reklamovat?
2 možnosti:
1.Stačí zavřít dveře řidiče, dát si pás a pomalu se rozjíždět, ruční brzda povolí sama.
2.Dát klíč do zapalování až na žhavení, popř. zapnout motor, šlápnout na brzdu ( ani nemusí být silně), a ručně povolit brzdu. Musí to jít pokaždé na poprvé.

Nemusí se to tlačit, stačí zmáčknout!!!
:zzz:

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od jets »

sphinxx píše:
jets píše:Jak vám funguje povolování ruční brzdy? Mně při rozjezdu ok, ale když ji chci povolit ručně tak je to tragedie. Nastartuju, zařadím, pak si vzpomenu na brzdu tak podle návodu silně sešlápnu nožní brzdu, stlačím tlačítku ruční brzdy - a nic. Tak znova a znova... Někdy se povolí tak na třetí pokus, někdy třeba až na desátý... Dělám něco blbě nebo to mám reklamovat?
2 možnosti:
1.Stačí zavřít dveře řidiče, dát si pás a pomalu se rozjíždět, ruční brzda povolí sama.
2.Dát klíč do zapalování až na žhavení, popř. zapnout motor, šlápnout na brzdu ( ani nemusí být silně), a ručně povolit brzdu. Musí to jít pokaždé na poprvé.

Nemusí se to tlačit, stačí zmáčknout!!!
varianta 1 funguje dobře, ale možnost 2 blbne tak jak jsem popisoval :-(
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od maxipes6 »

Ja nastartujem motor, slapnem na brzdu a stlacim tlacidlo rucnej brzdy na dole.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

pirko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.04.2009 17:26

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od pirko »

Ano mám tentýž problém, když chci odbrzdit ruční brzdu pomocí sešlápnutí nožní brzdy dělá si co chce a tak raději zapnu pás a rozjede se. Pak je to bez problémů. Pírko

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od jets »

pirko píše:Ano mám tentýž problém, když chci odbrzdit ruční brzdu pomocí sešlápnutí nožní brzdy dělá si co chce a tak raději zapnu pás a rozjede se. Pak je to bez problémů. Pírko
vyměnili mi tlačítko v rámci reklamace, udělej to taky
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od Moik »

Mě by zajímalo, jak se ruční brzda zatahuje... Někdy sama a někdy vůbec... když vypínám motor bez zařazené ryclosti a sešlápnutí brzdy, zatáhne se sama, to ale dělám málo kdy... někdy se zatáhne sama i se sešlápnutou brzdou a spojkou, ale kdy??

Myslel jsem, že když se sama povolí při rozjezdu, zase se sama zatáhne, ale to taky ne...

V 95% se sama nezatáhne.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od jets »

Moik píše:Mě by zajímalo, jak se ruční brzda zatahuje... Někdy sama a někdy vůbec... když vypínám motor bez zařazené ryclosti a sešlápnutí brzdy, zatáhne se sama, to ale dělám málo kdy... někdy se zatáhne sama i se sešlápnutou brzdou a spojkou, ale kdy??

Myslel jsem, že když se sama povolí při rozjezdu, zase se sama zatáhne, ale to taky ne...

V 95% se sama nezatáhne.
sama se zatáhne jen když máš aktivní auto hold a buď vypneš motor, nebo otevřeš dveře. Pokud máš auto hold vypnutý tak ji musíš zatáhnout ručně
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od pudl »

přátelé, píšu něco málo o tom v části spotřeba, ale je to pouze na tom, jak si to člověk zapamatuje. Mně to říkali v ISR asi 5x, ale člověk je vždy nějak zabedněnej, když kupuje nový auto, a teďka se mi tam nechce, abych nebyl za blba. Ale teoreticky vím, že pokud je nastavena automaticky elektromechanická ruční brzda, tak při běhu motoru - myslím volnoběhu na místě - se musí šlápnout na nožní klasickou brzdu a stlačit ten ruční automat - alespoň vždy slyším, že to odblokovává. No a naopak. Určitě nepůjdu nic reklamovat, je to jen v tom, jak se člověk s tím naučí.....No a vidíte, dneska jsem to tzv. odblokovával asi třikrát u myčky, protože při vypnutí motoru se automaticky aktivuje ta elmech ruční brzda, .....no a nějak blbě jsem si s tím hrál - člověk je lehce vyděšen, že to nejede, za ním čekaj další auta do myčky.......Takže až na potřetí, ale raději jsem nechal zapnutej motor. Nyní, když zastavím a vypnu, tak mi to samozřejmě nehlásí, že mám zapnutou aktivovanou elmech ruční brzdu,,,,,,,,takže stačí pak je zmáčknout nahoru k sobě a je to zase aktivní.....aspoň doufám............

