Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

1,4 končí... od 40KT bude 1,5 :good:

milpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.10.2017 14:49

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od milpa »

Ptal jsem se u prodejce a ten 1,4TSI 110kW prý vyřadili, protože ho nestíhají vyrábět a je na něj hodně objednávek z minula, které čekají na vyřízení.
Takže evidentně už ho nebudou nabízet a nahradí ho 1,5...

Zajímavá diskuze k porovnání těch 2 motorů (1,4TSI vs. nový 1,5TSI) je tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=287&t=325564" onclick="window.open(this.href);return false;

tombra@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.02.2017 08:02

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od tombra@seznam.cz »

Zdravim ma nekdo origo stresni pricniky? Ma nekdo foto jak jsou namontovane na aute?
Je lepsi koupit origo nebo thule popripade jinou znacku?

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

tombra@seznam.cz píše:Zdravim ma nekdo origo stresni pricniky? Ma nekdo foto jak jsou namontovane na aute?
Je lepsi koupit origo nebo thule popripade jinou znacku?

origo netusim, ale asi myslis toto: https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1024_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

mam THULE WINGBAR EDGE: https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1080_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

V celku spokojnost az na to, ze nad 120km/h pocujem hvizdanie, co ma dost prekvapilo.
namontovat ich nie je problem (sice som prvy krat pi..... ako chora vrana), ale po case som si zvykol a uz mi to ide celkom rychlo... ;-)
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

tombra@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.02.2017 08:02

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od tombra@seznam.cz »

vwmaniak takze rikas ze nasazeni THULE WINGBAR EDGE je jen o cviku? Za kolik a kde jismje sehanl? Mas kmtomu i nejaky stresni box? Pripadaji mi lepsi nez ty origo

Václav Zdražil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.02.2018 06:47

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Václav Zdražil »

Zdravím. Pořídil jsem nového Tiguana a sháním alu kola 5x112, ET43, 7J, R18. Stačí samotná kola bez gum. Pokud někdo z vás prodává, prosím nabídku na vzdrazil@seznam.cz
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

tombra@seznam.cz píše:vwmaniak takze rikas ze nasazeni THULE WINGBAR EDGE je jen o cviku? Za kolik a kde jismje sehanl? Mas kmtomu i nejaky stresni box? Pripadaji mi lepsi nez ty origo
kupoval som ich z amazonu (napr. tu: https://www.amazon.de/Thule-958500-Dachtr" onclick="window.open(this.href);return false;äger-Fahrzeuge-Dachreling/dp/B00B9DAVWO/ref=sr_1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1518156139&sr=1-1&keywords=Thule+WingBar+Edge+9585)
na slovenskych eshopoch boli drahsie.

mam thule pacifik stresny box...
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

tombra@seznam.cz píše:Zdravim ma nekdo origo stresni pricniky? Ma nekdo foto jak jsou namontovane na aute?
Je lepsi koupit origo nebo thule popripade jinou znacku?
Nedávno jsem pořídil příčníky Atera Signo RTD Alu + box Hapro Traxer 6.2 a zatím jen dovezeny do garáže - montáž/demontáž v pohodě, delší trasa se chystá.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

tombra@seznam.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.02.2017 08:02

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od tombra@seznam.cz »

vwagenista mohu konkretni linky na stresni pricniky a stresni box

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Kupoval jsem to v kamenné prodejně Autoboxy Bohemia, box tenhle:
http://www.hapro.cz/793841-stresni-box- ... ng-cz.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
a příčníky tyhle ... ještě pro doplnění - hliník má mírně jinou barvu než hagusy
http://www.nosiceatera.cz/stresni-nosic ... 2016-p1942" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

martinvax píše:
tombra@seznam.cz píše:Zdravim ma nekdo origo stresni pricniky? Ma nekdo foto jak jsou namontovane na aute?
Je lepsi koupit origo nebo thule popripade jinou znacku?
Nedávno jsem pořídil příčníky Atera Signo RTD Alu + box Hapro Traxer 6.2 a zatím jen dovezeny do garáže - montáž/demontáž v pohodě, delší trasa se chystá.
Zdarec, už jsi absolvoval nějakou tu delší, resp. rychlejší jízdu? ToBo o kousek výš píše, že příčníky Thule mu při vyšší rychlosti pískají. Jak je to u těch Atera? Je pravda to, co o nich píše výrobce/prodejci, tedy že mají tu aerodynamiku perfektně vyřešenou a nevydávají žádný zvuk? Díky.

martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Nějaký zvuk ty Atera příčníky při vyšší rychlosti vydávají, ale spíš takové hučení. Není to nic hrozného a kdo v tom autě běžně nejezdí, zvuku si ani nevšimne - testováno na kolegovi :)
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Wdk »

Pro zájemce o Tiguana moje zkušenosti po 5 letech:

5,5 let
160 tis km
Bez čipu

A zrovna mi volali ze servisu:
Setrvačník v pr...
Spojka v pr...
Turbo na 2 půlky
Převodovka hučí jak cyp.

První 3 věci vyměnili za 70 tis., to ještě budu řešit, bo nedali vědět. (schválil jsem opravy do 40 tis).
Převodovka - prý zkusím opravit za 30 tis, jinak nová za 110 tis...

No, má to smysl vůbec opravovat? Tohle bylo nejspíš moje poslední auto od VW.

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od jaja01 »

jsem na tom casove i kilometrove uplne stejne, zatim jsem menil jen dvouhmotak asi ve 120T, jinak vse drzi, tuk tuk!
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Jodro píše:Nevíte, jestli se dá sehnat tenhle proužek na zadní nárazník?
tiguan pásek.JPG
Před časem jsem se ptal na chromovaný proužek v zadním nárazníku. Zjistil jsem si čísla těch dílů. V servisu mi ale tvrdí, že to nejde za to plastové jen tak vyměnit, že by se musel vyměnit i horní a spodní díl nárazníku. Nevíte někdo, jak to tam je? Přijde mi, že se jim to jen nechtělo zjišťovat. Nechce se mi věřit, že by si to VW tak komplikoval a dělal ten nárazník jinak.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“