rezerva v Tiguanu

2007 - 20..

Moderátor: jets

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od Plus »

Honzi_TG píše:Normálně, když prodají auto bez rezervy, tak tam není ani klíč ani hever (ten jsem si musel dokoupit), takže když píchneš, tak je člověk odkázanej na asistenční službu.
ja mam v golfe tiez lepiacu sadu + kompresor, ale zdvihak a kluc tam je. Ako to chces zalepit bez zdvihnutia ?

Uživatelský avatar
Honzi_TG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.11.2009 09:46

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od Honzi_TG »

Při použití originální opravné sady se kolo nevymontovává, pouze se do něj přes ventilek naleje tekutina a nahustí se kompresorem s tím, že se potom pomalou jízdou tekutina rozleje v pneumatice (alepoň tak jsem to pochopil z návodu), ale jak už někdo psal tak se potom musí v pneuservisu pneumatika vyčistit a potom znova opravit.
____________________________________________
Tiguan Track & Field 2.0TDI 103kW 4MOTION

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od pepino Rline »

Honzi_TG píše:Při použití originální opravné sady se kolo nevymontovává, pouze se do něj přes ventilek naleje tekutina a nahustí se kompresorem s tím, že se potom pomalou jízdou tekutina rozleje v pneumatice (alepoň tak jsem to pochopil z návodu), ale jak už někdo psal tak se potom musí v pneuservisu pneumatika vyčistit a potom znova opravit.
ventilek musíš taky vyšroubovat pak po tý náplni ventilek zpátky a kompresorem nafouknout,nepotřebuješ hever ale musí to být dirka do 4mm,jinak je to k ničemu

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva v Tiguanu, snímač tlaku v pneu

Příspěvek od PegasVW »

Honzi_TG píše:Funguje vám ukazatel tlaku v pneu? Jak se to projevuje? Manželka měla s Tiguanem defekt na levém předním kole a prý jí systém vůbec nic nehlásil (takže se ještě kus projela po ráfku). A to jsem ještě předtím po přezutí pneu pomocí tlačítka set (ozve se pípnutí) znova čidla zkalibroval. Naštestí se jí to stalo kousek od domova, takže jsem pro ní dojel. Rezervu nemám. Známej motorkář mi poradil sadu se samovulkanizačním knotem (je malinká a vejde schránky pod sedadlo řidiče spolu s vestou) a úplně v pohodě to s ní šlo opravit. Bylo to probodnutí v běhounu o průměru cca 4mm šroubem.
Jo mě jo. Měl jsem jakýsi drát v kole a pomaloučku to ucházelo. Vždycky tak 1x za 14dní mi to zahlásilo. (rozdílná rychlost otáček kol). Foukám 2,5 všude. A když to zasignalizuje tak v tom koel bylo vždycky tak 1,1. Čili musí to ujít celkem dost abyse to projevilo. Návic to podle mě vyhodnocuje jedině když jedeš delší dobu rovně. Jinak v zatáčkách to nespočítá ani prd. Tam se zkrátka rychlost otáček jednotlivých kol značně mění což je jasné.
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

PegasVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.08.2008 08:50
Bydliště: Rudíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od PegasVW »

Honzi_TG píše:Při použití originální opravné sady se kolo nevymontovává, pouze se do něj přes ventilek naleje tekutina a nahustí se kompresorem s tím, že se potom pomalou jízdou tekutina rozleje v pneumatice (alepoň tak jsem to pochopil z návodu), ale jak už někdo psal tak se potom musí v pneuservisu pneumatika vyčistit a potom znova opravit.
V servisu nikoliv vyčistit ale vyměnit za novou :-) Tak to píše návod. Němci nepředpokládají že by jsi opraoval gumu vylitou tím sajrajtem.
Ten sajrajt má životnost něco kolem 2 až tří let a pak by jsi ho měl v autě vyměnit za nový, jinak asi nemusí působit a fungovat v případě defektu. Podle mě to vymysleli na h***o. Rezerva, alespoň dojezdová, je vždy lepší.
Tiguan 2,0TDI CR DPF 103kW Sport&Style, stříbrná metalíza.
Sharan 2,0TDI CR BlueMotion m.r. 2011 Comfortline 7mist, šedá iridium metalíza

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od folcvágen »

Vyměnit gumu? Hihi oni toho v servisu nakecaj jen aby nás skasírovali o bankovky!!!
Manželka píchla u zánovního C3 přední kolo, neměli čas to opravit a mě se tam nechtělo dávat voňavou rezervu, tak sem tam vystříkal ten sprey a projel jsem to aby se to rozneslo rovnoměrně. Myslel jsem, že to bude dělat problém s vyvážením a ani to. Když se to prodávalo po 5,5 letech a 45tis. km tak to tam ještě bylo a kolo neucházelo.....
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od jarod78 »

Nazdar vsetkym.Aky je prosim vas rozmer dojazdovky v Tiguane,dik za odpoved.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od folcvágen »

145/80 R18
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od jarod78 »

:good:

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od Jerry XXL »

jarod78 píše:Nazdar vsetkym.Aky je prosim vas rozmer dojazdovky v Tiguane,dik za odpoved.
215/65 R16
Zimní kolo
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od folcvágen »

On chtěl rozměr dojezdofky, ty tam máš plnohodnotu.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
murphy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 24.12.2007 13:36
Bydliště: české budějovice

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od murphy »

Nedávno jsem vlítnul s fábií do díry a poškodil disk. Sada na opravu mi byla na ho ..... :negative:
Od té doby auto bez rezervy ani náhodou (platí i pro run flaty).
Do svého tigiho jsem si samozřejmě objednal dojezdovku, navíc si myslím, že k SUV
rezerva patří.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od jarod78 »

Ahoj Murphy,kedy si objednaval Tiguana?

Uživatelský avatar
murphy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 24.12.2007 13:36
Bydliště: české budějovice

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od murphy »

jarod78 píše:Ahoj Murphy,kedy si objednaval Tiguana?
Objednáno v první polovině listopadu-slíbené dodání 10-12 týdnů.
Mohla být hned jedna skladovka, ale v bílé.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: rezerva v Tiguanu

Příspěvek od jarod78 »

Nazdar vsetkym.Po neprijemnej situacii s defektom,ktory sa nedal opravit s lepiacou sadou od VW a naslednom cakani na asistencnu sluzbu(ktora tu vo Francuzsku uz nie je zadarmo ako kedysi) a zhanani novej pneu v rovnakom rozmere a znacke,ako mam na aute,za ktoru som zaplatil skoro dvojnasobne,ako je jej realna hodnota a stratil som pri tom skoro cely den.Rozhodol urobit sa urobit si dvojite dno pod ktore si dam dojazdovku.Za original pytaju 280€,preto som nevahal a vyrobil som si to moje,ktore ma vyslo na 35€ .Potreboval som k tomu 3 kusy preglejky hrubej 12mm.2 kusy som si narezal na 78x14cm na boky a hlavne plato 84x100cm,ktore som vyrezal do okruhla podla tvaru kufra.Boky som prisroboval k platu a cele som to oblepil ciernym kobercom.(sedy vo farbe kufra som nenasiel)S vysledkom som spokojny a hlavne sa citim omnoho istejsie ako s lepiacou sadou na pneumatiky.
Přílohy
P1030736.JPG
P1030739.JPG
P1030740.JPG
P1030742.JPG
P1030744.JPG
Naposledy upravil(a) jarod78 dne 18.09.2012 20:01, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“