Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
lt13lt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 18.05.2016 17:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od lt13lt »

To neviem či majú tie isté, ja som chcel úpravu titan (aké práve mali), ale stáli 600€ bez (DPH) za všetky 4ks + doprava.

pajikh79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.09.2016 16:46

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od pajikh79 »

To je divný.Ja tam koukal a vidím nějaké jiné ceny. :-(

rmrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 10.01.2015 00:51

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od rmrc »

Mirco píše:nějaký ten R-Line :)
Ty kola jsou strašný. Co to je, nějaký 17" na zimu? Úplně to zabilo ten r-line. Proto se asi říká, že kola dělají auto.

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Já to tak tragický nevidím. Ono totiž v černý barvě to r line skoro zanikne.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

tak tak, jsou to 17" Corvara :wink: jinak je to na standartních 19"

Jirka: ne skoro, zanikne uplně :(

Petterski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.10.2016 23:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Petterski »

a
nazdar , tak dik za reakciu.

co od toho cekam. v podstate rodinne auto, prevazne do mesta - zaroven vsak nie do mesta typu krok sun krok, moja denna cesta do prace aj s family je 10 km po mestskej stvorprudovke 70 - 80 km/k a zopar semaforov na zaver. na druhej strane som chcel auto, ktore ked nalozim rodinou a idem kamsi na vychod SR po okreskach, tak neriesim, ci dokazem pohodlne predbehnut nejakych "loudajicich sa" sracov ... co znema v praxi to dotazovane zrychlenie 80-120. potrebujem mat pocit ze tomu slapnem a auto vystreli - samozrejme nie ako GTI 80-120 za 3.7 sekundy ;) ale primerane a bezpecne rychlo. zaroven na dialnici nechodim rychlejsie ako tych predpisovych....no....140 -145...tam uz to pruzne zrychlenie az tak nepotrebujem. pre toto vsetko som zvolil TSI 180. v pohode ? kamos ma touarega cca 240 hp, a tam mi to pripada ze ked tomu v 80ke dupne tak ide jak strela, ale mozno je to len tym ze ja som zvyknuty na atmosfericku toyotu a ty na GTI ;)

este raz dik

Peter





Předmět: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

rmrc píše:
Nazdar hosi. Tiez cakam na tsi 180hp (cca januar 2017). Pre mna je to zmena zo starej toyoty avensis 2.0 benzin 128 hp. Najviac ma zaujima dynamika noveho Tigiho. Je zivy ? Responzivny? Recenzie na TDI 190 casto hovoria o laxnom plynovom pedale. Ako je na tom pri pruznom zrychleni TSI ? Zarazilo ma co pisete...este prednedavnom ste oslavovali nove zive pekne auta,dnes sa vam zdaju "bez duse". Je snad 132 kw malo ? Alebo to len zrovnavate s golfom gti ? Co je uz dost sportove faro asi na rodinu...navyse info o jazde na ecorezim a touha po R verzii mi pride akasi...hmmm. no...rozporuplna. Dik za info ...hlavne o tej zivosti a dynamike. Nabuchane ho mam v highline se vsim vsudy. Dik. Nesklamte moje ocakavania :) Peter SK


Záleží co od toho čekás. Jako lenoch to není, ale trhač asfaltu rozhodně taky ne. Když to srovnám třeba s GTI, tak je to nesrovnatelné a GTI taky není úplně raketa. Řekl bych, že výkon je adekvátní tomu, co to auto zvládne, ale je to prostě auto pro rodinu a né na nějaké dovádění na okreskách a to je asi to co mi vadí.

Třeba jak psal kolega, že jezdí v ekorežimu, tak to jsem zkusil asi dvakrát, ale pak je to auto totálně zdechlý. Pružnost celkem jde tak do 120km/h, pak už to není žádná sláva. Když to prošlápneš, tak převodovka hodně podřadí až možná zbytečně moc, ale dá se pomoct pádlama a kopnout tam vyšší kvalt aby se to zbatečně netočilo.[/quote]

JirkaX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 08.09.2016 20:04

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od JirkaX »

Mirco - Taky jsem to chtěl tak napsat, ale všude se vyskytují nějací šťouralové kteří by oponovali alespoň jiným nárazníkem. Já mám vůbec asi jiný pohled na ta kola, podle mne nízkoprofil patří na sport. auta, případně sedan atd. Ale ne na terénní, z nich vlastně SUV vychází a vzhledem je připomíná. Takový Tigu na 20" kolech, tak ty mu podle mne vůbec nesluší. R- line je trochu jinde, ale taky bych to nepřeháněl. Ale nevnucuji, je to můj názor. Pro mne jsou 17" maximum.

