Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od sateza »

Zdravim. Mam VW Tiguan Track and Field, r.v. 2010, 103 kw a s automatickou prevodovkou. Mam ho asi 3 mesice. Dosud jsem mel dlouhodobou spotrebu od 7.2 do 7.5 litru.
Nyni, kdyz spadly teploty venku k nule, tak trasy, ktere jsem bezne jezdil za 6.2 az 6.8 litru jezdim nejmene za 7.8 litru, ale spis jeste vice, spis tak 8.2 litru. I dlouhodoba spotreba uz vylezla na 7.6 litru.

A muj dotaz zni, zda je to bezne, ze takto rapidne stoupne spotreba v chladnem pocasi? Pred tim jsem jezdil v teplem pocasi s klimou a takovou spotrebu jsem nemel. Uz jsem se snazil jezdit opravdu s lehounkou nohou na olynu a nic.

Muze byt problem jeste nekde jinde nebo je to standart?

A dale bych mel dotaz k chipnuti auta. Znamy si nechal chipnout passata 125kw a je s tim spokojeny. Udajne to dotycny servis dela tak, ze neni ani problem pri STK. Znamemu se timto snizila spotreba o cca 1 litr. Jaky mate nazor na chipovani u tohoto motoru a vozidla?

Vsem diky za rady.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od Koutva »

Ahoj kolego, tvoje spotřeba je opravdu velká. Mám 2014, 103 kw naftu a začal jsem se spotřebou 6,5 l. Nejprve jsem vyměnil gumy z 235 60 17 na 215 60 17, to 0,5 litru až 0,75. a pak jsem nechal auto čipnout u dobrého čipaře a ten mi řekl, že se dá udělat až 140 - 170 kw a víc. na dvoulitru, ale motor to odnese. Dal mi tam 130 kw, mám lepší pružnost na motoru a spotřebu 5,6 l/100 km. Mám i Touarega rovněž čiplého ze 176 na 219 kw a v rozumné míře to mohu doporučit. Základní pravidlo, že obsah ničím nenahradíš platí, ale lehce se dá motoru přidat.
Neplatí to ale např. u 1,6 - i když je to také čtyřvál a naprat tam kilowaty , tak výsledek je předem daný - nový motor...protože konstrukčně na takové zatížení nemá.

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od sateza »

Koutva:

Nejprve k tomu tvemu rceni, ze objem nicim nenahradis...tohle ja rikam uz poslednich 12 let, co jsem mel 2x vw passat 2.8 benzin 6 valec a jednu audinu, taky 6 valec objem 2.700 ccm. Proste 2.8 benzin byl nejlepsi motor, co jsem kdy mel. Byl v LPG a naprosto bez problemu. Jenze dnes se jit takove motory nedelaji, tak jsem byl nucen jit do 2.0Tdi.

A ted k tiguanu...v patek jsem si nechaval menit zadni pruziny a dorazy a ptal se na chipnuti mechanika a ten mel vlastne totozny nazor, jako mas ty. Teda ze pokud si to necha clovek udelat u dobreho chipare, udela jen "rozumne" chipnuti a pak s autem jezdi porad v klidu a ne totalne na doraz, tak v tom nevidi zadny problem. Taky jsem si na zimu poridil misto 17" kol, 16" 215/65. Tak uvidim. Uz jsem volal u na chipovani. Tady pobliz mam kluka, co ma stranky TDi Drabek v Ceskem Tesine. (Pokud to nekdo nezna). Znamy si u nej nechal chipnout passat 125kw na 140 a spokojenost.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od Koutva »

Ahoj kolego, takže jsme ve shodě - tedy že objem ničím nenahradíš a proto když chci kolegovi koupit octávii, tak se dívám na dvoulitr. Ty širší gumy - no je to trošku moda z Ameriky, ale na střední auto si myslím, že je to zbytečné. Jestli chceš můj dobrý čipař je z Ostaravy a mám pocit, že to nemusí být od tebe daleko, můžu mu říct, nabude drahý.

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od Koutva »

...a ještě jsi mi dal jednu myšlenku - když jsi měnil pružiny a dorazy . Viděl jsem a uvažuji o vložení gumových vaků do pružin. Tuarega mám na vzduchových vacích, kdysi jsem měl i Xantii na olejových tlumičích a teď jsem viděl nabídku vzduchových vaků vložených do pružin. Mělo by to zjemnit pérování a zvýšit únosnost. Jen mi vadí, že to půjde jen dozadu. U motoru je dost místa na kompresor i na přídavné topení dohromady, takže o tom uvažuji. Měj se Koutva

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od sateza »

Jojo, ostrava je kousek. Zalezi, kolik by za to chtel a nebo jinak...ty mas sve auta chipovane u nej? Myslim, jako ze mas s nim osobni zkusenost?