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od jets »

pudl píše:přátelé, píšu něco málo o tom v části spotřeba, ale je to pouze na tom, jak si to člověk zapamatuje. Mně to říkali v ISR asi 5x, ale člověk je vždy nějak zabedněnej, když kupuje nový auto, a teďka se mi tam nechce, abych nebyl za blba. Ale teoreticky vím, že pokud je nastavena automaticky elektromechanická ruční brzda, tak při běhu motoru - myslím volnoběhu na místě - se musí šlápnout na nožní klasickou brzdu a stlačit ten ruční automat - alespoň vždy slyším, že to odblokovává. No a naopak. Určitě nepůjdu nic reklamovat, je to jen v tom, jak se člověk s tím naučí.....No a vidíte, dneska jsem to tzv. odblokovával asi třikrát u myčky, protože při vypnutí motoru se automaticky aktivuje ta elmech ruční brzda, .....no a nějak blbě jsem si s tím hrál - člověk je lehce vyděšen, že to nejede, za ním čekaj další auta do myčky.......Takže až na potřetí, ale raději jsem nechal zapnutej motor. Nyní, když zastavím a vypnu, tak mi to samozřejmě nehlásí, že mám zapnutou aktivovanou elmech ruční brzdu,,,,,,,,takže stačí pak je zmáčknout nahoru k sobě a je to zase aktivní.....aspoň doufám............
no, moc tomu nerozumím jak jsi to popsal, ale je to tak že zatáhnout brzdu můžeš kdykoliv a povolit jen se sešlápnutou nožní brzdou. Já jsem měl problém v tom že mi ta brzda šla občas povolit třeb až na desátý pokus - vyřešila to výměna tlačítka v rámci reklamace
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od pudl »

jets píše:
pudl píše:přátelé, píšu něco málo o tom v části spotřeba, ale je to pouze na tom, jak si to člověk zapamatuje. Mně to říkali v ISR asi 5x, ale člověk je vždy nějak zabedněnej, když kupuje nový auto, a teďka se mi tam nechce, abych nebyl za blba. Ale teoreticky vím, že pokud je nastavena automaticky elektromechanická ruční brzda, tak při běhu motoru - myslím volnoběhu na místě - se musí šlápnout na nožní klasickou brzdu a stlačit ten ruční automat - alespoň vždy slyším, že to odblokovává. No a naopak. Určitě nepůjdu nic reklamovat, je to jen v tom, jak se člověk s tím naučí.....No a vidíte, dneska jsem to tzv. odblokovával asi třikrát u myčky, protože při vypnutí motoru se automaticky aktivuje ta elmech ruční brzda, .....no a nějak blbě jsem si s tím hrál - člověk je lehce vyděšen, že to nejede, za ním čekaj další auta do myčky.......Takže až na potřetí, ale raději jsem nechal zapnutej motor. Nyní, když zastavím a vypnu, tak mi to samozřejmě nehlásí, že mám zapnutou aktivovanou elmech ruční brzdu,,,,,,,,takže stačí pak je zmáčknout nahoru k sobě a je to zase aktivní.....aspoň doufám............
no, moc tomu nerozumím jak jsi to popsal, ale je to tak že zatáhnout brzdu můžeš kdykoliv a povolit jen se sešlápnutou nožní brzdou. Já jsem měl problém v tom že mi ta brzda šla občas povolit třeb až na desátý pokus - vyřešila to výměna tlačítka v rámci reklamace

jj., osobně také nevím, co bych dělal špatně - při přebírání auta v ISR to vždy odblokovalo - je to slyšet, jako když se něco vyfoukne, a pak by to mělo být odbloklé - tzn. současně noha na brzdovém pedálu - sešlápnout a současně rukou zmáčknout dolů tu potvůrku. Tak to by mělo fungovat.

amper12v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2016 20:27

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od amper12v »

Nejde mi zapnout auto hold.Vag žadnou závadu nepíše.Možná dělám neco blbě.

ondrej144
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.11.2018 19:01

Re: ruční brzda Tiguan 1,4TSi

Příspěvek od ondrej144 »

zatlačením tl. sa mi -aktivuje-svieti kontrolka a aj po vypnutí motora a znova naštartovním je to samo opäť aktívne ..tig 2018

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“