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Takže prozatím finální konfigurace, nějaké návrhy co přidat od současných majitelů ?

Tiguan Highline 1,4 TSI ACT 110kW, DSG, 4 Motion
Černá "Deep"
18" kola z lehkých slitin "Nizza"
Aktivní systém svícení
Asistenční paket II
Car-Net "Guide & Inform"
Digitální radiopřijímač (DAB)
Navigace "Discover Media"
Rozpoznávání dopravních značek
Navigační data na SD-kartě - EVROPA
Paket Zrcátka
Potahy sedadel Microfleece "ArtVelours"
Prodloužená záruka 5 let/100.000 km
Telefonní rozhraní
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od pavproch »

rmrc píše: Tiez cakam na tsi 180hp (cca januar 2017). Pre mna je to zmena zo starej toyoty avensis 2.0 benzin 128 hp. Najviac ma zaujima dynamika noveho Tigiho. Je zivy ? Responzivny?
O responsivitě sme tu už psali... co se síly a živosti týče: asi takle - fčera sem řídil našeho leguána (2,0TSI EA888 132kW/180k) z BY nahoru na Melocik (I/10, kdo zná, ví jaký je to zatáčkovitý dokopec) a trefil na souteživého pylotha prassatu kombi 2.0TDI ... neměl nejmenší šanci..... :twisted:
(na prům. spotřebu sem se ale nedíval)
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

vranken píše:Takže prozatím finální konfigurace, nějaké návrhy co přidat od současných majitelů ?
pěkné, vícměně vše co by takový auto mělo mít :wink:

za mě dodat - Progresicní řízení - 1N7, Sedadlo ergoctive - WK2 :good: už jen pak z hlediska následnýho prodeje sáhne potenciální majitel po autě s vyhřívanýma sedačkama :wink:

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Progresivní řízení nevím, musím o tom něco nastudovat,, ergo active jsem zkoušel a nastavení jsem měl schodné s top komfortnímu sedadly a pohodlnost mi přišla stejná ale ještě zvážím, i kvůli tomu vyhřívání.

Mirco, ty pracuješ u VW ? Pokud ano, nemohl bys sem napsat které položky jsou k dispozici v tom konfigurátoru co mají v salonu navíc oproti tomu co je na netu ?
Jako že na netu nejsou položky různých rozšířených záruk (nabízí jen 4rory/80tis.Km), nejde tam třeba přidat čtení dopravních značek za 0,- příplatek atd. U prodejce to jde. V čem se tedy ještě liší ? Tedy co jde ještě objednat u prodejce a netový konfi to nenabízí ??
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

netuším proč se neukazují všechny možné výbavy na internetovém konfigurátoru, ale tak nějak si myslím, že se v brzké době dočkáme nového konfigurátoru

víceméně jedinej oficiální konfigurátor je to co máme v PC :good:

k progresivnímu řízení je něco málo napsáno zde:
http://www.auto.cz/progresivni-rizeni-s ... ntem-83545" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

No super, právě když jsem byl na salonu tak mi prodejce nabídl záruku 5/100 a ty značky bez příplatku k navi ale pak se to nějak zamluvilo a už jsem se neoptal jestli jsou tam ještě nějaké položky co na netu nejsou.
Nešlo by udělat nějaký seznam co jde ale na netu se nenabízí ??
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Tak údajně jde navíc:
Různé prodloužené záruky: 3/60, 3/90, 4/80, 4/120, 5/100, 5/150
Palubní literatura CZ, NJ, AN
Čtení dopravních značek v kombinaci s navigací
Rezervní kolo nebo souprava na opravu pneu

Víte někdo o dalších "skrytých" položách ?
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

vranken: to rozpoznavanie znaciek zadara k NAVI si vynuti samotny konfigurator, predajca ti nedal nic z vlastnej vole...

inak vy este nemate novy vizual konfiguratora ako mame my na SK?...

http://cc.porscheinformatik.com/cc-sk/sk_SK_VW/V/models" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“