Jinak o takovych zasazich, myslim ty vzduchove měchy, tak na takove zasahy uz ja nejsem :-). To uz mi prijde trosku moc :-). Dokonce jsem si dnes skouknul i inzeraty na Toyoty Rav4 do 300.000 Kc, jestli by to jeste nestalo za vymenu...ale spis to byl jen takovy vystrel do tmy. Prozatim jsem vcelku spokojen, jen ta spotreba ted trochu vyskocila. Taky jsem zde cetl neco o nejake "kalibraci spotreby" u tiguana, ale nebylo tam rozvedeno, o co se jedna.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od motorpower »

Proboha , to je diskuse. Spotřebu máte každý jinou, je daná výkonem, variantou, převodovkou, nastavením, použitou naftou a hlavně řidičem. Dále třeba i dieselgate. Jedinný solid úpravce u Vás je asi TDIFUN. Zbytek radši no coment. Pokud máte dotazy klidně volejte.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od sateza »

motorpower: Díky za tvůj příspěvek, i když je v něm hezky cítit lehký narcismus. Nikdy jsem naftu neměl, vždy zatím jen benzín a povětšinou passat 2.8 V6. A u něj jsem měl spotřebu lpg do 12 ltr, tudíž se nyní divím, že 2.0 TDi má spotřebu necelých 8 ltr.
A pokud ještě mohu...proč zbytek no coment? Máš s jinými zkušenost? Protože známý má chipnutého passata u tdidrabek a je spokojený. Tak pokud už někoho haníš, je dobré uvést proč.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od motorpower »

Nevím proč narcis, a ke spotřebě jsem napsal vše. Dále si stojím za tím, že upravovat kvůli spotřebě je nesmysl.
Je měřená na palubáku či zprůměrované dle účtenek a ujetých km?
Co se týká TDI D, tak sw jsem neviděl, ale úpravy jsem měřil, a trošku se mi měření rozcházelo. Nepoužívá zátěž a v provozu koníci umírají. Není jedinný komu se to děje. Více se vyjadřovat nebudu. Co se týká spokojenosti je potřeba porovnat vyzkoušet atd. Vím o lidech co jsou spokojeni s ABx. Ani se jim nedivím , většinou mají originál.
A ještě jednou k Tiguanu. Pokud s ním chceš jezdit za 6litrů a méně musíš jet pořádnýho kloboučníka, od 80km/h se začíná výrazně projevovat čelní odpor který je vyšší než u Passatu. U Yetiho jsem měl při totální spořivce 4,9 a při plně sešlápnutém v německu / nad 200/,cca 12.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od sateza »

No vidis, konecne prispevek, ze ktereho i laik neco pochopi :-).

A ano, udaje mam jen z palubniho PC. Zajedu dnes natankovat do plna a odmerim spotrebu i na presno podle ujetych km.
Co se tyce TDI D, jak pises, tak udajne uz ma taky brzdu, tak nevim. Ale podle tvych rad a co jsem se docetl na netu, tak TDI Fun je opravdu dobry a dnes se tam chystam zajet alespon na konzultaci, jestli to ma cenu chipnout. Taky se chci u nej zeptat, jestli je mozne provest nejakou kalibraci spotreby...tenhle termin jsem vycetl taky zde na foru, ale nevim, co to znamena.
A mas pravdu i s tim, ze tiguan je proste vyssi a tudiz ma vetsi odpor. Navic mam automat, takze i tohle bude kit vliv na spotrebu.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Tiguan a spotreba + chipnuti motoru

Příspěvek od Koutva »

Ahoj kluci, já tam zas takový narcismus nevidím, ale mně konkrétně dělal borec z AUTOFUN a mně se líbilo, že to dělal přede mnou a ukázal mi jak to funguje, doporučil mi 130 kw a dal mi je tam a jsem spokojen, jmenoval se Adam a číslo jsem si uložil 777704970 příjmení nevím, ale doporučil mi ho kolega ze servisu. A 140 až 176 kw ve stejném motoru vidím jen u Kodiaka a hlavně u Audi Q5. Viděl jsem i u nového Tuarega 190 kw (na čtyřválci) ale nevím... asi kvůli podělaným emisím. Stejně výsledný efekt je opačný - např. u Octavek z 2 litru na 1,5 musíš motor víc vytáčet a tím exhalací nadělá stejně víc :( Takže výsledek je jen ten byznis...

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“